Ako dokážem 18,5-mesačného syna uspať cez deň v postieľke?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

môj 18,5-mesačný syn večer zaspával približne 30 minút, teraz mu to trvá väčšinou hodinu. Na svoju izbu a posteľ je zvyknutý od 4 mesiacov, ale aj keď je unavený, nechce spať. Cez deň ho uspíme už len v kočíku, kde zaspí niekedy rýchlo, ale stalo sa, že nezaspal počas celého dňa. Večer zaspí až o deviatej, v postieľke je od ôsmej. Ráno vstáva medzi siedmou a ôsmou.

Ak spí dlhšie, zobudím ho. Cez deň zvykol pekne zaspať o jednej, mal vcelku zaužívaný režim, ale teraz niekedy zaspí o druhej, prípadne na poludnie, inokedy vôbec. Keď ho chcem uspať cez deň v postieľke a čítam mu, tak plače. Nie je už dojčený, s mliekom vo fľaši sa hral, večer ho pije z hrnčeka. Večer pred spaním síce neplače, ale keď ho uspávam, postaví sa v postieľke a rozpráva.

Ako dokážem svojho syna uspať cez deň v postieľke?

Ako docieliť, aby večer zaspal aspoň do pol hodiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám na toto dať postup, je to mimo môjho vzdelania.

Možno spánková poradkyňa pre deti by vedela poradiť, ako pomaly postupne meniť spánkové asociácie.

Prosím - len žiadne poradkyne, ktoré odporúčajú deti vyplakať či nechávať samé v tme, bez reakcie na ich volanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas