Zaspávanie 2,5 ročného dieťatka

pupawienka
11. máj 2013

Ahojte mamicky, prosim vas o rady ohladom uspavania dcerky... Uz od roka zaspavala sama...stacilo ju dat do postielky, dat jej cumel a hracku...rozlucit sa a bolo...ostala kludne lezat v postielke....ja som z izby odisla a dcerka po chvili sama pekne zaspala... Problem nastal ked mala nieco cez 2 roky, kedze sme jej vzali cumel, potrebovala ine ukludnovadlo...vysledok: Musim pri nej sediet a hladkat chrbatik az kym nezaspi... Mate nejake tipy ako ju znovu naucit samostatnosti? Vdaka..

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tea333
11. máj 2013

ak nemas dalsie 3 deti kriciace v inych izbach, preco ti to vadi? ved je to krasne. predpokladam ze jej ten chrbatik nehladkas 1,5 hodiny.

zuzanockamt
11. máj 2013

@pupawienka a aky je v tom problem, ze musis pri nej sediet? ... nebude to dlho trvat a znova bude zaspavat sama, len jej treba momentalne vyhoviet, kedze ste jej vzali cumel ... urcite by som toto neriesila, nie je to absolutne ziadny problem

danjelca
11. máj 2013

@pupawienka "musím" nie je dobré slovo ved je ešte maličká skús si z toho urobiť "váš čas"...nebude už dlho trvať že ona CHCE hladkať od teba pri zaspávaní...

pupawienka
autor
11. máj 2013

Dakujem vam za odpovede...slovom "musim" som len chcela vyjadrit ze bez toho nezaspi...mnbe to problem nerobi...ved je to krasne...a ani to netrva hodiny alebo co...len som si myslela ze to je chyba ked ju budem takto uspavat a ze potom ju uz tazko naucim samostatnosti ked bude starsia.... ale vsetky jednohlasne vyjadrujete ze problem to nie je...tak dam na vase rady...a budem si to nase uspavanie uzivat kym sa da ;)

jumama
11. máj 2013

My mame v tomto narocniacku, ma dva aj tristvrte, najprv rozpravka mama, potom rozpravka ocko a potom spievat mama... Niekedy kym nezaspi, niekdy mi dovoli aj odist, ked poviem, ze chcem pozerat film. Povypytuje sa aky... Niekedy to aj pol hodku hodku i viac s rozpravkami trva... A to sme radi, ze uz je to takto, lebo dlho sa budila na kazde suchnutie a musela som uspavat znova 🙂) Priklanam sa k maminkam, ze je to milunke, ked sa za rucky drzime a sama od seba ma postiska a pohladka... no aj k tomu sa priznam, ze absolutnej trpezlivosti som sa musela naucit. Pocas spievania si premyslam aj soje veci, da sa to. Nasa mala kolkokrat vstava o pol piatej rano a dospelak by si rad i pre seba aspon chvilonku uchmatol. Ak potom este caka kopa zehlenia alebo ine domace povinnosti... A dalsia odmena je v tom, ze malacka vie teraz strasne vela pesniciek, kedze jej vyspevujeme od malinka.

diana_81
11. máj 2013

@pupawienka

Ahoj, chcela som sa len spytat, ze prvy krat ste sa k samostatnemu uspavaniu ako dopracovali?

veronikam
11. máj 2013

Nas maly spal do roka sam v postielke, vo svojej izbe. Polozila som ho, dala mlieko a sam zaspal. S nim v izbe som cez tyzden spavala ja (manzel skoro rano vstaval a dochadzal do prace) a cez vikend ma vymenil manzel, aby som sa dospala. Potom bol maly 5 tyzdnov chory, a v noci sa dusil, hrozilo ze skonci v nemocnici na pozorovanie, lebo nic nezaberalo, vystriedal 4 antibiotika, doteraz je sledovany na imunologii. Odvtedy sme si ho bravali medzi seba do manzelskej postele, lebo sme sa bali ked by sa mu tazko dychalo. No a odvtedy sme ho uz z nasej postele nedostali, a patricne si to uzivame. Vzdy jeden z nas ho ide uspat, vylezie nam na bruho ulozi sa na nas, chvilu sa nieco rozpravame, potom zaspinka a my ideme pozerat tv alebo tak. Je to krasne, ako sa tam tuli, a potrebuje nas, je super uspavat ho takto a uzivat si to. A tie spolocne ranne prebudenia su na nezaplatenie. Tesim sa z toho, o par rokov pride puberta a budennas odhanat, lebo budeme trapni 😉 a tieto krasne casy tulenia a spolocneho zaspavania uz sa nevratia. A to som si este pred rokom myslela, ake je to super, ze spi sam a zaspi bez ukladania a hladkania a neviem coho vsetkeho. 😉

pupawienka
autor
12. máj 2013

@diana_81 Ahoj, no nasa kym nemala rok tak som uspavala na rukach, spievanie atd. niekedy uspavanie trvalo dlhsie ak spanok samotny (cez den)...ale to zazilo asi vela mamiciek ;) ...no a ked mala asi rok...skusili sme to takto: Dala som ju do postielky, dala jej cumel a taku plysovu hracku, ktora vyzera ako mala decka, sama sa nou uspala tak ze si ju prikloadala k tvari...cumel a ta hracka to bola taka jej zavislost...bez toho sme boli strateni 🙂)) ...no a rozlucila som sa, odisla z izby a stala za dverami, cakala co bude... mala samozrejme plakala...no cakala som...plac trval mozno dve minuty...uz som mala chut vojst a vzdat to a zrazu prestala a bola tisko... po chvili zaspala... tak to bolo par dni a potom uz sa na ten plac vykaslala... Vies ona tym placom len testuje ci prides...a ked zistila ze nikto nepride tak pochopila ze nema zmysel plakat a spinkala... Neviem ci sa to podari aj u vas takto...ale skus to...ja som mala to stastie ze mi tam neplakala pol hodinu ale iba chvilinku...

abbie
12. máj 2013

toto ja nikdy nepochopim, ved ma len 2,5 r., chce tvoju pritomnost pri zaspavani, ved to je prirodzene 😕 rocnemu dietatu staci vela krat len ten plys, ale starsie dieta uz potrebueje citit tvoju pritomnost a nie plysaka ...

pupawienka
autor
12. máj 2013

@veronikam Ja to mam takto ked som s malou pri mojich rodicoch na SK...zijeme v rakusku, no kazdy mesiac travime cca tyzden na slovensku a tam ma sice postielku...no kazdu noc sa niekedy okolo polnoci zobudi s tym ze chce ist spat ku mne na postel...potom celu noc bojujem o centimetre, niekedy mam pocit ze si dala za ciel vytlacit ma z postele, vstavam totalne nevyspata ale aj tak je to super pocit ze spime vedla seba... Bala som sa ze po prichode domov sa tiez bude v noci budit no zatial sa nestalo... asi to prostredie u nasich jej nevyhovuje alebo to ze ma tam inu postielku..neviem...
Mrzi ma len jedno ze ked mala neposlucha tak z kazdej strany pocuvam ako sme si ju rozmaznali a ze to bude uz len horsie a ze to je moja chyba lebo jej vzdy vyhoviem...a potom riesim aj taketo veci ako je uspavanie...ci to zasa nieje chyba, ci ju nerozmaznavam atd.

branki
12. máj 2013

No u nasho starsieho to bolo naopak. od narodenia spaval s nami v posteli,kedze postielku uspesne bojkotoval, nechcel tam vobec spavat. Priblizne pred druhym rokom sme ho kvoli bliziacemu surodencovi odstahovali do detskej, s tym ze som s nim spavala ja alebo manzel. Ibaze v poslednej dome zacal vymyslat a uspavanie trvalo aj dve hodky, tak sme ho nechali sameho v izbicke, prvy noc, si trochu pokrical mozno dve tri minutky, stale vychadzal z izby, tak sme ho poslali naspat, no a posledny tyzden uz pekne spinka sam. Stane sa ze vyjde este paru krat nas skontrolovat, ale zaspi za desat patnast minut. Asi sme ho uz rozptylovali pri zaspavani, takze u nas to prebehlo bezproblemovo. Ale ked ti nevystraja a pekne lezka a rychlo zaspi, neriesila by som. Nam vystrajal a stale kecal, chcel sa hrat, ked sme pri nom boli. Este podotykam, ze manzel spi s nim aj nadalej, len zaspava uz sam.

pupawienka
autor
12. máj 2013

@abbie Mas pravdu...asi to prehanam ak chcem aby uz teraz bola samostatna ale ako som pisala vyssie...riesim to preto lebo okolie do mna huci ze ju rozmaznavame...tak uz spochybnujem aj to uspavanie...ci to nieje dalsia chyba... Teraz sme nabehli na odplienkovanie...a dost razne...prve dva dni ocikala co sa dalo...a treti den prisiel uspech, za kazdym cikala na nocnik, ziadna nehoda...na noc sme jej dali plienku a dnes rano bola sucha...no mozno je to predcasne tvrdenie ale vyzera ze to rychlo pochopila...uvidime dnes co bude...tym chcem len povedat ze chudatko ma toho vela...prisla o cumel, teraz aj o plienku a ja tu stresujem s uspavanim.... no ale je to moje prve dieta a ked si niesom ista ci robim spravne, necham si poradit...

terina25
12. máj 2013

@pupawienka ja by som bola stastna keby moje deti takto zaspavali ako tvoja dcerka.ja musim svojho syna drzat za ruku.najpr im spievam pesnicky-niekedy s im spievala aj hodinu.syn zvycajne zaspi rychlo ale dcere to trva veeeelmi dlho kedze v skolke spia.takze niekedy zaspi az o 22.00.za ten cas mi spieva a vykecava sa.pptom si k nej lahnem a lezim pri nej aj hodinu .potom to uz nevydrzim a prelahnem si do svojej postele a bud zas alebo predychavam nervy.take nieco ako tv ani neviem poriadne co je☹nehovorim ze je to tak kazdy vecer ale vacsinou je to tak.takze stale si na tom lepsie.pockaj ked budes mat 2 alebo 3 deti.teraz si tieto chvilky vychutnaj😉

lindsey
12. máj 2013
lindsey
12. máj 2013

@pupawienka spánok detí je komplikovaný..asi len malo deti vie zaspať samo...my mamy to máme niekedy ťažké...asi z toho dôvodu že už nemáme na seba toľko času,musíme byť stale k dispozícii..tak ako tu písala jedna mamička že sa musela naucit vela trpezlivosti..a asi aj postoj je dôležity..ako to berieme.veľa spokojných chvíľ pa

abbie
12. máj 2013

@pupawienka kasli na okolie, to je vzdy najmudrejsie, ked sa nejedna o ich vlastne dieta ... my sme odplienkovali v 2r. a tiez to pochopil za 3 dni, malu mas sikovnu a existuje jedno pravidlo, ze nerobit viacero zmien naraz.... pre dieta je stredujuce prist o viacero istot v zivote naraz, len ju uspavaj a hladkaj, ked to potrebuje a vzdy si dajte na zmeny aj 3 mesiace odstup 😉

tea333
12. máj 2013

@pupawienka ja mam este o trochu starsieho syna a ma plienky. sice cika "na povel" ale nepyta sa. nemozem a nechcem ho k tomu prinutit a ked sme ho takmer tyzden nechali bez plienky proste cikal a kakal kde sa dalo bez uspechu.
Zmeny treba robit postupne a urcite nie na viacerych frontoch. Moje dieta je pomerne anti-samostatne, ma dost zvlastnu povahu, ale nenecham na seba vyvijat tlak z okolia a stresovat dieta. Moja mama mala takto reci o tom ako ho nauci to a to. Svokra sa tiez snazila.Nakoniec obe pochopili

pupawienka
autor
12. máj 2013

@tea333 My sme sa dali na to odplienkovanie teraz lebo v septembri ma nastupit do skolky...a kedze to moze trvat niektorym detom aj mesiace kym sa oducia...tak som sa rozhodla skusit to teraz...zatial to zvlada pekne...ale pokial ak budu problemy a zistim ze je to na nu skoro tak ju nutit urcite nebudem... Aj moja ma tazku povahu a obcas je to boj kto z koho....sice ju musim mat non stop na ociach lebo je velmi ziva...a kazdy den ma stoji kopu energie a vecer som "mrtva" ale uz vidim nejake tie vysledky...su veci v ktorych ma posluchne a aj ked sa ostatnym javi ako strasne neposlusna a rozmaznana ja vidim zlepsenie... Na druhej strane nam robi radost svojou sikovnostou v inych veciach...krasne rozprava slovensky aj nemecky (manzel je rakusan)... uz v dvoch rokoch vedela komplet abecedu, pozna cisla farby tvary vie kolko je hodin, atd. dokonca sa uci citat... nenutime ju sama chce su to proste veci ktore ju bavia.... Takze stazovat sa nemozem...kazde dieta je ine....

zuzanockamt
12. máj 2013

@pupawienka skoda, ze si ju ten prvykrat trapila vyplakanim 😔

pupawienka
autor
12. máj 2013

@zuzanockamt Nemyslim ze som ju nejako trapila vtedy...to nebol ozaj plac....ze ju nieco boli atd. To bolo len take ze "zaplacem a mama pride" ...v tomto s tebou nesuhlasim ze nebolo spravne to ze vtedy sme ju naucili samu zaspavat....urcite tym nijako netrpela...dokonca po par dnoch som jej ledva stihla dat pusu a uz ma sama vyhanala z izby...
Ale teraz v tomto veku ked si ziada aby som bola pri nej a hladkala ju, tak mas pravdu na tom nieje nic zle...Vcera vecer dokonca s radostou uz pri kupani mi opakovala ze za chvilu ideme hlkadkat chrbatik a tesila sa na to...tak uz to prestavam riesit....uz som si ista ze robim spravne ked jej vyhoviem a tesim sa z toho.... Vdaka vasim prispevkom a jej vcerajsiemu nadseniu som pochopila ze riesim blbost....