Zmena správania u 10 mesačnej dcérky

dity13
30. dec 2012

ahojte, chcem sa s vami poradit. mojej 10-mesacnej dcerke doslo k nahlej zmene spravania sa. neviem, ci to suvisi s tym, ze je momentlane trosku chora, ci s tym, ze jej vychadza novy zubok - prva 4-ka dole, a asi ju to boli viac, kedze je to vacsi zub, ako tie ostatne, co uz ma. proste, zacala byt az prehnane zavesena na mne, nepohne sa odo mna, stale sa pyta na ruky, a ja ju uz nevydrzim drzat moc dlho, lebo je cim dalej, tym tazsia, a ked ju nemam v naruci, tak za mnou lozi ako psik, vsade!!! to by mi ale az tak nevadilo, chapem, ze je este malinka a potrebuje citit blizkost mamky. zacina sa u nej prejavovat akoby prvy vzdor, trucovitost alebo ako to nazvat! poviem priklad. mame postaveny vianocny stromcek, a pochopitelne, je to stredobod pozornosti. ked jej ale hovorim, ze tam nesmie ist, ze je to zle, ze to nieje hracka, pozera na mna, ide prec, ale po minutke tam ide zasa, a pozera, ci sa pozeram a smeje sa. dobre, je to dieta. chapem, aj to. ked ju vezmem odtial prec, zacne vrestat, prehynat sa v chrbatiku, cela sa napne, lahne na zem a reve a reve. lebo jej nepreslo to, co chce ona. to iste mame s obliekanim, proste so vsetkym, co sa malej slecne nepaci. doteraz tiez nebola ukazkova, ale nerobila toto. tak neviem, ci je to prechodne, ci to ma nejaky suvis s jej vekom, ci preco. U vasich deticiek ste nieco take nespozorovali?? Nechcem teraz porovnavat deti, viem, ze to nema vyznam, kazde je ina osobnost, ja len ci ste sa s niecim podobnym netretli a ci mi neviete poradit, ako by som mala na to reagovat! dakujem za odpovede a krasny dnik 😉

moon1979
30. dec 2012

@dity13
presne ako píšeš, každé dieťa je iné, ale svojim spôsobom si každé jedno prejde tým istým, len v inom čase 🙂 ja som mala do 2 rokov ukážkové dieťa (bol taký dobrý, že som ani nevedela, že vôbec nejaké dieťa mám), po 2 rokoch akoby uťalo a zápasíme so vzdorom, neskutočným revom, keď niečo nie je ako on chce atd atd 🙂
aj keď podľa mňa je na vzdor ešte čas u tvojej malej, kedže má 10 mesiacov, nič nie je nemožné, no skôr by som zmenu nálady pripísala zúbkom, záleží na dieťaťi, ako to znáša, môj malý okrem slintania ako bernardín ani nevedel, že mu idú zuby ... takže je to fakt individuálne ...
no jedno platí stále, nech už ide o akýkoľvek vek, netreba popustiť, pokiaľ s niečím nesúhlasíš, treba si stáť za svojim aj za cenu toho, že by dieťa malo vrešťať ... lebo keď zistí, že revom si vydobije čo chce, zvíťazí nad tebou a už s tým len veľmi ťažko niečo urobíš ... 🙂

dity13
autor
30. dec 2012

moon, dakujem za odpoved! dcerka znasa hrozne tie zubky, je dost citliva na bolest a o kazdom jednom zube,co jej vysiel vie asi cela bytovka 😀 je pravda, ze jej chudacikovi, vychadzali aj viacero spolu... no ja len dufam, ze ten vzdor sa nebude stupnovat! 😉

sisaha
30. dec 2012

@dity13 ale samozrejme, ze sa bude stupnovat. Mas doma dieta a nie vycviceneho psika... Keby mala byt vychova deti taka jednoducha, tak su na svete samí dokonalí ludia. Je to dieta a tvoje dieta sa konecne zacina prejavovat ako bytost, ktora si zacina uvedomovat svoje JA. Niekedy budes uplne na nervy a bezradna, ale citlivim pristupom a trpezlivostou to zvladnes..

mummy01
30. dec 2012

@dity13 normalne prechadza vyvinom,bud z nej stastna a nehladaj na nej stale chyby.A neviem ci cakas ze babo ta bude na slovo posluchat...pockaj o par mesiacov a rokov bude to 100x horsie.A to ze chce byt na rukach je tzv.separacna uzkost...tvoje dietatko sa normalne zdravo vyvija.

dity13
autor
30. dec 2012

no to mi je jasne, ze ma nebude pocuvat na slovo 😝 ja len dufam a verim, ze ja ten jej truc budem mat pod kontrolou, xaxaxa/.... len som chcela pocut vase nazory, kedze tato zmena prisla u nej v podstate zo dna na den...

sisaha
30. dec 2012

@dity13 nie, jej truc pod kontrolou mat nebudes 😀. Ten truc bude mat pod kontrolou ona sama...zo zaciatku asi nie, ale neskôr urcite 😀

mahmulienka
30. dec 2012

@dity13 ahoj, nam toto zacalo v 8. mesiaci, presne - zubky, choroba a sups, prisavka ako vysita a do toho este tantrumy, co dovtedy som ani netusila, ze take dokaze. mne sa vzdy posadi, plesne si hlavu medzi nohy na zem a reveeee, krokodylie slzy, krivda velikaaaa.
to, ze sa na nas vesaju, je aj tym, ze im dochadza, ze uz zacinaju byt samostatne. separacna uzkost. len neviem, kedy to skonci, kedze moja ma uz 11 mesiacov a aj napriek tomu, ze zacina uz chodit, najradsej mi visi na rukach, popripade nohaviciach...
takze asi len popriat pevne nervy a trpezlivost 😀 ved to nejako dame, no nie? 😉

dity13
autor
30. dec 2012

xaxaxa, mahmulienka, som rada, ze niekto tu pise, ze preziva to iste, co ja 😀 citim spolupatricnost!!! no dnes musim poklopkat, sme este nemali nijaky zachvat trucu, trosku mrncanie iba, a to je v poronani s tym revom nic. mne by to ani tak nevadilo ju mat na rukach, lenze ona je uz fakt dost tazka a ja ju neudrzim na dlho, okrem toho nehovoriac, ze musim aj co to urobit v domacnosti. urcite to u nas nieje 100% poriadok, tej predstavy som sa uz daaaaaaaaavno vzdala, ale aspon tie najzakladnejsie veci.. ved vies. ale ako pises, jedine ta trpezlivost ostava a snad prinesie aj ,,ruze,, 😉

moon1979
30. dec 2012

@mahmulienka
@dity13
môj bude mať o tri mesiace 3 roky a stále so mnou chodí aj na wcko, proste mama je mama 🙂 ale tak za pár rokov už nebudem zaujímavá, takže si to treba baby užiť 🙂

lilitela
30. dec 2012

@dity13 mame nieco podobne. Myslim to nervacenie. Niekedy je to lepsie inokedy horsie. Naucila som sa s nou nebojovat neviem ci je to spravne. Ak potrebujem urobit nieco proti jej voli, napr prebalit, dam jej na 2 minuty do ruky mobil alebo zapnem tv, vybavim co treba a vypinam. Tiez som len clovek a radsej takto ako keby mi mali rupnut nervy. Stolicky jej sice idu, vsetky a pomaly ale ci to ma vplyv netusim. Asi moze byt mrzutejsia.

lilitela
30. dec 2012

@dity13 inak ja som si kupila z UK taky rychlonosic velmi dobra vec. Pozri hippychick.

dity13
autor
30. dec 2012

lilitela , myslis tento? http://www.hippychick.com/index.cfm/product/hip...
ja mam doma nosic, ale ten prvy, ked este bola babatko a tam nevojde, a ani tam ist nexce!! 😒

dity13
autor
30. dec 2012

a, este som zabudla, odkedy sa zacala prejavovat tato zmena, zmenilo sa aj jej zaspavanie. kym doteraz zaspavala v postielke, teraz si musim s nou lahnut do nasej postele, okamzite spi, a potom ju prenasam do jej postielky, lebo z nasej by sama urcite spadla! prve co robi, ked sa zobudi - stavia sa na nohy. patri aj toto do tej ,,separacnej uzkosti,,??

mummy01
30. dec 2012

@dity13 separacna uzkost zasahuje do vsetkych cinnosti...teda u nas je to tak.Nechcem ta strasit ale toto je len zaciatok 😀

bubinkaaa
30. dec 2012

@dity13 je to uplne normalna reakcia a spravanie u Tvojho dietatka,nazyva sa aj obdobie vzdoru...trva to tusim do 3-4r 😎 ...mam syna,takmer 3-roc tiez trucuje...a ako na to??velakrat,ked si ho nevsimam prestane,no a ked uz nic nezabera, obcas pomoze mu dat aj na zadok 😀 ale to sa Vas este netyka😉bude ozaj horsie...sama uvidis,toto su este len zaciatky

dity13
autor
30. dec 2012

nieeeee, ste ma nepotesili teda, ze sa to este bude stupnovat!!! na jednej strane, je to mile, ze tomu malemu dietatku staci len tak malo, aby bolo spokojne a stastne a to moja pritomnost, ale ked je to uz vkuse, zacina to byt unavne niekedy. ved vy, co si tym prechadzate, alebo ste si uz presli, viete, ako to myslim 😉 no ale dnes som urobila skusku, nechala som dcerku s otcom, vybehla som si na hodinku na kavu, a dopadlo to OK! sice plakalak, ed som odchadzala, ale po chvilke jej uputalo pozornost nieco ine, a bola v poriadku! tak len tak dalej! 😎

emily84
28. apr 2013

@dity13 @mahmulienka
ahojte baby, chcem sa spytat ake su teraz vase deticky? preslo to?
my mame presne to co pisete vy. Emily ma 10.5 mesiaca a velmi je na mne zavisla. Stale sa len taha na ruky, chce byt nosena, ked ju chcem polozit, spusti neuveritelny rev, prehyna sa v chrbatiku, akoby ju nieco strasne bolelo. Je velmi umrncana, neviem co robit, mam pocit ze ako matka zlyhavam, ze neviem co jej je. ☹ Problem je aj ten, ze cez den zaspava len na rukach nosenim, dokonca tak chce i spat. Akonahle ju polozim do postielky, tak spusti neskutocny plac, ze ledva lapa po dychu. Ja by som ju aj chvilku nechala poplakat, no ked tak velmi place, nemozem ju nechat len tak. Tak neviem, ci to casom prejde same, alebo je nieco, co mozem spravit to spravanie zmenit, neviem,.. prosim poradte....

ppetinka
29. sep 2014

moja je na tom podobne 🙂 Má 11m, ale tak vie si aj sama pochodiť,aj sa zahrať, ale keď to na ňu príde, tak ma len ťahá za tepláky a chce na ruky a keď niečo nie je podľa nej, začne sa prehýnať v chrbátiku, očerveneje a začne kričať 😀 Snáď ju to prejde ... 🙂

zienkalenka
25. okt 2014

Nasa za cala tiez okolo 10mes prejavovat vzdor. Ako by pochopila ze moze povedat nie. Vianocny stromcek sesterneica riesila tak ze ho dali do ohradky a mala sa k nemu nedostala. Skusila by som malu niecim zabavit, ked sa deti vyziju su ooovela kludnejsie.
Mi sme to riesili takto: http://montemother.wordpress.com/2014/09/16/hry...