5 mesačné bábo má laryngitídu

kiki75
17. jún 2017

Ahojte maminy,chcela by som vediet,ci ma niekto podobne skusenosti. Syncek uz bol 2x za sebou chory, dcera bola chora, zo skolky, a nakazil sa aj.maly. prvy krat iba soplik a trosku kasel, druhy krat uz sopel asi 2 tyzdne,potom kasel a nakoniec dostal laryngitydu a skoncili sme v nemocnici, kde ho preliecil.dostal inhalacie, ventolin,ecobec,ambrobene, antibioticke kvapky do nosa, fenistil, isoprinosine. Je to dost na.take male babo☹ ale asi bolo treba.s inhalaciami sme este pokracovali aj doma. Apostupne sme ich vysadili.niektore sa ani nemaju uzivat do dvoch rokov....☹ avsak tie spreje musim nosit so sebou, keby sa to opakovalo. Uz sa strasne bojime bacilov,uz mam priam fobiu zo sopliokov. Chcela by som vediet,ci ste uvedene lieky uzivali resp.vasi drobci, a ci sa im to opakovalo viackrat...dakujem

maciatkolulu
17. jún 2017

@kiki75 no a presne pre toto by som nedávala staršie dieťa do škôlky minimálne kým by mladšie nemalo rok.....Tie lieky a všetko s tym ste brali predsa pod dohľadom lekárov,tak sa nemusíš báť. Je to teda riadne na pár mesačne dieťa,ale čo sa už dá robiť. Pokiaľ máš doma aj škôlkarku tak sa bude tá tvoja fóbia so sopli kov iba zhoršovať..... každá jedna vieme,že skolka=nejaký ten soplik. Ale tak ide leto ,bude snáď lepšie.

kiki75
autor
17. jún 2017

Uz nechodi do skolky, vybrala som.ju samozrejme. A prve tri mesiae bola doma, len ked chce chodit tazko jej vysvetlim preco nechodit. V lete bude urcite doma ale fakt netusim co bude zase od septembra.....toto vsetko viem. Ale pytala som sa na.skusenosti

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki75
autor
17. jún 2017

@brrrrrciatko booozze....kolko ma.rokov? Je to hrozne nieco

kiki75
autor
17. jún 2017

@brrrrrciatko a co davas na, kasel samotny? Vylieci sa doma alebo.chodite do nemocnice?

jana_eyre
17. jún 2017

Ano, mam tretiehon teraz 9m syna co si vychytava vsetko (aj najstarsieho som nechala doma, ale po vianociach som ho uz dala a ked aj uz nenosil choroby, maly nieco chytil neviem kde) .. Prvy zapal priedusiek dostal v 2m, mal atb, vysoke teploty.. Druhy zapal priedusiek myslim v 5m, bral aj ventolin dlho.. Beznych infektov hornych dych.ciest (cize sople a szche kasle, teploty) mal asi 13x, kazdu chvilu nieco, ja uz ani neviem kolko sirupov bral a nie vsetky boli do roka... Najhorsie co 2x prekonal bol hnisavy zapal stredneho ucha, kde mu vzdy praskol bubienok.. Zisteny mu bol streptokok pneumoniae..
S dr sme sa uz dohodli, ze mu budem davat imunoglukan - ten je tiez az od 3r.. Ale ma naozaj zlu imunitu.. Teraz ma stale zapalene oci, slzia mu, z toho tecu sopliky a tak sme sa pytali alergologicky, ze vklude moze byt uz alergik sezonny, ale ze do roka na to niesu ziadne lieky len fenistil, co bral dlho zas kvoli tomu uchu a moc to nepomohlo..

Na orl mi inak vravela doktorka, ze raz mali nejake 7m babo, ktoremu na otitidu zabrali az take silne atb co sa mozu az od 18rokov.. Ale lekari vzdy zvazuju co je vacsie riziko, ci silne lieky ktore pomozu zabit bacil, alebo nechat rozmnozit slabimi liekmi chorobu a tak pohorsit..
Vela, vela zdravia prajem..

Ja sa inak tiez uz desim kazdeho soplu a najviac sa desim ak zacne plakat v noci, ci ho zas usi nebolia.. Normalne uz blaznim z toho..

kiki75
autor
17. jún 2017

Zle sa to cita...mozem sa.spytat ci je dojceny?

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonulka8
17. jún 2017

@kiki75 moj mal 3mesiace,ked sme skoncili v nemocnici so zapalom pluc..potom opakovene zapaly priedusiek..teda presne od 3mesiacov bral ventolin aj ecobec najskor 4x denne..postupne sme znizovali,ked sa stav zlepsoval..ak mal sopliky jasne,ze nasivin..neboj sa..teraz ma 7 spreje sme nemali uz min.3roky..ochorie tak 1x do roka..vyrastie z toho..no ja ked som pocula,co i len jedno zakaslanie okamzite som nasadzovala spreje,aby to neslo dalej..drzim palce 🙂

kiki75
autor
17. jún 2017

@brrrrrciatko dakujem , ako sa robi to inhalocanie? Co to je? Kde najdem.info o tom? Dakujem

kiki75
autor
17. jún 2017

@kiki75
@brrrrrciatko
@brrrrrciatko
@kiki75
@kiki75 a este sa spytam ako dlho to trva u vas? Lebo u nas to bolo iba jednu noc a potom.uz na.druhy den.sa.to zlepsilo, asi aj vdaka liekom.lennteraz sa mi zda ze.ma.zase nejaky hlien.vzadu, obcas pocujem, ale netece mu.z.nosa, neviem uz sa bojim

jana_eyre
17. jún 2017

@kiki75 ano je dojceny..

pampeliska84
17. jún 2017

@kiki75 ahoj, tak zo skusenosti pediatra viem, ze laryngitidy sa zvyknu vracat, su ale deti, ktore ju dostanu len raz, u inych sa to bezne opakuje. Najviac sa vyakytuju na jesen a v jari, leta su kludnehsie. Hlavnym vyvolavatelom su virusy, takze na to zvacsa ani nezaberaju ATB, pokial nieje laryngitida skomplikovana bakterialnou infekciou. Lieky ktore vam nasadili su uplne v poriadku a su standardom pri liecbe laryngitid. ako to uz bolo spomenute, dolezite je vlhky a studeny vzduch, ten viac v zaciatkoch pomoct, ak to nezabera, tak potom su inhalatory nevyhnutnost.

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikus48
17. jún 2017

Zrejme mal bronchitidu obstrukcnu pretoze pri laryngitide sa tieto inhalacie nedavaju. 5 m je typicky vek na taketo ochorenie. Moja to ma uz druhy krat. Tiez davame spreje. To co sa pise na letaku ze do 2 r nie je blbost. Bezne sa tieto lieky detom davaju...je to jedno z najcastejsich respuracnych ochoreni malych deti

kacena4
17. jún 2017

ahojko to co pises su normalne lieky pri bronchitide pri obstrukcii zapale pluc ak je male babatko ktore este nevie vykasliavat popr.leziace je lepsie aby lezalo v nemocnici ak je stav horsi kvoli tomu ze moze prestat dychat ci sa znizit saturacia t.j. objem kyslika v krvi a moze dostavat babatko malo kyslika do mozgu co moze mat zle nasledky ☹ takze urcite boli tie lieky vhodne v tej chvili. napr. ak je dieta predcasniatko a ma chore plucka od narodenia taketo lieky berie uz od narodenia a stale lebo musi, kedze ma problem s dychanim. ide o to, ze radsej davat lieky na dychanie ako poskodit mozok nedokrveni... pretoze to ma horsie nasledky pre dieta. drzim palceky aby ste mali co najmenej zachvatov a brali co najmenej liekov, urcite ak by sa to opakovali objednala by som sa k alergologicke nech drobcovis pravi imuno testy a nasadi liecbu aby nebol caso chory ak reba

kiki75
autor
18. jún 2017

@jana_eyre myslela som.si ze.dojcene deti nebyvaju take chorlave

kiki75
autor
18. jún 2017

@pampeliska84
@brrrrrciatko
@kikus48
@kacena4 dakujem za odpovede. U nas to vvyovolal Rsv virus, pravdepodobne, to mi povedali v.nemocnici. a ze na to, aky nebezpecny je.trn virus,maly to znasal celkom.dobre.teploty nemal, potom.uz aj.menej kaslal, naladu mal dobru, ako vzdy a ja by som ani nepovedala ze je velmi chory....okrem.toho nocneho kasly.a poculi mu piskot na priseduskach, preto nas tam.nechali a dostal inhalacie. A dufam ze tie problemy sposobil naozaj iba ten virus a nebude sa to opakovat.len to ma dlhy priebeh.aj teraz mu pocujem.este ako chrci v.nose, ma nejaky.zadny sopel este. A inac v nose mal dve bakterie, aj streptokoka pneumoniae.aj z toho sa tazko dostava vraj. Len.je mi luto,ze musim donho pchat este lieky. Aby mu nesposobili este vedlajsie ucinky....chaptete ma....🙂

ukulela
18. jún 2017

@kiki75 ja len ku dojceniu - to ti imunitu ako taku nezabezpeci. ale vo vseobecnosti plati, ze kym dojcis, tak ak prejde okolo choroba (napr ty sa nakazis) tak tvoje protilatky idu cez mlieko miminu - a tak zvykne chorobu lepsie prekonat. ja som to videla na nasom, moj muz bol chory, ked sme prisli z porodnice, ja kazdeho pol roka - a maly sa nenakazil. v jednej izbe, na hromadke.
ja osobne nastastie tvoju skusenostnemam, ale dve kamosky skoncili ako ty s malymi v nemocnici. obe nastastie len prvy krat. ten mladsi cca ako vas. mava doma pre istotu cipky, sleduje sople, no upokojilo sa. ople hned odsava, ak sa jej nieco nezda, tak pidli k doktorovi, ale maly sa drzi. oni maju viac komplikacii - ekzem, aj na alergo uz boli, no v nemocnici len raz.
drzim palce.

kikus48
18. jún 2017

@kiki75 vedlajsie ucinky nesposobia. Tym ze su to vdychy tak sa minimalne vstrebavaju. Posobia v prieduskach. Rsv je svinstvo. Tazke bronchiolitidy sposobuje. Teraz toho bolo v nemocniciach vela. Typicky postihuje deti od 6m do 2 r. Maly z toho vyrastie. Ale rataj a tym ze este nejaku tu obstrukcnu bronchitidu zrejme mat bude. U nas to je rovnake. Ja som pediater a napriek tomu ze toto je moj denny chlebicek som nezabranila tomu aby sme skoncili v nemocnici. Ver ze doma som mala vsetko co som mohla dat. A rovnako teraz druhy krat. Liecim ju len co sa objavili sopliky. A predsa to preslo do obstrukcnej bronchitidy. Nastastie to zvladame doma. Utechou mi je ze z toho vyrastie ... klop klop

jana_eyre
18. jún 2017

@kiki75 ano, kazdy dr ma tym utesoval pri kazdej dalsej chorobe.. Myslim ze o dojcenie a nedojcenie nejde, proste niekto ma imunitu slabsiu, niekto silnejsiu.. Druha dcera napr. Je chora velmi malo, prvy syn ked nastupil do skolky, zas castejsie..

jana_eyre
18. jún 2017

@ukulela u nas toto vobec nrplati.. Maly plne dojceny do 5,5m chytil cokolvek bolo doma.. Ja som si potom aj vitaminy zaviedla, jedla som neviem ako zdravo a uplne bez zmeny.. Aj maly nakoniec dostaval cebion dlhodobo a nepomohlo..

Uz vobec neverim na to, ze dojcenie zabezpecuje lepsie prekonanie, niekto imunitu ma dobru, niekto nie..

kiki75
autor
18. jún 2017

@kikus48 prosim.ta co je.obstrukcna br.? V dg ma j209 brinchitis obstructiva v.s.Rsv etiol. Laryngtracheatis acuta. Ak bude v "karantene" chyti aj.tak nieco? Ja verim ze dojcenie nas zacheanilo, aby to.nebolo esre horsie.....

kikus48
18. jún 2017

@kiki75 takze mal obstrukcnu bronchitidu. U deti infekcia zacina soplikmi a potom moze zist aj na dolne dychacie cesty. Preto sople, ta laryngitida a zislo to dole na priedusky. U malych deti zapal priedusiek prebieha tak, ze su priedusky zuzene ako pri astme - preto sa im tazko dycha. Lieky ktore ma su v podstate lieky na astmu. Infekcii sa nevyhnes. Moja bola s bratrancom ked boli obaja zdravi. Na druhy den zacal byt chory on a o 3 dni moja. Ale cim dalej to bude lepsie a lepsie. Aj my sme dojceni. Urcite sa vyhni detskym centram a kolektivom.

kiki75
autor
18. jún 2017

@kikus48 dakujem za vysvetlenie.

kiki75
autor
18. jún 2017

@kikus48 takZe sa tomoze zopakovat ajpri inych menej nebezpecnych virozach? Nebolo tolen kvoli rsv? Aj pri obycajnej nadche sa.moze skoncit takto? Inac odsavat neviem, on ma cisty nos ziadny sopel, volne dychal, mal nejaky zadny hlien...

kikus48
18. jún 2017

@kiki75 rsv je asi najhorsi. Ale zapal priedusiek sposobi cela skala vyvolavatelov, dokonca aj rhinovirus. Cize dospely ma nadchu a bohuzial u dietata to pojde tymto smerom. Ked nie je co odsavat tak neodsavaj. Len ho rozplaces a zhorsis dychanie. Vidis kedy ma plny nostek. Ked je niekto chory k dietatu nesmie.

kikus48
18. jún 2017

@kiki75 inak ty si mala napisane v.s. RSV. Co je suspekne pre rsv. Neviem ci sa virus z nosteka dokazal. Lebo potom by nepisali vs.

kiki75
autor
18. jún 2017

@kikus48 vyter z nazofaryngu rsv neurcity vysledok,adenovirus.negativny. toot sa pise v prepustacej sprave.ustne mi povedala pani doktorka ze pravdepodobne rsv, co mi nic nehovorilo, az potom som.si to.co o tom.precitala.na.nete. v nose mal moraxella catarharrismasivne a strept.pneum. masivne.na to dostal uniflox 7 dni, 4x 2 kv., ja sa tym.utesujem ze to bol len.z.toho blbeho virusu a uz teda sa to nemusi.zopakovat pri beznej nadche....🙂 ale pan.primar na kontrole povedal ze ecobec a ventolin mame.nosit.so sebou ked niekam ideme....toho som.sa zlakla. Inac.nechodime uz ani do obchodu....manzel nosi vsekto, chodime len na.dvor a na.prechadzky,na ihrisko len v takych hodinach ked je.tam.prazdno. nemam potrebu chodit ani do obch.centier a medzi ludi, ale neviem co s tou skolkou, ked starsia sa uz chysta od septembra. A tesi saa na to....v tomto roku bola do kopy 10 dni....a uz.som.is myslela ze bude pekne a nebudu virozy....netusim.co jej poviem v septemnri, ale.najradsej by som.ju tam.nedavala....mimochodom.to ma na pohotovsti hned p.doktorka zdzubala ze preco davam.starsiu.do skolky ked som.doma.....a mala pravdu.....len mam.dilemu ci ju mam obmedzovat ked velmi chce chodit alebo maleho mame takto budeme vychovavat na.liekoch??? Som.z.toho smutna....