Zvýšené pečeňové testy

126
5. nov 2015

Ahoj. Chcem sa spýtať či má niekto skúsenosti zo zvýšenými pecenovymi testami. AST bolo0,88 a GMT bolo 1.02. Nechápem prečo mám také výsledky, vôbec nepijem a je pravda ze som užívala lieky dlhšiu dobu. Neviete ako dlho sa mi bude zotavovat pečeň? Užívam lagosu

blondie257
5. nov 2015

@126 Ahoj, ja mam zvýšené testy tiez, zvysené hodnoty vôbec nesuvisia iba s alkoholom, je to aj o zlej zivotospráve, strese,.... samozrejme tabletky, a hormonálna antikoncepcia. No je mnoho faktorov, ktoré ovplyvnujú hodnoty pečene. Ja kvôli tabletkám proti migrene a dlhodobý stres. Uzívam Lagosu uz dlhodobo, správna zivotospráva,nesmie byť nadváha a stres. Uprimne tie hodnoty vobec nemas az tak zvýsene, to by si mala vidiet testy alkoholikov. Uzívaním Lagosy ti klesnú, ale ide to pomaly, no stačí vynechanie, prípadne dlhodbejsie stresy, a pod. a bud budu stagnovat alebo sa možu zmierne zvýsit. Neboj nie je to nic zivotunebezpecne pokial nepojdu prudko hore. Mne dokonca zvysene pecenove testy rozburdali menstruaciu, jedno s druhým suvisí, hormony a pod. Ak ta lekár poslal aj na USG pecene,tak moze sa stat ze ti tam nájdu tukové ložisko a to dokonca zvysuje tie hodnoty pecene. Inac vobec nemuis mat nadvahu ale mozes mat tuk na peceni. Takze neboj, nemás to extra vysoke, mas mierne nadhodnoty a lagosou sa daju dokopy, po polroku na kontrolu , a uvidis ako sa to bude zotavovat. 🙂

danielita18
5. nov 2015

to je z liekov,náš malý mal zvýšené pečenové testy z ATB a v nemocnici mi povedali že keby sa nerobia odbery tak sa nato ani nepríde že to vedia hodnoty vyskočit a povedali že tak za 3 týzdne sa majú skontrolovat a už boli dobré

terezka1947
5. nov 2015

@blondie257
@126 tak ja riesim momentalne to iste,zvysene pecenove testy..ziadne tabletky neberiem,ani antiku..nepijem,skratka..nechapem
teda,uz som pochopila,vraj mi to robi kamen v zlcniku
no a dostala som lagosu,ale neviem..kojim a lekar mi ju kazal brat iba rano a ze do vecerneho=nocneho kojenia vraj "vyprcha"...
no a kontrola o mesiac
inak,dost ma prekvapilo,co si pisala....stres tak posobi na pecen?na hepatalky?

danielita18
5. nov 2015

@terezka1947 hej môže to byt stresom ten je dovodom vela ochorení,moja kamaratka zo veľkého stresu dostala silnú cukrovku,potvrdili jej to aj doktori

blondie257
6. nov 2015

@terezka1947 ano je to aj stresom, to mas tak ako ked niekto povie že mu od nervov až žlč kypí.... vsetko to posobí na pečen, ona funguje ako chemicke laboratórium, ona vlastne okrem ineho zneskodnuje toxiny, jedovaté latky....tak si vies predstavit ak je organizmus zniceny stresom, zlou zivotosprávou.... vsetko to pecen filtruje....a ked uz je toho moc.....

126
autor
6. nov 2015

@blondie257 ako dlho berieš lagosu? A pomáha ti? Máš lepšie pečenove testy? Ty máš výsledky testov ako ja či lepšie?

126
autor
6. nov 2015

@terezka1947 ja už nemám žlčník, možno aj preto sa mi pokazila

nutrimas
6. nov 2015

@126 Na posilnenie, precistenie a regeneraciu pecene odporucame ostropestrec mariansky, znamejsi ako bodliak. Bud vo forme oleja lisovaneho zo semien, alebo este ucinnejsie su priamo drvene semena. Je to jeden z TOP prirodnych pomocnikov, ktr. posobi pozit. nielen na pecen, ale aj zlcnik. Tieto dva organy velmi uzko suvisia. Hovori sa, ze zlcnik je tlacovym hovorcom pecene, signalizuje problem s pecenou. Castokrat sa odstranenim zlcnika problemy nevyriesia.
Dobre je konzumovat aj articoky.
https://www.modrykonik.sk/market/ine/iok17w/pes...
https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...

danielita18
6. nov 2015

@nutrimas ja ešte odporúčam aj pravidelné pitie repíkoveho čaju,tak 2 šálky denne zo začiatku a potom stačí jedna,repík sa môže kludne pit aj dlhodobo

blondie257
6. nov 2015

@126 beriem uz dlho cca 2 roky ale u mna to ide velmi pomaly....no mala som vyssie hodnoty vsetkych troch faktorov a teraz uz v norme.... ale beriem lagosu dalej...akonahle som prestala tak hodnoty sli po pol roku mierne hore... ale ja mam dlhodoby permanentny stres....

agi78
16. jún 2017
Používateľ agi78 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agi78.

Na regeneráciu pečene a podporu správnej funkcie pečene viem odporučiť čisto prírodný produkt z liečivých rastlín -Pestrec mariánsky, Kurkuma, Artičoka, Púpava Bylinné kvapky PEČEŇ, ponúka eshop naturazdravie.sk

lula94
5. mar 2021

Prosím Vás čo môže naznačovať ak má žena hodnoty ast 1,42/ a gmt 1,11? Ďakujem. Mal to niekto? Veľmi súrne.

vmacurakova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_01
12. aug 2022

@blondie257 ahoj, tiež mám zvýšené pečeňové testy. Vraj len mierne, je to vraj z liekov. Užívam antikoncepciu a xanax. Gynekológ vravel, že zatiaľ ju mám užívať ďalej a uvidíme po kontrolných odberoch. Teraz netuším či to má nejaký vplyv na antikoncepciu a mám sa chrániť aj inak alebo nie