Je možné, že narkóza spôsobila zvýšenie pečeňových testov?

Zodpovedané
11. nov 2019

Dobrý deň,. T

koncom apríla som mala operáciu prsníka a v júli mi vykonali mastektómiu. V auguste sa zistilo,že mám zvýšené pečeňové testy. Tri hodnoty sú nad 2.

Som na liečbe. Teraz budem mať piatu chemoterapiu a okrem toho jednu. Na pečeň mi dali Lagosu, teraz mám Essentiale forte.

Usg aj CT mám v poriadku.

Je možné, že narkóza spôsobila zvýšenie pečeňových testov?

Neklesli na normu. Raz sú pod 2 inokedy aj 1.

Zaťažuje chemoterapia pečeň?

Aká doba je potrebná na zlepšenie?

Ďakujem

Dobrý deň,
Ak by sa zhoršili pečeňové testy kvôli narkóze, tak k zhoršeniu testov by došlo bezprostredne po operácii. Ak beriete chemoterapiu, tak skôr si myslím, že zhoršenie pečeňových testov spôsobila chemoterapia, ešte záleží na druhu chemoterapie, preto by Ste sa mali ohľadom tohto poradiť s Vašim onkológom. Vhodné je pokračovať v užívaní Lagosy a Essentiale forte. Doba pokiaľ sa upravia pečeňové testy je rôzna, ak je zhoršenie spôsobené chemoterapiou, ktorú ešte beriete, tak k uprave zvyčajne dôjde až po dobratí liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková