Skúsenosti s astmou

kykuska
22. apr 2014

...mile maminkyyy, chcela by som poprosti o radu, kedze dcerka nemala problemy tohto typu, tak neviem ako pomoct syncekovi.Ma 21 mesiackov, relativne zdravi chlapcek, ked mal pol roka mal zapal priedusiek, nebol ani tak chorý, len mal stazene dychanie-obstrukciu....odvtedy v pohode len sa dost casto zahlieni, a vzdy do toho zacne to stazene dychanie, ako ked bezite dlhsie tak sa zadychate, nie tak ze sa mu neda dychat, ale to dýchanie pocut hlasnejsie...boli sme u alergologicky, a kedze malý nema 3rocky, nemohli mu robit tie testy, takze si striekame ventolin, ked tak tazsie dýcha....napiste mi prosim kto ma tie skusenosti, nechcem zbytocne brat lieky, ale nechcem aby malý byval chory....mate nejaku radu, alebo len musim preckat, moja lekarka mi vravela, ze detska astma zvycajne odide s vekom....prosim napiste ako to prezivate vy...dakujem

0604katka
22. apr 2014

ahoj tak my mame takyto problem,nasa dr.nas s tym poslala do srobarovho ustavu v tatrach,porobili testy a to mal maly len 9 mesiacov.....co to ukazalo potvrdilo astmu.berieme ecobec a pri tazsom dychani berodual.zatim sa drzime dobre,s tatrami som max. spokojna urcite by som ti odporucila tam ist.

grossmann
22. apr 2014

Odporucam na noc nad postielku vlke plachty, alebo uteraky ci plienky zavesit - lepsie sa ppotom dycha, moja mala sice astmu nema, ale vyuzila som pri jej nachladeni a tyzkom dychani....mam dnes uz 31rocneho brata, ktory ako maly mal velmi tazku astmu, dnes je relativne zdravy mlady muz, ktory sa bude zenit, na astmu nic neberie, dokonca behava pol maraton, hrava florbal, futbal a pod....verim a dufam, ze zvladnete pripadnu astmu aj vy....nateraz skus zvysit vlkost pri spani, moja mama to robila pocas celeho dna v destkej, kde sa brat hraval...

orchidea71
22. apr 2014

aj ja bysom chcela prispiet moj maly takisto astma hospitalizacia na jis nasadena ličba spreje a tone mal ani3r nič nezaberalo a tk smesa rozhodli že skusime more chorvatsko nič lepšie sme nemohli zrobit chodíme tam pravidelne už4 roky a všetko ok aj spreje ma už iba v pripade nudze ale aj tak ich nepotrebuje pri poslednej kontrole všetko ok takže náš pribeh nám pomohlo more a to jedine jadranske je najlečivejšie
😀 😲 😉

slivka3
24. apr 2014

@kykuska aj môj malý mal astmu,už od 9 mesiacoch sme boli na liekoch, sprejoch,lebo do toho mal aj alergie a exém.Nám dosť pomáhal pobyt v soľnej jaskyni,potom tiež soľná lampa v deckej,ktorú som mala zapnutú celú noc,keďže sme mali na elektriku,tiež chladnejší vzduch na spánok a pobyt v horskom prostredí.
Teraz máme 7 a po astme už ani stopy,beháme skáčeme a žiadne problémy s kašľom a zadychávaním,už aj všetky lieky a spreje máme vysadené.

kykuska
autor
24. apr 2014

..no, teraz inhalujem vincentku 2xdo dna, mam pocit ze je to lepsie, verim tomu ze mre je uzasne, ale s nasim platom nam vyjde vylet maximalne do zoo:(((pobyt v horskom prostredi mame rovno vedla domceka hora ako svet🙂))

balazienka
24. apr 2014

My mame uz sest rokov a lieky berieme pravidelne styri roky, lebo bez nich je stale chora a zahlienena. Skusali sme zvlhcovat vzduch aj inhalovat vincentku, ale bez inhalatorov to aj tak nezvladame a len v lete, ked ideme na dovolenku do hor sme take dva mesiace ako tak v pohode a potom zase ten isty kolotoc.Z niektorych druhov astmy sa da vyrast, ale tento rok nam robili spirometriu a bronchomotoricke testy a doktor pri nasich vysledkoch nebol prilis optimisticky, takze dufam, ze do puberty alebo dospelosti sa nam to upravi alebo aspon nezhorsi. 😝 😵

deni181
Odpoveď bola odstránená
Zobraz