Bolestivé prerezávanie zúbkov

anika17
30. apr 2018

Maminy máte podobné skúsenosti?Malý má 1r.a momentálne mu asi idú ďalšie zuby.Nechcem tu písať romány,ale u nás to začalo takto...Na 9m mu vyšli prvé 2spodné zuby,potom na 11m isli 4horné naraz,ale z toho štvrtý presne predný lavý horný mu vyšiel až teraz keď sa mu prerezal aj pravý druhý spodný rezák.Pred mesiacom sme na tom boli podobne,teploty 2dni a teraz znovu,lenže rozdiel je v tom,že teraz je cez deň vkuse umrnčaný...nič mu nieje dobre,nič nezje čiže ho len kojím.V noci sa budí s plačom a nepomáha nič,reve a doslova so sebou hádže.Ja už naozaj neviem ako mu pomôcť,gély nezaberajú,Camilia tiež,dala som mu Panadol nech mu uľavím od bolesti tak sa mi z neho pozvracal a ani čípok nemám pocit žeby nejak včera zabral.Pri dcére som ani o jednom zube nevedela a teraz asi úplne ošediviem.

lalota
30. apr 2018

@anika17 sksu ho dať k sebe do postele, nech je pri ciciku.

anika17
autor
30. apr 2018

@lalota aj to som skúšala,napr.aj večer zaspáva pri kojení a z ničoho nič sa odtiahne a reve jak blázon

lalota
30. apr 2018

Fitlopte?

anika17
autor
30. apr 2018

@lalota ja aj keď ho vezmem na ruky tak on sa mi prehýna no dobre že mi z rúk nevyskočí čo je taký zlý,čím viac sa snaž ím ho ukľudniť tým horšie

lalota
30. apr 2018

Ja som malý fitloptovala, dosť prudko, až vtedy sa mi ukludnila. Popravde, všetky možnosti si využila :/

lalota
30. apr 2018

Ešte možno sedalia

lalota
30. apr 2018

To som dávala malej, ju to mierne ukludnila, menej nervava bola.

anika17
autor
30. apr 2018

@lalota skúšala som už hádam všetko,už mám obavy že to niesú zuby ale niečo iné,v mojom okolí deti rovnakého veku a zuby riešia v pohode a u nás skoro každý mesiac opakovanie.Čítala som aj o Chamomille vulgaris tak zvažujem aj to či by nezabralo.

anika17
autor
30. apr 2018

@lalota toto ma ani nenapadlo,popýtam sa v lekárni

lalota
30. apr 2018

To je tuším aj v camilii. Je to aj tej sedalii. Neboj, každému tie zuby idú inak, nie si v tom sama. Dieťa máš zdravé, na iné nemyslí.

lalota
30. apr 2018

Tá sedalia ho mierne utlmí. Skús ked tak aj medovkovy čaj, ukludni mu to nervy. A stále calgel aj ked možno na pohľad nezaberá, to vedia len naše deti. Ešte sú aj také čipky na upokojenie tiež na bylinné váze, len teraz si spomenúť na názov. Určite mu ale nedávajte žiadne chemické utlmovaky. A uvar aj sebe čaj z medovky, ale riadne silný vyluh ;) je to o nervy :/

lalota
30. apr 2018

Používa calgel na dasienka?

lalota
30. apr 2018

Tam je lidokaon, lokálne anestetikum.

lalota
30. apr 2018

Lidokain

lalota
30. apr 2018

To sú tie capiky

anika17
autor
1. máj 2018

@lalota mala som aj Calgel,teraz som mu kúpila Mundisal,Viburcol mám no žiaden efekt nevidím,skúsim aj tú medovku dúfam že mi niečo vypije lebo väčšinou keď mu dám vodu tak všetko vypľúva.Ďakujem za rady 😉

pininka
1. máj 2018

@anika17 ja som pri takych stavoch davala normalne brufen. Aj doktorka mi kazala,ze naco sa ma trapit.

anika17
autor
1. máj 2018

@pininka ja tiež ale sirup mi nevezme,neotvorí ústa a ak niečo aj dám tak sa mi hneď pozvracia keďže nič nechce zjesť iné len dojčím,čípok dám ale je to rovnaké akoby ani neučínkoval,nevidím rozdiel

pininka
1. máj 2018

@anika17 ano zial,niekedy je to tak, nasi nastastie nemali problem nic prehltnut

marion09
1. máj 2018

@anika17 viem o com pises.......😔

balintovaveronika
6. máj 2018

@anika17 zdravim, ja mam 8 mesacnu dceru este ziadny zubok ale momentalne sme aj chory berieme od piatku atb a sirup na kasel. piatok bolo utrpenie place az prestava dychat niekedy a dnes zas. dr. nam vsak povedala ze uz idu zaroven aj zuby :( ma dole take hrbolceky. posledne dni si neda do ust ani pozriet.tie hrbolceky mame uz vyse mesiaca. nam tiez nic nezabera ako u vas . gely tri druhy, camilia, nurofen nic .

anika17
autor
7. máj 2018

@balintovaveronika och to vám nezávidím,jedine čo nám pomohlo bol sirup od bolesti no len teraz sa nám to takto poriešiť nedalo