Hojenie rán po chirurgickej extrakcii zubov

bibaku
15. okt 2018

Dobrý deň. Chcela som sa spýtať či máte skúsenosť s hojením rán po chirurgickej extrakcii zubov. Mám dve.. Už je to druhý týždeň od zákroku a v jednej mám ešte stále odhalenú kosť. Včera mi zubár na pohotovosti povedal že sa to hojí ale musel mi to vyčistit a spustit znovu krvácanie aby sa tam urobila zrazenina. Už som zúfala príde mi to nekonečné aj ked som sa doteraz o rany prikladne starala. Kolko sa rany hojili vám, prípadne čo vám pomáhalo prečkať taky dlhy čas s obmedzenim jedla a pohybu.

alzbeta222
15. okt 2018

@bibaku nemám s tým skúsenosť, ale neskúšali ste wobenzym? Mne to pomohlo po operáciách. Urýchľuje to hojenie. Na prvý týždeň nasadiť vyššiu dávku (3x 10) a bude sa to hojiť oveľa rýchlejšie. Aspoň mne to veľmi pomohlo, celkovo to dobre vplýva na organizmus. Majú to v každej lekárni 🙂 ešte treba dať pozor na užívanie. Vždy aspoň 2 hodiny po jedle. A zapiť dostatočným množstvom vody.

renatka100
15. okt 2018

@bibaku mne to trvalo mesiac kazdy den som vyplachovala viackrat corsodylom bolo to hrozne

bibaku
autor
15. okt 2018

@alzbeta222 už som o tom počula, ale nevedela som že to naozaj pomáha. Skúsim sa na to opýtať zubára. Lebo uz som fakt zúfalá. Ďakujem

bibaku
autor
15. okt 2018

@renatka100 no aj ja som vyplachovala doteraz aj repikom aj skorocelom aj curasept ustnou vodou ale nejako to moc nezabera :/ uz som. Z toho fakt na nervy.. Vcera mi to zase otvorili a urobila sa tam. Nova zrazenina v oboch a pobolieva to :/ tak je to neprijemne a do toho mam zapal v uchu takze dobre nepocujem a aj nato beriem kvapky. :/

monro
15. okt 2018

Mne trhali 6ku vpravo dole pred tromi tyzdnami. Ked tam vidis kost, je to suche lozko a treba to zase "rozbabrat" kvôli tej zrazenine, lekar na pohotovosti postupoval spravne. Ja som ani suche lozko nemala, co je komplikacia a este doteraz nemam krater zatvoreny uplne. Je to o nervy. Cordosylom som aj ja vyplachovala ale az po 48mich hodinach od zakroku, aby som nevyplavila krvnu zrazeninu. Striekala som si okrem toho aloe vera sprej prvej pomoci. Drzim palce

domca002
15. okt 2018

Mne zubár prísne zakázal vypkachovat .spraví sa ti ešte horšie.musis to nechať tak nech sa ti spraví hrčka zrazenina potom sa to hojí

bibaku
autor
15. okt 2018

@monro no som uz dva tyzdne po zakroku a stale mi to vyzera takto

bibaku
autor
15. okt 2018

@domca002 no nevyplachovala somsi 3 dni pozakroku len potom uz povedali ze musim vyplachovat nech tie skodliviny idu von.. Len mi pride divne ze tam je dohalena kost dva tyzdne po zakroku :/ ved aspon nejake tkanivo by tam malo uz byt nie? :/

renatka100
15. okt 2018

@bibaku urcite vyplachovat a dezinfikovat

bibaku
autor
15. okt 2018

@renatka100 a ked mi to vcera v podstate nechali v stave ako po vytrhnuti tak nemal by byt postup rovnaky ako po vytrhnuti ze 3 dni nevyplaxhovat len slabo vodou?

bibaku
autor
15. okt 2018

Rany mi vyzeraju takto :/ mne sa zda ze uz to je dlho a zaroven neviem ci po tom co mi to vcera otvorili aby sa mi urobila zrazenina sa vyplachom mam vyhybat 3 dni ako po extrakcii alebo mozem slabo vyplachovat normalne :/ je to moje prve trha ie takze absolutne som mimo a neviem co

alzbeta222
15. okt 2018

@bibaku je to drahšie ale oplatí sa. Prečítaj si na nete 🙂

monro
15. okt 2018

vyplachovat az po 48 hodinach, neprebublavat, len poprevalovat v ustach a nechat vytiect. Ja som mala obrovsky krater a az teraz po troch tyzdnoch je to ako tak ok. Bolesti mas?

monro
15. okt 2018

hojenie je individualne, aj 6 tyzdnov, krvna zrazenina je velmi dolezita, ta tam musi byt. To je 6ka a 7ka?

domca002
15. okt 2018

Podľa mňa to ide dobre tak to má byť . darmo zuby sú sviňa

bibaku
autor
15. okt 2018

@monro hej 6 a 7 len bol pod nimi zapal. A vacok bol aj naboku preto museli separativne davat prec kazdy koren zvlast no po vcerajsku sa bolest vratila ale taka ako od kosti taka tupa a miestami take pichanie to som pocitovala na zaciatku pri stahovani rán :/ no ja som dva tyzdne od zakroku ale vcera mi povedal ze zrazenina uz tam nebola a hojenie sa stoplo preto mi to musel znovu rozkrvacat kvoli tej zrazenine tak si len po jedle vzdy prelejem vodu v ustach nic viac :/ ale jem. Kasicky a len. Ich hltam aby sa mi tam. Nic nedostalo :/
@domca002 myslis ze to vyzera dobre? :/ jasom trosku taky stresko a tym ze neviem ako postupovat som stale neista lebo. Je to prve trhanie u mna :/ tak sa bojim obcas aj jest aby sa mi. Tam ta kasicka nedostala slinami :/

bibaku
autor
15. okt 2018

Pretym ma nasi strasili ze sa z toho da dostat aj otrava krvi ked tam bol zapal a tak tak ma to dost desi :/

domca002
15. okt 2018

@bibaku veď jasné že musis na to dávať pozor ale podľa mňa sa to pomaličky hojí

bibaku
autor
15. okt 2018

@domca002 tak dufam ze mas pravdu. :/ pobolieva to riadne no od vcera tak hadam sa to zase hoji :/ dakujem

kacenka255
15. okt 2018

@bibaku kup si v lekarni curasept gel - ten je super stiahne ti to rychlejsie

monro
15. okt 2018

podla fotiek to vyzera celkom pekne. Ja som po tej 6ke mala ovela vacsi krater. Bude to dobre 🙂

bibaku
autor
16. okt 2018

@kacenka255 no mam curasept ale ustnu vodu a ta mi doteraz pomahala tak myslim ze ked si to poprelievam tak slabo v ustach tak by mi to nemalo vyplavit tu zrazeninu ked uz na nej mam biely povlak ci? 🙂

bibaku
autor
16. okt 2018

@monro tak to som rada a dakujem za mile slova 🙂 lebo vcera sa mi to zrejme vnoci stahovalo alebo hojilo pri tej kosti a bolesti hrozne ako keby mi to tam niekto picha a stahuje. Ach no hadam sa to nejako zhoji.. Asi obavy budem mat stale dokial sa to nezatvori 🙂 ale aspon mam ponaucenie ze nemam cakat s navstevou zubara kvoli strachu lebo potom je ten strach 100 nasobne horsi 🙂

palincak
28. okt 2018

@bibaku ako sa ma rana? ja som bol v piatok doobeda na extrakciu a bolest mam taku ze nemozem spat, vcera este ako tak ale dnesna noc zatial prebdena s bolestou...ako keby mi to tam niekto skriabal a bolia ma zuby aj naokolo a dokonca aj hore...chyta ma zufalost a este ani zubnu oohotovost neviem najst 😰

karamel
28. okt 2018

mne to trvalo mesiac kym sa to uplne zahojilo, pomohli mi vyplachy ustnou vodou Curasept /dostat v lekarni/ a vyplachy repikom. Od bolesti som si davala Nurofen rapid je vyborny na bolesti zubov.

bibaku
autor
29. okt 2018

@palincak jedna zhojena a jedna uz skoro tiez 🙂 neboli vobec uz asi tyzden. Ale zatial pretrvava zapal ucha tak beriem kvapky 🙂.. Viem ze lahko sa hovori ale tiez som si hovorila ze je nemozne aby sa to zhojilo a presa uz je to skoro vporiadku a to som bola fakt zufala :/.. Prejde to ja osobne som to mala rozmasakrene az po kost dlatom a aj ked som mala bolest ovladala som ju hlavou takze som tabletky nepotrebovala. Teraz ranka vyzera asi takto chce to este nejaky cas ale vyzera to uz podla mna fajn 🙂

bibaku
autor
29. okt 2018

@karamel presne toto iste spom pouzivala aj ja ale este vyplachy harmancekom a na zaciatku skorocelom 🙂

monro
29. okt 2018

@bibaku mas to uz krasne

bibaku
autor
29. okt 2018

@monro no hej uprimne neverila som ze sa to zahoji 🙂

palincak
29. okt 2018

@bibaku nooo tu 7cku mas uz krasne zhojenu, ale je vidiet ze ta 8cka sa ti tazsie hoji...aj mne sa bude, ved pozri aky som tam mal korenisko a dnes mi zastupujuca zubarka mojho doktora pobedala ze ako brana do pekla 😁 vlozila mi tam zas tu gazu s tou medicinou a zajtra si to mam vyvarenou pinzetou vybrat a vyplachovat harmancekom, propolisom, salviou a neviem cim vsetkym este...som odchadzal, tak som uz polovicu zabudol...a vraj ak by to hnevalo, mam ist na pohotovost...tak hadam uz bude klud. Hadam tu niekomu nesposobim traumu 🙂