Zuby múdrosti. Čo s nimi?

mia_ko
6. feb 2013

Ahojte mám 4 vyrastené zuby múdrosti a sem tam ma bolievajú, zubár mi ich nechce vytrhnúť - údajne ma tam nemá čo bolieť. Chcem sa ich zbaviť ale neviem či to len pod injekciou sa dá alebo aj pod narkozou. Aké máte s tým skúsenosti? Vytrhne mi ich aj iný zubár či len naliehať u svojho. Ďakujem

majra21
6. feb 2013

aj mna obcas bolievaju a ani mi nenapadlo dat si ich vytrhnut... len si ich dokladne cistit...

zuzana909
6. feb 2013

mne tiež vyrástli všetky 4 zuby múdrosti, hore mi jeden vyrástol úplne opačne a druhý sa mi pokazil tak mi ich zubárka vytrhla, trhala mi oba len pri injekcii, dali sa dobre uchytiť, lebo boli dostatočne vyrastené. trhanie nebolelo, ale potom som 3 dni mala hlavu ako kameň, ale dalo sa vydržať.
jeden dolný mi trčí len trošku a ten druhý by sa dal vytrhnúť, ale zatiaľ sa nepokazil tak nechávam.
myslím, že súkromný lekár ti za poplatok zuby vytrhne ak na tom trváš 😉

zabka88
6. feb 2013

keď ich nemaš uplne vyrastené a ešte aj tlačia a krivia ostatné tak je lepšie ich vytrhnúť..
mne teraz trhali jeden pod injekciou, tak ked mas viac otazok kludne do IP.. rataj s tym že par dni budeš mimo, najma tie dole ked mas koren zarasteny do kosti..
drž sa

cicimotinka
6. feb 2013

mne kedysi povedala zubárka, že 8-ky sú proti iným zubom "mäkšie"... že môžem mať pocit pri žutí, že bolí, prípadne sa hýbe...že to je len pocit, že to netreba riešiť trhaním... lenže potom sa jeden pokazil a mám ho vytrhnutý po injekcii, bola to chvíľočka... ani som nevedela, ako... no a 2 sú ok, tretí ešte lezie von, tak to ma občas bolí... inak som niekde čítala, že bolesť zubov múdrosti môže byť vlastne bolesť 7-čiek, lebo 8-čky sa pri tlačení otáčajú, veľakrát sa nalepia na 7-čky tak tesne, že sa medzi nimi urobí kaz, ktorý nie je vidno a to bolí...

zuzuj
6. feb 2013

No ked ta pobolievaju, tak by ti ich hlavne mal zubar pozriet, ze ci tam nemas kaz?...ci?...naco teoreticky mudrovať. Naozaj ta nemaju co pobolievat ked su zdrave....
Mne takto mudroval zubar tiez ze nemam kaz aj pod rengenom nic nebolo vidiet a napokon som mala pokazene vsetky styri....
Vytrhnut zdravy zub v ziadnom pripade...mozu sa ti zist...nebudeme ,,vecne mladí"...teraz som to zistila ..pokazili sa mi okrem tohto zubu mudrosti hore , vedla neho vsetky 4 az dopredu...tak ze museli umrtvovat.takze uz korunky a v buducnosti co ine ako ze o ne pridem.....No a na tento zub zdravy hoc posledny, zub mudrosti ti v buducnosti moze podrzat mostik aby drzal tie zuby vedla neho...inak len potom implantat alebo bezzuba...nikdy nevies naco sa ti ten zub moze v buducnosti este zist... Mne to tak druhy zubar vysvetlil a dava to zmysel...

alka221
7. feb 2013

zuby mudrosti sa maju do dvoch rokov po vyrasteni dat vytrhnut.. 😉 ja mam tiez dva, ale o rok pojdu von.

katka1981
7. feb 2013

Nesuhlasim s tym, ze sa maju vytrhnut do dvoch rokov, to predsa nie je defekt, ze ti narastie 32 zubov ako by malo. Trhat sa maju len vtedy, ak robia problemy. V kazdom pripade ked sa vytrhnu, nechybaju, lebo hryzie sa najma na 6,7 zuboch. Najlepsie ked nevyrastu 🙂 Ak mas problemy s nimi, daj si ich vytrhnut. Mnohym narastu ale zavadzaju lebo nemaju na ne miesto, alebo sa zapaluju, su to sproste zuby 🙂 Este ze to tak nie je s prstami alebo niecim inym 🙂

vonicka
7. feb 2013

Fuha, tak take veci, ze vytrhnut zuby mudrosti po rokoch pocujem prvykrat. Naco by nam priroda nadelila tie zuby, ak by sme sa ich mali potom tak skoro zbavit? Ja neviem, ale len tak si nechat trhat 4 stolicky...dakujem pekne 🙂 🙂

hyta
7. feb 2013

Nuž, ak ťa pobolievajú treba urobiť RTG zubov. Inak, buď rada že ich máš, ešte sa ti môžu zísť, veď aj v aute máš rezervu, nie?