Trhali vám zuby múdrosti?

mimusa_25
10. jún 2021

Ahojte, trhali niekomu z vás zuby múdrosti? Mňa to čaká, zubár mi dal vytrhnúť všetky 4 zuby aj v hornom aj dolnom rade. Dosť sa toho bojím, ale už má hrozne bolia hlavne v noci.

ivula0807
10. jún 2021

Mne trhali dve osmicky, nie naraz ale.
Nic komplikovane, nebolo treba sekat, sit ani nic podobne. Mna neboleli teda ale vraj uz boli kazove cize museli ist von.
Umrtvili,zub vytrhli a hotovo. Par dni som mala jest len kasovite jedla, to bolo pre mna asi najhorsie z toho celeho.😀
Bolesti tiez neboli nejake velke, myslim, ze len na noc som si dala tabletku od bolesti.

sunny02
10. jún 2021

Trhali, cca. 2 týždne dozadu. Celé to trvalo asi 5 minút aj s injekciou. Rekonvalescencia úplne v pohode, dala som si jeden paralen, ale kebyže veľmi nechcem, nemusela by som ani ten. Netreba hneď vyplachovať ústa, musí sa tam vytvoriť zrazenina. V októbri si idem vytrhnúť druhú. Základ je mať zubára, ktorému dôveruješ, potom je to malina 🙂

elisse247
10. jún 2021

@mimusa_25 áno už mám vonku dva. No podľa mojich info by to mal robiť stomatologicky chirurg. Ale mne to normálne vytrhla moja zubárka lebo chirurga som mala ďaleko. A všetko v pohode.

s_a
10. jún 2021

Už mám von všetky a zvládla som to aj s mojím panickym strachom zo zubárov.. mne pomohol nurofen od bolesti. Za pár dní ok 🙂

marley77
10. jún 2021

@mimusa_25 ja mam 2 už vonku. Na prvý, spodný ani nechcem myslieť. To bola hrozna bolesť, myslela som ze sa zbláznim. Ide o to veľmi ako ho vythrnu, či ten zub chce ist alebo nie. Mne ten spodný trhal 45min.. Horný už bol v pohode, bála som sa ale ten bol za 3min vonku. Žiadny opuch, bolesť úplne mierna. Spodné bývajú horšie. Priateľovi takto trhali všetky naraz.

crazy_lazy
10. jún 2021

Mne chirurgicky v celkovej anestézii odstránili 6 zubov naraz. Všetky 4 osmičky, jednu sedmičku a jednu zakrpatenú deviatku ( áno mala som aj deviatku 😀, aj doktori v Martine čumeli). Ani jeden z menovaných zubov som nemala prerezaní. Po zákroku som bola rozbitá ako čínska hračka, opuchnutá, kútiky úst potrhané, a asi dva tri týždne len mixované. Mne to chceli robiť postupne, že najprv na jednej strane a potom na druhej. Ale ja som povedala ,že nech mi to spravia naraz, a som aj rada lebo neviem, či by ma tam druhý krat dostali 😂

mimusa_25
autor
10. jún 2021

Ďakujem Vám žienky za všetky reakcie 🙂 ja sa toho dosť bojím lebo dlho dlho som mala pokoj zo zubami ale počas tehotenstva sa mi začali kaziť dosť. Teraz zubár povedal že musia ísť von všetky ale nechce mi to urobiť on ale odporučil ma do BB ku stomatochirurgovi. Jeden zub 90 € takže pekná pálka

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
11. jún 2021

@mimusa_25 tiež už mám všetke 4 preč a dokonca sa mi zdalo že to bolo aj šikovnejšie zahojene oproti iným zubom

ichbinich
11. jún 2021

Ja mam tri vonku. Prvy bol tak, ze som sa nestihla poriadne "usadit" a uz bol vonku 😀
Druhy siel rychlo vonku, ale bolesti som mala asi 2 dni.
Posledny bol super a lekarka mi dala najdolezitejsi tip - necakat s tabletkou proti bolesti dovetdy, ked prestane ucitnkovat injekcia, ale dat si ju viac-menej hned po prichode domov. A to bolo super, celkovo som potrebovala 2 tie tabletky, jednu hned a druhu pred spanim. Uz na druhy den som jedla (na druhej strane) normalne.
Drzim pacle!

len_nig
11. jún 2021

Neboj sa toho, mne pred chvíľkou trhali môj tretí a úplne v pohode. Prvý mi robil stomatochirurg, tam bolo hojenie najdlhšie ale v pohode, druhý a tretí už normálny zubár. Viac asi zastipe inekcia ako reálne to trhanie. 😊 Na druhý deň už pohoda, maximálne si dáš tabletku proti bolesti

julie19
11. jún 2021

ono to veľa záleží v akom stave máš tie zuby teraz, či sú prerezané alebo nie, či sú zakliesnené o zuby pred nimi alebo nie... mne vyberali na chirurgii v Martine, zub mi rastol na ležato v sanke a nebol vôbec prerezaný von, takže museli rezať, sekať, rozvrtať a po kusoch vyberať, mala som stehy, potom sa to zapalilo, zas čistenie, no katastrofa, ale som rada že to bol len jeden, lebo my toto máme doma dedičné a môj ocino mal všetky 4 takto na ležato a na stomatochirurgii si aj týždeň poležal keď mu to robili.. vyzeral ako veverička čo si napchala do líčok príliž veľa orieškov :D :D .. ale myslím že pokiaľ sú už zuby vonku, normálne sa vytrhnú ako hociktorý iný, moja mamina takýto problém nemala a zuby mudrosti jej ťahal normálne doktor v ambulancii na počkanie, na druhý deň bola v pohode 🙂

jozefgulas
13. sep 2021

@sunny02 koľko to stojí pretože podľa info ktoré mam aj 200€

sunny02
15. sep 2021

@jozefgulas záleží od toho, ako je zub umiestnený, niektoré treba odstrániť chirurgicky, ja som mala šťastie, za 5 minút bol von a platila som asi 25€

nika123477
5. máj 2022

@sunny02 a mozem sa spytat mne idu trhat v pondelok velmi sa toho bojim ked si prejdem jazykom citim take spicky ... po vythnuti vam to aj zazivali ? dakujem za odpoved