10 dní voľna pre otca pri narodení dieťaťa

matkakes
14. jún 2017

Ahojte. Viete niekto niečo viac o návrhu, že by otec mohlo mať po narodení dieťaťa nárok na 10 dní voľna ? Viem iba že existuje nejáky takýto návrh, ale žiaľ nič viac, myslíte že to pôjde na schvaľovanie tento rok?

majusqa77
14. jún 2017

vieme. navrh nebol schvaleny, takze nic nebude

matkakes
autor
14. jún 2017

@majusqa77 no parada, ved prečo by niečo spravili pre mlade rodiny... Dakujem za info.

rawmamka
14. jún 2017

@matkakes Už to na schvaľovaní bolo, myslím, že minulý mesiac a neprešlo to, takže snáď niekedy nabudúce 😉.

jakubkaleta
14. jún 2017

škoda dovolenku by som si dal xD

evittam
14. jún 2017

@jakubkaleta Tak si daj

dajna8
14. jún 2017

Počula som o tom ale bohužiaľ to neschválili. Nič iné sa asi ani nedalo čakať. Oni sa stále oháňajú tým, že u nás sa majú matky veľmi dobre lebo majú tri roky preplácanú materskú a v ostatných štátoch to nie je. Je to síce pravda ale aj sú v celom tomto systéme také diery, že bude ešte veľmi dlho trvať aby sme sa ozaj mali tak dobre ako to oni prezentujú. Lebo u nás sa to berie iba tak ako keby to dieťa potrebovalo k životu iba mamu a na otcov sa ohľad neberie a ani na to, že tej žene by možno aj celkom dobre padlo keby pri nej mohol byť v nemocnici kým ich nepustia domov.

matkakes
autor
14. jún 2017

@dajna8 hej ako píšeš, no som sklamana ale presne tak, to sa dalo čakať...

tenerifka
14. jún 2017

@dajna8 to ze maju zeny za Slovensku 3 roky matersku nie je pravda, to nie je materska, ale rodicovska. Materska je vo vyske vyplaty,ktoru zena poberala v praci pred nastupom na matersku, rodicovska je par supiek, ktore rodinu(ak manzel nezaraba nadstandardne) uvrhnu do docasnej biedy....

aliii3
15. jún 2017

Skoda, ze to neschvalili :/ Mne manzel v nemocnici velmi chybal, chodil za mnou kazdy den ale co su to nejake dve hodiny ked sme zvyknuty byt spolu stale. Na jeden den si zobral dovolenku ale potom ho uz potrebovali v praci takze sa nedalo svietit. V takomto smere mame u nas este velke medzery

momi88
15. jún 2017

Ste si isté že sa už o tom rokovalo? Veď to Fico 1.5. este len tak vypustil do éteru aby boli preferencie. Bolo to v jednom balíčku so zvýšením príplatkov za sviatky a víkendy.

dai
15. jún 2017

@tenerifka tak materska je pokial ja viem len 70% - pripadne v buducnosti 75 z najviac nejakych 1700 euro...cize zdaleka nie vyska vyplaty...

natalienka12
15. jún 2017

Baby ak potrebujete často nejakú radu pridajte sa do našej skupiny
https://www.modrykonik.sk/group/9131/detail/

evittam
15. jún 2017

@dai MD je od 1.5.2017 75% z hrubeho prijmu. Najvyssi mozny VZ je 1776Eur cize MD cca 1332Eur. Co je vacsinou uz cca cista mzda.

dai
15. jún 2017

@evittam pre ludi ktory zarabaju 1776 euro...😉 pre mna to zial zdaleka cista mzda nie je... a ani 75% platu

evittam
15. jún 2017

@dai Skoro pri každom prijme je to pomaly cista mzda. Napr.pri HM 500Eur je cista mzda 411Eur, MD v tomto pripade 380Eur.....
Ako si kto zariadi tak ma. 😉

dai
15. jún 2017

@evittam tym myslim ze ak zarabas nad 2000 euro tak to zdaleka cista mzda nie je...

evittam
15. jún 2017

@dai Tak to áno. Plati co som napísala...

dai
15. jún 2017

@evittam ako to myslis? Plati to ze pre ludi ktory zarabaju do tych 1700 je to viac menej cista mzda , ti co zarabaju viac maju smolu😉

evittam
15. jún 2017

@dai No podla tvojho nazoru maju....
Pozri, ak sa ti nepaci mozes pracovat. Co ti mam na to povedať? A kolko ludi na SVK tolko zarobi.....

dai
15. jún 2017

@evittam zarobi tolko dost ludi... ale nerozumiem uplne o com je tato polemika - ja pracujem a odvadzam vysoke odvody bez hornej hranice preto by som prijala aj matersku z mojho platu nie z pkatu niekoho kto zaraba a odvadza menej ako ja - chapeme sa? Ja som len polemizovala s tenerife ze materska v sr je vo vyske platu co objektivne nie je pravda kedze nikde ako 100% cistej mzdy definovana nie je... k nicomu inemu som sa tu teraz nevyjadrovala...

majusqa77
15. jún 2017

@dai a co by si povedala na materaku pred 3 rokmi :D maximalna materska okolo 800 eur aj pre tych, co zarabaju nad 2000 🙂))))

dai
15. jún 2017

@majusqa77 mam 2 deti cize viem ako vyzerala materska vtedy😉 nezdalo sa mi to vtedy ok a nezda sa mi to ani teraz... nepotrebujem rodicovsky ale ked uz materska tak nech je z realneho platu z ktoreho platim ja aj moj zanestnavatel odvody a dane...

majusqa77
15. jún 2017

@dai daj navrh na zmenu zakona ;) nech sa vym.zaklad vyrovna ;)

dai
15. jún 2017

@majusqa77 🙂 pracujem na tom...

stellaaa
15. jún 2017

Zienky a ako dlho sa pobera materska?Myslim kolko mes.?berie sa do uvahy aj tie 6 tyz.pred porodom.

evittam
15. jún 2017

@stellaaa 238 dni. Nastupujes 6-8tyzdnov pred TP.

evittam
15. jún 2017

@dai Ja som ta velmi dobre pochopila. Len som uviedla fakty. Sociálny system na SVK je cely na prd.😉

tenerifka
16. jún 2017

@dai myslela som, ze na Sk jo to tak isto ako tu v Spain

tenerifka
16. jún 2017

teda v tom, ze materska je 100% platu

rawmamka
16. jún 2017

@momi88 Áno, v tomto bol Fico expresne rýchly 😉, keby sa tak rýchlo dokázal odsťahovať z Baštrnákovho bytu alebo odvolať Kaliňáka 😀 ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre