3 odlišné termíny pôrodu

veronique1410
13. jan 2017

Ahojte!

Priznám sa, že pôvodne som túto diskusiu vôbec nechcela zadávať. Avšak s približujúcim sa termínom, resp. termínmi môjho pôrodu som akási nesvoja. Najskôr mi doktorka stanovila TP podľa 1. sona na 5.2.2017, neskôr ho odhadla na základe prvých pohybov na 29.1.2017, no podľa posledného menzesu mi to vychádza na 22.1.2017. Podľa čoho sa mám podľa vás skutočne riadiť, keďže klasický výpočet TP sa väčšinou posudzuje na základe Naegeleho vzorca, č. j. podľa prvého dňa posledného menzes (ten som vedela spoľahlivo presne). Vraj odchýlky pri UVZ vyšetreniach sú v rámci normy a nie sú dôvodom na nijaký posun (podľa MUDr. Černákovej). Vďaka za prípadné rady!

chrumka84
13. jan 2017

Tiež som to tak mala, ovulácia na 50.deň cyklu. Keby sa mudr riadil termínom podľa ms, tak je moje dieťa na svete mesiac dopredu...Potom mi stanovil termín podľa utz v 30.týždni na 15.8., čo je tiež nesprávne, lebo detičky sa vyvýjajú rovnako rýchlo do toho cca 12.týždňa. Odchýlky môžu byť, ale dovtedy sú asi najmenšie.
Takže v pôrodnici sa iná doktorka riadila utz v 11.týždni na 24.8. a krpatá sa narodila 26.8.. Nemala známky prenášania, ani placenta, len bola veľká, preto v tom 30.týždni sa zdalo, že sa narodí skôr.
Tiež som to vtedy v sebe riešila, nechcela som prenášať, aby sa niečo nestalo, ale ani som nechcela, aby ju vyvolávali skôr, ako bola pripravená.
Budeš u nej aj rodiť? Ak nie, tak to doriešiš s pôrodníkom.

chrumka84
13. jan 2017

Či vlastne to už je teraz v januári. Rozdiel máš 2 týždne v tých termínoch, čo je dosť. Treba sa otvorene porozprávať, ak máš u nej rodiť, čoho sa obávaš. A hlavne, čo chceš Ty. Keď nepovieš, zbytočne sa budeš trápiť, čo bude, by bolo keby a tak 🙂.

gondyo
13. jan 2017

myslím,že keď nemáte žiadne zdravotné problémy,diabetes tak to ani neriešte,budete predsa chodit na kontroly a lekár vidí na ultrazvuku ako sa má bábatko,či niečo hrozí,či prenášate atď...nech si dieťatko samo vyberie kedy chce prísť na svet...

zuzadula
13. jan 2017

Pripájam pre príklad úryvok z knihy od Ingeborg Stadelman, ako sa výpočet termínu pôrodu mení v závislosti od vstupných informácií. Ako píše, v termíne sa rodia 4% detí. Dôležité je, kedy bude ono pripravené, aby zvládlo samostatný život mimo maternice a samozrejme celý pôrod. Neponáhľajte sa, nestresujte sa, pokoj a dôverujte prirodzeným mechanizmom. Ak by nebolo niečo v poriadku, ste pod dohľadom. Držím prsty 🙂

1981mirka
13. jan 2017

Ja som mala tiez 3 terminy. Jedem podla menstruacie, o tyzden neskorsi podla sona v 11 tt a este o tyzden neskor podla sona v cca 24 tt 😉
A droula prisla na svet o 4 dni skor ako bol najskorsi termin. Doktorke v porodnici sa dokonca zdalo, ze som malu prenasala 😀
Takze podla terminov sa dietatko riadit nemusi. Moja bola donosena, zdrava a mala cez 3 kg.

hettinka
13. jan 2017

ja som mala pri synovi TP 13.2. podľa ms a podľa posledého sona o celé 3 týždne skor ...narodil sa nakoniec medzi tými termími
pri dcére tiež 3 termíny v rozmedzí asi 10 dni, narodila sa tiež medzi tým, deň pred vypočítaným termínom podla MS
obe deti mali 3500g, hoci syn sa narodil vlastne "predčasne", ale kedže viem, kedy sme ho splodili, narodil sa presne načas

a materskú ma vypisali podľa termínu podľa poslednej MS

ivuska00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva76
13. jan 2017

Ja som mala prvý termín 15.apríla, druhý podľa prvých pohybov 17.marec, tretí cca koniec marca a malý sa narodil 24.marca
podľa doktora sa narodil o 3 týždne skôr, mal 2570 g a 47 cm

veronique1410
autor
14. jan 2017

Máte pravdu žienky, asi by som to príliš riešiť nemala a riadiť sa maličkým. On vie kedy je ten správny čas. Ďakujem za všetky vaše príspevky k téme. Držte sa tiež!

vierkainka
25. dec 2019

Je to síce staršia téma, ale skúsim sa aj ja opýtať, možno mi niektorá odpoviete 🙂podľa PM mam termín 29.7.a podľa sona 12.8..cyklus mávam nepravidelný... Je bežná až takáto skoro 2 týždňov a odchýlka?

karinka83
25. dec 2019

@vierkainka môže byť. Ja som mala taký rozdiel pri prvom tehotenstve, keďže som mavala až 43dnove cykly.

veronikaszabova
25. dec 2019

@vierkainka pri druhom som mala rozdiel terminov 3t

Podla MS 9.7
Podla sona 18.6

Maly je narodeny 11.7

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre