Aké máte skúsenosti s epidurálkou?

taniat87
7. nov 2014

Som v 35 tt a včera som sa s lekárom rozprávala o pôrode. Vravel, že v mojom prípade by mi odporučil epidurálku. Babätko je zdravé, dobre otočené a vraj môžem porodiť už o 4 týždne, prirodzene. Nechápem ale, prečo mi povedal, že by mi odporučil "epidurálku"... čítam o nej všeličo a dosť sa toho obávam.

jankatrnka1
7. nov 2014

ahoj, ja mam take zmiesane pocity z epiduralky, na jednej strane som mala velky strach z porodu a bolesti, na druhej strane strach z ihly do chrbtice ale...epidural mi zabral az po porode takze vsetko som citila este aj nastrih a sitie,akurat pol dna potom som nemohla vstat ani sa vycikat. ale ymslim ze ked ti ju dobre nacasuju bude to v pohode, ( ja som rodila pred 10 rokmi tak sa mozno zmenilo k lepsiemu nieco )🙂
drzim palce nech sa rozhodnes akokolvek, nech to dopadne podla tvojich predstav

mimi8814
7. nov 2014

ahoj, ja som si zabezpecila pre pripad ze by to bolo neznesitelne, pichli mi ju uz ked som bola na tri cm otvorena, ale moje ocakavania nesplnila😉) lebo kazdu jednu kontrakciu som si dokonale "vychutnala"... neviem ci mi ju pichli zle alebo co ale mne to proste nezabralo tak ako som cakala, necitila som jedine ako maly vysiel von, nastih a sitie, inac som citila tu pekelnu bolest pri kazdej kontrakcii😢 ale nemala som aspon ziadne vedlajsie ucinky, nespomalila porod a ani hlava nebolela... takze ja mam dost zmiesane pocity z toho...

ervenka
7. nov 2014

Ahoj. Ja mam velmi dobru skusenost. Mne porod vyvolavali- 40+6 ale ditko sa narodilo az dalsi den, resp az dalsiu noc.. Prve kontrakcie o 5 rano, Velmi pomaly postup a vecer o 6 epidural. VElmi sa mi ulavilo a trochu som si aj oddychla. Bolest som uz necitila, len tlak, aj to mierny. A nechali mi ju aj na tlacenie, minimalne sitie- to som trosku citila, ale ziadna brutalita. Nastrih som nemala. Drobec sa narodil o 23,36. Ziadne vedlasie ucinky som nemala. Takze pri druhom, ak to bude potrebne, poziadam znovu o epi. 😉

magdalenkami
7. nov 2014

moja skusenost-ja som mala epi 1krat zo 4 porodov a bol to moj najkrajsi porod,dolezite je pichnut v spravny cas a spravne davkovat

zuza77
7. nov 2014

ahoj, ja som rodila s epi a bolo to super....sice som si svoje odtrpela, kym mi ju "mohli" dat....7 hodin bolesti....ze som ich prosila, nech uz cosi robia...ale skor sa nedalo, musela som byt aspon na 3cm otvorena...
ale ked mi ju dali, tak som dokonca na 2 hodky zaspala, oddychla som si, porod pokracoval a ja som takmer nic necitila, len vo finale mi to trosku stlmili ,aby som vladala tlacit....ale inak super, ani sitie som necitila...
koncom januara cakam druhe babo, a urcite si ju znovu vypytam, ak bude treba

julls148
7. nov 2014

aj ja som rodila s epi a po prvej dávke som cítila kontrakcie bez zmeny, keď mi ju však neskôr dopichli, tak už pohoda, veľká úľava a do 10 min som porodila. Určite idem aj druhé rodiť s epi. Vedľajšie účinky som nemala, šitie som ani necítila.

slavaf
7. nov 2014

Aj ja som rodila s epi a v oboch prípadoch mi veľmi pomohla, bolesť poľavila a cítila som iba tlak a mohla som si oddýchnuť, pred samotným tlačením mi ju už samozrejme nedopichli, aby som mohla poriadne tlačiť. Šitie úplne v pohode. Jediné negatívum, čo som mala pri druhom pôrode, že mi veľmi klesol tlak, ale keď sa to upravilo, bolo všetko v pohode. Ja by som bez epi rodiť nešla, ale tak každý máme iný prah bolesti a aj každý pôrod je iný...

nanka3
8. nov 2014

@taniat87 ahoj, chapem tvoje obavy, tiez som sla k porodu s tym, ze by som rada rodila bez epiduralky, ale mala som ju v zalohe, keby nieco (rodila som pred 3 mesiacmi).... po siedmich hodinach som sa rozhodla, ze predsa len si ju dam pichnut, kedze uz bola noc, z coho som bola unavena, a tiez samozrejme z bolesti, zabrala do 10 minut a porodila som o hodinu po podani. Cize mne porod urychlila, bolo to super, ulava, citila som len mierne tlaky. Vedlajsie ucinky som nemala ziadne, akurat ma trochu bolel na druhy den chrbat v mieste vpichu ihly, ale dalsi den to bolo uz OK. Ak by som mala opat rodit, tak pravdepodobne opat s epi. A kedze som mala prirastenu placentu k maternici, som rada, ze som mala epi, lebo inak by ma cakala este celkova narkoza.

evitka83
11. nov 2014

Epi je super vec, ale treba si dat pozor na davkovanie, mne sa zas zastavil porod na 5 hodin a museli pichat oxitocin, aby tomu pomohli a po porode som mala bolesti hlavy, ale napriek tomu by som si ju dala zas. Muz sa zo mna smial, lebo som bola akokeby som na niecom ficala a chodila vysmiata ako leco, ze rodit takto mozem kazdy 🙂 o siti som ani nevedela na konci

katren
11. nov 2014

@taniat87 ja mam len skvele skusenosti 🙂

dana_l
12. nov 2014

tri porody - tri rozne epiduralky. prvy porod - uplne najlepsi. necitila som bolest, len som citila kontrakcie. druhy porod - dali mi ju silnu, necitila som si telo od pasa nadol. znizili davkovanie ale I tak som necitila kontrakcie - museli mi povedat kedy tlacit ale inak porod bol ok a behala som po svojich hodinu po porode.
treti porod - dvojicky - citila som stale bolesti aj kontrakcie. porod ma vycerpal najviac ale mozno preto lebo to nebolo len jedno dieta. fungovala som normalne hned po porode.
nemala som ziadne bolesti hlavy alebo ine neziaduce ucinky z epiduralky.

bibianka332014
17. nov 2014

Dobrý deň 🙂 Som študentka na Gymnáziu sv. Mikuláša v Starej Ľubovni a ku svojej Stredoškolskej odbornej činnosti ( SOČ) potrebujem vyplnenie dotazníka, ktorý sa týka najmä žien po ale aj pred pôrodom. Mojím cieľom je zistiť informovanosť žien k problematike PEDA. Veľmi mi pomôžete a zaberie to minútku 🙂 vopred Ďakujem za vyplnenie 🙂

https://docs.google.com/forms/d/1DoTX2dGPRxcae0...

taniat87
autor
18. nov 2014

Rada zodpoviem na tv. otazky,uz som si prezrela aj ten testik,ale su tam otazky,na kt. zial neviem odopvedat,kedze PEDU som si uz zakupila ale termin porodu mam az o mesiac,tak neviem ako zodpovedat otazky aby ma to pustilo dalej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre