Aké ste mali pocity pred pôrodom?

whitelily
10. okt 2010

prosim vas aky bol vas pocit pred porodom? Ja sa bojim ci je mimi v poriadku a mam dost cudne myslienky....bojim sa ze sa nieco stane ☹
Snazim sa na to nemysliet ,ale niekedy to proste nejde

evita123
10. okt 2010

ahoj, tvoje pocity su podla mna uplne prirodzene a normalne... kazda maminka sa boji a ked ide o prve babatko tak je tam k tomu vsetkemu este aj strach z neznameho, ze nevies co ta caka... ale mne velmi pomahali myslienky na to,ze o chvilu budem so svojim babatkom a budem ho mat v naruci.... skus mysliet takto.. drzim palceky, nech sa ti dari pozitivne mysliet a nech vsetko dobre dopadne 🙂

tea333
10. okt 2010

Tie myslienky si privolavas sama..je prirodzene bat sa pred porodom ci bude vsetko ok, ale najlepsie je mysliet pozitivne.Babatku urcite nic nie je a porod zvladnes dobre, babatko bude zdrave a budete spolu coskoro travit tie najkrajsie chvile 😉 🙂

dadika1114
11. okt 2010

ja si tak hovorim ze prezilo to vela vela zien tak prezijem to aj ja 🙂 este tam budem mat aj muza pri sebe.Ked si predstavim aj kolko bab porodilo samotnych dokonca aj bez lekara tak urcite to nebude az tak moc strasne a prezijeme to 🙂 asi ozaj mysliet na babinko malicke 🙂 ja sa strasne tesim na ten pocit ked ho zo mna vytiahnu a uvidime ho juuuuj 🙂

nikolka2
11. okt 2010

moja tento pocit budes mat vzdy ! aj ked porodis babetko ,,,vzdy sa budes bat ,,ked nie koli porodu ,,tak preto aby sa mu po cely zivot ako tvojmu dietatku nic nestalo ...stym sa matka musi naucit zit ,,,ten strach podla mna je prirodzeny u mamiciek 🙂

bellugia
21. okt 2010

Obavy sú prirodzené 🙂 Záleží nám, ako mamičkám, na tom, aby bolo všetko v absolútnom poriadku. Tiež sa sama seba pýtam, či je všetko ok, keď nič necítim (najradšej by som s mimi komunikovala aj telepaticky a ono by mi malo dávať hlásenie, že sa má v brušku super 😀 ). A čo sa týka pôrodu, ktorý je ešte v mojom prípade v nedohľadne, tiež mi prejdú hlavou myšlienky skeptické a plné otáznikov, ale netreba sa nechať rozhádzať. Želám všetko najlepšie! 😉

kdezee
21. okt 2010

pretoze nemam rada nemocnice lekarov a bojim sa bolesti tak pre mna to pred porodom bol masaker 😀 myslela som co vsetko sa moze stat..velmi som sa bala..ale ked prisiel na samotny porod (ktory mi museli vyvolat takze som sa na to nejako pripravila ) tak uz som nemala cas rozmyslat nad hlupostami lebo ma to ukrutne bolelo 😀 a potom to vzalo rychly spad a bolo po vsetkom 😀 ..zopakovat si to uz ale nechcem

moncicatko19
21. okt 2010

pocity su zmiesane ale ked budes mysliet na babetko ze ho budes mat v naruci tak nebudes vediet a bude to vsetko za tebou 🙂 😵 😵 drt sa a mysli lel a len na babetko a bude to ok 😀 😀 😀 😅

althejka
28. júl 2013

V tej chvili ako porod ako taky zacal som bola tak mimo, ze nejake pocity ani neprisli 😀 deje sa toho vela, cele mi to docvaklo,ked som lezala uz sama na stole,malicky na novorodeneckom, ja po siti, chlap uz odisiel a pozeram,ze jeeeejda,ja uz som mama 😀

stanislavao
28. júl 2013

ja som sa bala tiez. a velmi. vsetkeho, coho sa len dalo. je to asi normalne. ale zas na druhej strane si treba aj hovorit, ze vsetko dobre dopadne a uz ked to bude prebiehat, tak na negativne myslienky nebudete mat cas.

m_ij_ka
28. júl 2013

tiež som sa bála aj prvého aj druhého pôrodu, je to normálne. Skús myslieť pozitívne a hlavne nato ako budeš držať bábätko v náručí 😉

horana
28. júl 2013

No jasne ze som mala chaoticke pocity, ocakavania, strachy, vselijake divne myslienky...pred kazdym z porodov...jedno je ale iste, ked to zacne (najprv len trosku to sa premyslanie zuzi na myslienku ci je to uz ono?) a ziska grady (to uz je jasne ze to je ono) tak vsetky myslienky opadnu, stanu sa uplne zbytocnymi a zabudnutymi a zostane len realita a priame reakcie tela ktore pozorujes. Na akekolvek cudne myslienky uz nebude cas ani priestor. Nemusis sa bat zeby sa ti plietli do porodu. Aspon uvidis ze s nim ako takym nemali nic spolocneho...
Ber to normalne, chaosit pred porodom je bezna vec, nesnaz sa to potlacit ani to nejde, co ta moze utesit je ze ked pojde do tuheho, mysliet uz nebude cas a je to tak velmi dobre zariadene...

simi222
28. júl 2013

Ja som sa velmi tešila,žiadny strach,aj ked som vedela že bude bolestive,da sa to prežit,ked som počula ten plač,bola som najštastnejšia na svete.Dnes mame dve krasne dcerky,držim palčeky ,žiadny strach,ved budeš mamov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre