• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aké sú účinné spôsoby ako zvládať bolesti pri pôrode?

19. septembra 2010 
Baby nepoznate niektora nieco take?
14. máj 2009 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
ja som pred porodom citala rozne alternativne knizky, kde bolo vela zaujimavych info a popisov prirodzeneho porodu (doma na posteli :wink: ) a v tejto suvislosti si pamatam asi toto:

*nerodime prirodzene, pretoze sa tej bolesti bojime :sunglasses: treba sa jej poddat a nemysliet na nu, "splynut" s nou, a potom to uz ide
*nevnimat kontrakcie ako "brutal bolesti", ale chapat to ako prirodzene otvaranie sa porodnych ciest s kazdou dalsou kontrakciou je k vam babetko blizsie a blizsie :wink:
*nepredstavovat si, ako to dietatko VYTLACITE, ale skor skusit pri tlaceni ho "vydychnut" von.
* naucit sa spravne predychavat kontrakcie, a potom sa zamerat na pocitanie dob nadychu a vydychu, pri tom nestihate vnimat ako to boli...
*partner pri porode je dost znacna psychicka opora - ten moj bol 100%

toto mne dost pomohlo, preto si to pamatam :slight_smile:
ale moj porod bol podla mna doooost lahky a rychly, o 8 rano mi dali vyvolavacku a 12.28 sa mala vyliahla na 3.zatlacenie :grinning: asi 3/4 hod pred samotnym porodom mi pichli EPI. Takze baby, ktore maju 12 hodin iba kontrakcie, kym zacnu tlacit, urcite napisu nieco ine :wink:
14. máj 2009 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
...som tu zas... :slight_smile:
nasla som zoznam tych kniziek o porode, ktore mne pomohli. mate este zopar tyzdnov k dobru, ak :wink: ich zozeniete, precitajte si:

Vlastimil Marek _ Nova doba porodni (je aj na webe ako pdf na stiahnutie, skuste vygooglit kde)
Ingeborg Stadelmann_ Zdrave tehotenstvi,prirozeny porod
Henci Goer _ Pruvodce premyslive zeny na ceste k lepsimu porodu
Penny Simkin _ Partner u porodu

drzim palce, a potom sem napiste, co vam pomohlo :wink:
14. máj 2009 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som knizky necitala, ale co to o prirodzenych porodoch na webe...a na mimi som sa strasne tesila....takze som to brala ako cestu, ktora rychlo prejde...a presla...do 5 hodin bola vonku :slight_smile: neviem, ako je to u inych, no mne pomohla horuca voda a hlavne snaha udrzat sa v pohode za kazdych okolnosti....telo, ak mu das sancu, sa dokaze nadopovat opiatmi...mne posledne 3 hodky presli tak, ze si na ne vobec nepamatam - akoby som bola nadrogovana alebo nieco podobne..proste okno...pomohla mi aj hudba a pocas kontrakcii som sa sustredila na piesne, co hrali...medzi kontrakciami som zaspavala :slight_smile:
14. máj 2009 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
tiez doporucujem knizku partner u porodu. pre mna bolo dolezite mat info, vediet, co sa deje. bolest sa da zvladnut, pretoze vies, aky ma vyznam, zo zaciatku nie je vkuse a vies, ze to raz skonci a krasne :dizzy_face: mne pomahalo predstavovat si ako sa otvaraju porodne cesty - tak obrazne, sledovanie sekundiovej rucicky pocas kontrakcii, tlak na krize a 100% manzel pri porode. a velmi dolezite je dychanie, nacvic si to vopred, porodnice robia aj nacviky priamo na oddeleni so sestrou, je to ucinne
14. máj 2009 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...u mňa veľa spravilo to,že som sa na Macina strašne tešila, nevedela som sa h dočkať a nepripúšťala som si,že na neho budem dlho čakať. Prišla som do pôrodnice o cca 18tej, doktorka ma uzemnila s tým,že hoci je odtečená plodová voda, ona predpokladá pôrod na ďalší deň na obed, nedala som sa, nabehla som pod sprchu - teplejšiu, robila drepy, nesadla som si ani na moment... kontrakcie boli do troch hodín každé 4minúty :slight_smile: Macko sa narodil 0.40 na tri zatlačenia. Bolo to úžasné :dizzy_face: doteraz si nespomínam na nič z pôrodu ako na strašnú bolesť alebo tak. Každú kontrakciu som si hovorila,že Maci je bližšie k mojej náruči a že pre neho je pôrod ťažší ako pre mňa, pretože on nevie kam lezie :sweat_smile: takže mu musím pomôcť tým,že mu budem dávať kyslík,ktorý potrebuje, takže som predychávala. Vraj som vôbec nekričala :sweat_smile: :sweat_smile: že som bola strašne ticho :sweat_smile: až sa báli :sweat_smile:

Pri pôrode som mala troch svojich lekárov, partnera ani nikoho "blízkeho" nie a dalo sa to v pohode :slight_smile:
15. máj 2009 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Pred 11 rokmi som mala v rukách knihu od Natálie de Lemeny Makedonovej(bola to slovenka) -neviem presne ako sa volala , bola tam celá technika na pôrod bez bolesti , bol to taký tréning , ale nemala som na to čas. Snad ju aj niekde ešte u mamy nájdem . Viem , že dotyčná pani potom neskôr začala vyhlasovať , že sa jej narodí duch svatý Emanuel , napísla aj neskôr večné zaákony 3 časti - bola to taká odnož posolstva grálu , ale pre d pôrodom ducha svatého mala dopravnú nehodu a pôrod sa nekonal :sweat_smile: možno to niekomu niečo povie , ale pochybujem
Pani Natália vraj mala všetky tri pôrody bez bolesti :wink: tak možno za pokus to stojí
ked bude čas pôjdem kuk tú knihu a môžem dať bližšie info - alebo teda aspoň názov tej knihy
17. máj 2009 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rinuska....skús nájsť názov tej knihy...lebo som o nej počula...a niektoré baby písali, že psychika sa dá tak nastaviť....dakujeme....boli by sme ti velmi vdačné..... :grinning:
17. máj 2009 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
baby dakujem ze ste sa rozbehli a nejake rady su uz tu. Ja sa chystam aj na predporodnu pripravu, dufam ze to pomoze, som dost velky stresor tak uvidime :wink:
18. máj 2009 o 08:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Podla mna sa to neda naucit. Kazda z nas to prezije inak a kazda z nas je uplne ina.

Ja som realista. Ak to prilis boli, epiduralka a hotovo. :slight_smile:

Drzim vsetkym palce. :slight_smile:
18. máj 2009 o 08:19  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Nuz aj tak sa da... mozno aj ja bude kricat...ryyyyyychlo mi ju pichnite :wink:
18. máj 2009 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ale ked rodíš tam, kde sa epidurálky nepodávajú????
18. máj 2009 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To mi je luto. Viem, ze niektore malicke nemocnice tuto formu pomoci naozaj nepodavaju.

Ale riesenie je jednoduche:

zostavaju Ti dve alternativy:

Prva je, vydrzat to bez Epi a druha, skusit mozno trosku vzialenejsiu (urcite nie viac ako hodinu), ale okresnu nemocnicu.
18. máj 2009 o 10:05  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja idem do Nových Zámkov a to je okresná nemocnica....
18. máj 2009 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzanka - aj ked epi podavaju, moze to ist tak rychlo, ze Ti ju uz nestihnu pichnut :wink: a tiez, ked ma niekto kontrakcie 20 hodin, epi pichaju az ked si otvorena na neviemkolko cm, a kym sa tam zena dopracuje...jedna taka rodila na vedlajsom boxe,no nezavidela som jej...
18. máj 2009 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rinuska, ja mam od makedonovej knihu gravidjoga, cvicila som podla nej poctivo v prvom tehu a nieco robim doteraz :slight_smile: bezbolestne to rozhodne nebolo, ale ani nic strasne
18. máj 2009 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko , no neviem či to neni tá kniha - asi áno , ja som aj začala cvičiť podľa nej , ale nemala som výdrž takže neviem posúdiť , no ale ked hovoríš , že to nebolo nič strašné , tak za pokus to stojí , lebo ja som to vnímala ako niečo absolutne príšerné , neprežiteľné :sweat_smile: ale v našej rodine sa všetky ženy tak vyjadrujú o pôrode , tak to bude asi genetika :unamused:
18. máj 2009 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko....kde to zoženiem tú knihu? ako sa ma cvičiť? teda od kolkieho týždna poprípade ako často?
19. máj 2009 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Krasne video , rozpravenie panii Lucii Suchej Groverovej, ma dve casti po pol hodinke,

http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu/porodnictvi/porodnictvi/574.html

ak by mal niekto zaujem o skripta http://luciegroverova.sweb.cz/aby-porod-nebolel.htm

napiste mi do IP, mam ich
19. sep 2010 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok