Aké sú účinné spôsoby ako zvládať bolesti pri pôrode?

hanam
14. máj 2009

Baby nepoznate niektora nieco take?

nini19
14. máj 2009

http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?loc...

...ahoj no ja som tiez nieco take hladala a toto je zaujimave si precitat...... 🙂

margarita
14. máj 2009

ahojte,
ja som pred porodom citala rozne alternativne knizky, kde bolo vela zaujimavych info a popisov prirodzeneho porodu (doma na posteli 😉 ) a v tejto suvislosti si pamatam asi toto:

*nerodime prirodzene, pretoze sa tej bolesti bojime 😎 treba sa jej poddat a nemysliet na nu, "splynut" s nou, a potom to uz ide
*nevnimat kontrakcie ako "brutal bolesti", ale chapat to ako prirodzene otvaranie sa porodnych ciest s kazdou dalsou kontrakciou je k vam babetko blizsie a blizsie 😉
*nepredstavovat si, ako to dietatko VYTLACITE, ale skor skusit pri tlaceni ho "vydychnut" von.
* naucit sa spravne predychavat kontrakcie, a potom sa zamerat na pocitanie dob nadychu a vydychu, pri tom nestihate vnimat ako to boli...
*partner pri porode je dost znacna psychicka opora - ten moj bol 100%

toto mne dost pomohlo, preto si to pamatam 🙂
ale moj porod bol podla mna doooost lahky a rychly, o 8 rano mi dali vyvolavacku a 12.28 sa mala vyliahla na 3.zatlacenie 😀 asi 3/4 hod pred samotnym porodom mi pichli EPI. Takze baby, ktore maju 12 hodin iba kontrakcie, kym zacnu tlacit, urcite napisu nieco ine 😉

margarita
14. máj 2009

...som tu zas... 🙂
nasla som zoznam tych kniziek o porode, ktore mne pomohli. mate este zopar tyzdnov k dobru, ak 😉 ich zozeniete, precitajte si:

Vlastimil Marek _ Nova doba porodni (je aj na webe ako pdf na stiahnutie, skuste vygooglit kde)
Ingeborg Stadelmann_ Zdrave tehotenstvi,prirozeny porod
Henci Goer _ Pruvodce premyslive zeny na ceste k lepsimu porodu
Penny Simkin _ Partner u porodu

drzim palce, a potom sem napiste, co vam pomohlo 😉

valka
14. máj 2009

ja som knizky necitala, ale co to o prirodzenych porodoch na webe...a na mimi som sa strasne tesila....takze som to brala ako cestu, ktora rychlo prejde...a presla...do 5 hodin bola vonku 🙂 neviem, ako je to u inych, no mne pomohla horuca voda a hlavne snaha udrzat sa v pohode za kazdych okolnosti....telo, ak mu das sancu, sa dokaze nadopovat opiatmi...mne posledne 3 hodky presli tak, ze si na ne vobec nepamatam - akoby som bola nadrogovana alebo nieco podobne..proste okno...pomohla mi aj hudba a pocas kontrakcii som sa sustredila na piesne, co hrali...medzi kontrakciami som zaspavala 🙂

bambusko
14. máj 2009

tiez doporucujem knizku partner u porodu. pre mna bolo dolezite mat info, vediet, co sa deje. bolest sa da zvladnut, pretoze vies, aky ma vyznam, zo zaciatku nie je vkuse a vies, ze to raz skonci a krasne 😵 mne pomahalo predstavovat si ako sa otvaraju porodne cesty - tak obrazne, sledovanie sekundiovej rucicky pocas kontrakcii, tlak na krize a 100% manzel pri porode. a velmi dolezite je dychanie, nacvic si to vopred, porodnice robia aj nacviky priamo na oddeleni so sestrou, je to ucinne

sue
15. máj 2009

...u mňa veľa spravilo to,že som sa na Macina strašne tešila, nevedela som sa h dočkať a nepripúšťala som si,že na neho budem dlho čakať. Prišla som do pôrodnice o cca 18tej, doktorka ma uzemnila s tým,že hoci je odtečená plodová voda, ona predpokladá pôrod na ďalší deň na obed, nedala som sa, nabehla som pod sprchu - teplejšiu, robila drepy, nesadla som si ani na moment... kontrakcie boli do troch hodín každé 4minúty 🙂 Macko sa narodil 0.40 na tri zatlačenia. Bolo to úžasné 😵 doteraz si nespomínam na nič z pôrodu ako na strašnú bolesť alebo tak. Každú kontrakciu som si hovorila,že Maci je bližšie k mojej náruči a že pre neho je pôrod ťažší ako pre mňa, pretože on nevie kam lezie 😅 takže mu musím pomôcť tým,že mu budem dávať kyslík,ktorý potrebuje, takže som predychávala. Vraj som vôbec nekričala 😅 😅 že som bola strašne ticho 😅 až sa báli 😅

Pri pôrode som mala troch svojich lekárov, partnera ani nikoho "blízkeho" nie a dalo sa to v pohode 🙂

rinuska
17. máj 2009

Pred 11 rokmi som mala v rukách knihu od Natálie de Lemeny Makedonovej(bola to slovenka) -neviem presne ako sa volala , bola tam celá technika na pôrod bez bolesti , bol to taký tréning , ale nemala som na to čas. Snad ju aj niekde ešte u mamy nájdem . Viem , že dotyčná pani potom neskôr začala vyhlasovať , že sa jej narodí duch svatý Emanuel , napísla aj neskôr večné zaákony 3 časti - bola to taká odnož posolstva grálu , ale pre d pôrodom ducha svatého mala dopravnú nehodu a pôrod sa nekonal 😅 možno to niekomu niečo povie , ale pochybujem
Pani Natália vraj mala všetky tri pôrody bez bolesti 😉 tak možno za pokus to stojí
ked bude čas pôjdem kuk tú knihu a môžem dať bližšie info - alebo teda aspoň názov tej knihy

perla200
17. máj 2009

rinuska....skús nájsť názov tej knihy...lebo som o nej počula...a niektoré baby písali, že psychika sa dá tak nastaviť....dakujeme....boli by sme ti velmi vdačné..... 😀

hanam
autor
18. máj 2009

baby dakujem ze ste sa rozbehli a nejake rady su uz tu. Ja sa chystam aj na predporodnu pripravu, dufam ze to pomoze, som dost velky stresor tak uvidime 😉

zuzanka111
18. máj 2009

Podla mna sa to neda naucit. Kazda z nas to prezije inak a kazda z nas je uplne ina.

Ja som realista. Ak to prilis boli, epiduralka a hotovo. 🙂

Drzim vsetkym palce. 🙂

hanam
autor
18. máj 2009

Nuz aj tak sa da... mozno aj ja bude kricat...ryyyyyychlo mi ju pichnite 😉

perla200
18. máj 2009

no ale ked rodíš tam, kde sa epidurálky nepodávajú????

zuzanka111
18. máj 2009

To mi je luto. Viem, ze niektore malicke nemocnice tuto formu pomoci naozaj nepodavaju.

Ale riesenie je jednoduche:

zostavaju Ti dve alternativy:

Prva je, vydrzat to bez Epi a druha, skusit mozno trosku vzialenejsiu (urcite nie viac ako hodinu), ale okresnu nemocnicu.

perla200
18. máj 2009

no ja idem do Nových Zámkov a to je okresná nemocnica....

margarita
18. máj 2009

zuzanka - aj ked epi podavaju, moze to ist tak rychlo, ze Ti ju uz nestihnu pichnut 😉 a tiez, ked ma niekto kontrakcie 20 hodin, epi pichaju az ked si otvorena na neviemkolko cm, a kym sa tam zena dopracuje...jedna taka rodila na vedlajsom boxe,no nezavidela som jej...

bambusko
18. máj 2009

rinuska, ja mam od makedonovej knihu gravidjoga, cvicila som podla nej poctivo v prvom tehu a nieco robim doteraz 🙂 bezbolestne to rozhodne nebolo, ale ani nic strasne

rinuska
18. máj 2009

bambusko , no neviem či to neni tá kniha - asi áno , ja som aj začala cvičiť podľa nej , ale nemala som výdrž takže neviem posúdiť , no ale ked hovoríš , že to nebolo nič strašné , tak za pokus to stojí , lebo ja som to vnímala ako niečo absolutne príšerné , neprežiteľné 😅 ale v našej rodine sa všetky ženy tak vyjadrujú o pôrode , tak to bude asi genetika 😒

perla200
19. máj 2009

bambusko....kde to zoženiem tú knihu? ako sa ma cvičiť? teda od kolkieho týždna poprípade ako často?

magdal1
19. sep 2010

Krasne video , rozpravenie panii Lucii Suchej Groverovej, ma dve casti po pol hodinke,

http://www.cestyksobe.cz/cesty-k-telu/porodnict...

ak by mal niekto zaujem o skripta http://luciegroverova.sweb.cz/aby-porod-nebolel...

napiste mi do IP, mam ich

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre