Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako bolí pôrod?

ruza123
24. nov 2012

Ahojte mamicky, uz nejaky cas navstevujem tuto stranku, hladam si info a citam Vase rady, dnes som sa konecne rozhodla zaregistrovat a uz mam aj otazku - Ako boli porod?Myslim aka to je bolest?Viem, ze velka, ale neviem si predstavit charakter tej bolesti..myslela som, ze je to nieco ako pri menstruacii a ooooooooooovela silnejsie..ale mamina vravi, ze to len zo zaciatku, tie skutocne silne kontrakcie vraj vobec nepripominaju menstruaciu..kamoska mi zas vravi, ze mala pocit, akoby jej roztahovali kosti v panve..ako by ste Vy opisali tu bolest?

chloe001
24. nov 2012

Asi kazdeho inak... ja ti radsej ale neodpisem na otazku viac, lebo ta nechcem strasit 😅

ruza123
autor
24. nov 2012

@chloe001 ale kludne..videla som x porodov, aj takych, ze ma presla chut mat deti..ale neviem si predstavit tu bolest..

xenicka13
24. nov 2012

ja som myslela, ze to je posledna minuta v mojom zivote, kym som vytlacila hlavicku, ale mozes si dat epidural, fakt nema zmysel ta tu strasit

ansira
24. nov 2012

ja ako prvorodička tiež som sa bála, a pomohlo mi, že som čakala to najhoršie. A viem, že to znie čudne, ale prijemne som sa prekvapila. počuvala som doki a sestričky, čo a ako mám robiť, a v pohode som to zvládla. tie prvé bolesti - posličkovia - boli ako menštruačné bolesti. tie silnejšie ako krče, tvrdlo mi bruško, ale ak to predychavaš tak ako ti hovoria, boli to menej. a samotny porod , myslim tym vytlačenie bábätka trvá iba pár minut..ja som zatlačila 2x a bábo bolo vonku.čakala som horšie..a presne ako píše maminka pred omonou....je to individuálne. držim palce, 🙂

chloe001
24. nov 2012

@ruza123 ja som mala relativne tazky porod, mala som aj epidural, to bolo fajn, ked prestal ucinkovat a uz sa nedal dopichnut, tak uz bolo horsie, nakoniec som skoncila bohuzial sekciou po vyse 12tich hodinach. No a bolest... teraz si ju uz matne pamatam, ale viem, ze ma nikdy nic v zivote tak strasne nebolelo 😅 a ja som si fandila, ale asi mam nizky prah bolesti. Tu bolest neviem k nicomu tym padom prirovnat, lebo sa to podla mna neda, ja som myslela, ze nastala moja posledna hodina. Ale ten vysledok stal a stoji za vsetko na svete, aj za tu hroznu bolest. Tiez som si inak myslela, ze tie bolesti su asi ako velmi silne menstruacne a nie su.

katecameron
24. nov 2012

by som ti napísala ale uz si nepamatam 😀 posledny porod bol pred 5,5 rokom ale neries uvidís kazda to prezívame inak

miskaska
24. nov 2012

Boli to, mne tie prave kontrakcie prisli po prepichnuti plodovej vody. Trvali cca 3 hodiny a boli to ako silne menstruacne bolesti. Nemala som epidural. V tom momente sa mi ta bolest zdala strasna, ale ked sa na to pozriem spatne...tak to bolo znesitelne a nic tragicke 😉 ...

dominika1988
24. nov 2012

@ruza123 neries to, prosim ta, kazda to ma individualne a toto ta moze akurat tak vystrasit...ja som si pred porodom tiez snazila predstavit si tu bolest...no bola asi tak milionkrat horsia, nez by som si kedy vedela predstavit, a hlavne trvalo to sialene dlho, ale zena vydrzi vsetko, ako som zistila 🙂 🙂

diusik
24. nov 2012

@ruza123 presne to roztahovanie kosti,ale tie najhorsie kontrakcie som mala asi 4 a potom prisla ulava-porod :o) ten ma vobec nebolel,len k tomu trebalo strasne velku silu,ale bolo to super,a ta euforia co ma potom zaplavila...bolo to uzastne,drzim palce!

leusska
24. nov 2012

@ruza123 kazda mame iny prah bolesti a aj kazdy porod je iny...ja som po porode povedala, ze dalsie dieta nebude, ale uz je to zabudnute a chcela by som mat este dve 🙂 i ked u mna bolo horsie to hojenie po porode, mala som vela stehov a dlho sa to hojilo...nesedela som skoro mesiac 😲

snopkulka
24. nov 2012

Krátko pred pôrodom som našla na nete úžasný článok, bohužiaľ som si ho neuložila, myslím, že by pomohol viacerým mamičkám, ktoré sa pripravujú psychicky na pôrod 😉 ale v skratke bolo tam písané o tom, ako prijímať prichádzajúcu bolesť, nechať ju prejsť telom, nebrániť sa jej, nebáť... keď sa bojíš, brániš sa (čo je logické), tvoje telo vylučuje látky, ktoré celý priebeh pôrodu len predlžujú a je aj bolestivejší... škoda, že som ten článok takto "stratila", bol napísaný tak, že som sa na pôrod začala tešiť 😀 Ako píšem, mne veľmi pomohol, prišla kontrakcia, tak som si v duchu hovorila "tak poď moja, len do mňa, kľudne sa vydováděj" 😀 😀 viem, uletené, ale u mňa to fungovalo 😵 Mala som bezproblémový pôrod bez epidurálky, neľutujem. Čo sa týka intenzity bolesti, je to ako píšeš - naozaj z každého trošku. Hlavne chladná hlava, keď sa bábätko narodí, tá bolesť v sekunde zmizne 😵 držím ti palčeky!!!!!

ruza123
autor
24. nov 2012

@chloe001
@xenicka13
@ansira
@katecameron
@miskaska
@dominika1988
@diusik
@leusska
..diky baby, len este by som upozornila, ze ma nevystrasite, ano viem, bolest bude velka, mozno si budem mysliet, ze umieram, som s tym zmierena :D..len mna zaujima skor charakter tej bolesti..ako to boli..prirovnanie k niecomu..aj ked vacsina mi povedala, ze sa to neda k nicomu prirovnat..:/

danula.ch
24. nov 2012

to sa asi neda opisat, kazda to prezivame inak, kazdy ma iny prah bolesti. moja kamoska nemala ziadne bolesti, len silne tlaky. ja som mala dost silne, keby ma mm drzal za ruku, tak mu ju rozdrvim 😀 . ale ta bolest je vysoko vyvazena pocitom, ze o chvilu uvidis svoje babo, takze to stoji za to 😉 . nie je to bez bolesti, ani pri porode, ani po nom, ale keby to bolo nejake neznesitelne, ziadna zena by uz nemala druhe dieta 😉

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinocka
24. nov 2012

@ruza123 mne vraveli, ze ked budem mysliet ze umieram tak vtedy rodim:D neverila som :D bolest celkom dobre znasam, niesom ziadna citlivka, ale zistila som ze malipravdu :D Dovtedy to bola bolest hlavne krizov, mas pocit akoby ti do nich niekto bodal nozom, aspon ma najma boleli krize, rukou som si kazdu kontrakciu tlacila na krize.. a potom, ked mi uz tiekli slzy a myslela som ze nevydrzim, ziadna pauza na predychanie bolesti, mas chut ujst zo stola vtedy ti povedia- mamicka tlacime 🙂)) ale uplne uzasny pocit je ked to urobi blup, dieta vylezie a zrazu vsetko zmizne🙂) Ziadna bolest nic, genialny pocit :D

danula.ch
24. nov 2012

@ruza123 neda sa to prirovnat ani k menstuacnym bolestiam, ani k tym silnym, aj ked nema to od nich daleko, ale predsa je to nieco ine

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruza123
autor
24. nov 2012

@kinna ja som porody nepozerala na videu, mam to v praci kazdy den, som porodna asistentka..len tu bolest mi nikto nevie opisat :/

danula.ch
24. nov 2012

@snopkulka to si pekne napisala, prvy porod som nevedela co ma caka, bala som sa a aj som to znasala horsie. druhy krat som uz vedela o com to je a tesila som sa, kedy prvy krat uvidim svoje dievcatko a bolesti som hadzala za hlavu 🙂

broonislava
24. nov 2012

@ruza123 Ahoj. Ja mám za sebou 3 pôrody, počas prvého som si povedala, že už nikdy nechcem mať ďalšie dieťa, po viac, ako dvoch rokoch som stála vo výťahu a viezla som sa znovu do pôrodnice a hovorila som si :"čo tu zase robím, veď som si povedala, že žiadne ďalšie dieťa", ale v tých kontrakciách povieš čokoľvek. Po druhom pôrode, ktorý bol veľmi rýchly som si povedala, ok, bolo to lepšie, ale nabudúce už len s epidurálkou. 🙂 No a keď som pred necelými dvoma rokmi rodila s epidurálkou /otehotnela som 9 rokov po druhom pôrode/ tak som si vynadala, že prečo som si ju nedala pichnúť aj 2x predtým!!! 😠
Bolesť pri pôrode je taká veľká, že nadávaš na celý svet, na všetkých okolo a nechápeš, že to ako prežili všetky tie ženy pred tebou. Ale práve to ťa drží nad vodou, že to zvládlo milióny žien pred tebou, o čo si ty od nich horšia? Mňa strááášne boleli kríže a nohy od stehenných kostí až po kolená, mala som chuť si odtrhnúť.
Chcela si vedieť aké to je, takže dúfam, že ťa to nevyplašilo. Ale keď si dáš epid., tak ti garantujem, že hneď po pôrode budeš chcieť mať aj ďalšie dieťatko. 🙂

leusska
24. nov 2012

@ruza123 u mna bola bolest zo zaciatku ako menstruacne krce, a postupne stale silnejsie, neskor mi bolest zacala vystrelovat do krizov a ku koncu mi pomohlo predychavanie kontrakcii, aby ma od bolesti neskrutilo a aby som sa tomu nepoddala, neda sa to k nicomu prirovnat lebo nic ma v zivote tak nebolelo, a to som mala kadejake piercingy a tetovania 😉 mne velmi pomohlo, ze bol pri porode moj priatel...masiroval mi krize a drvila som mu ruku 😉 a hlavne som tam nebola nato sama 🙂

dedenini
24. nov 2012

ja som mala vyvolany porod, kontrakcie mi zacali vecer o pol 7 zacali take slabsie... no stupnvalo sa to... boli to jak poriadne krce, s roztahovanim vsetkeho... a malinka sa mi narodila rana 8:33.. tak som si to 14 hodin uzila..ja som mala tri tzv.lieky od bolesti..a to inekcia do stehna, potom neustale taky kyslik, ktory sm si davala sama k usam pri kazdej kontrakcii, a nakoniec aj epiduralku, ktora mi zabrala len na jednu polku tela..pravu stranu tela som mala uplne jak ochrnutu,..nic som necitila..ale nastastie tam dole mi to zabralo asi na celu... lebo ked uz som tlacila tak to vobec nebolelo..len brucho ma bolelo z toho ztahovania a napinania... no a najviac ma bolela chrbtica, mala som silnu bolest v lavej casti chrbta.. doteraz ma to boli..a to je uz od porodu vyse 7 mesiacov... bola to pre na vacsia bolest jak tie kontrakcie... no a po tych 14 hodinach v bolestiach , ked malicka bola na svete, tak uz som zabudla uplne na vsetku bolest...a uzivala som si neopisatelne krasny pocit , ze mozem malinku drzat v naruci a ze je v poriadku... uz su to len krasne spomienky..netreba sa bat 🙂

diusik
24. nov 2012

@ruza123 juj este ma napadli,minule sa mi pri umyvani okien odlomil umely necht,boleli to jak svina aj som di poplakala,pri porode dom nevyronila ani slzu,podla mna su aj vacsie bilesti ako porod...

leusska
24. nov 2012

@lucinocka si to vystihla...aj ja som hovorila, ze keby ma tam nedrzal priatel tak ujdem zo stola 😀

gumidekmomo
24. nov 2012

samotny porod neboli neboli to je aspon moj nazor horsie bolo ked ma zasivali a samotne hojenie inak pohoda 😉

ematko29
24. nov 2012

ja som zažila 2pôrody amôžem povedať ,že vôbec sa na seba nepodobali.prý začal miernou hnačkouaišla som vtedy na poradnu do nemocnice,tak som si na pôrod prišla mhdčkou na 5cm otvorená.Ked mi povedali,že som otvorená na 5cm tak som sa velmi potešila,otvárala som sa velmi rychlo ani som sa nestihla obačiť 😀 auž som ležala na stole aešťe stále bolesti miniomálne,vôbec som si nevedela predstaviť ako vytlačim to dieťa ked ma nič nebolí.až ked mi prepichli plodovú vodu to začalo na 2zatlačenia asilné kontrakcie som porodila svoju prvú dcéru.úžasné niečo som si myslela pokým ma lekárka nezačala zašívať. 😲 😲 😲 bolesť neskutočná pol hodinová .apri druhej mi odyšla voda doma bolesti začali až v pôrodnici,pôrod ešťe rýchlejší až nato,že bolel riadfne ,taka akoby rezavá bolesť ,pripisujem ju tomu,že voda mi odyšla skoro ráno amala sa narodila na obed,azašívanie?pohodička pohodovvá.tak si vyber ktory bol lepší.určite to zvládneš a aj napriek tej bolesti boli pôrody najkrajšie čo som v živote zažila 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
24. nov 2012

@ruza123 velmi individualne..mam za senou 2porody prirodzene s epi...prvy 23h porod,2hy 10h...ale ako porodna asistentka ti mozem povedat kazdy porod je iny...mala som prvorodicky co dosli a za par hodin v poho porodili,alebo aj take co sa trapili a mali tazky porod...nik ti nepovie ake to bude,zalezi aj ako znasas bolest atd...pokial vies ze bolest neznasas a vsade aj u zubara radsej injekscie tak radsej epidural daj,ak vies ze si silna a bolest znesies porod bude ok pre teba...ja som padavka,ktorej robil problem uz mensia bolest cize ja som vedela ze epidural chcem...napr kamoska prveho porodila za 8h a 2hu za 2h od prvych kontrakcii ledva stihla do porodnice takze nepocuvaj ziadne pribehy ohladom porodu lebo ten tvoj moze byt uuuplne iny... 😉

mummy01
24. nov 2012

@ruza123 ja ta nebudem klamat 😉 mna oba porody boleli tak ze som myslela ze zomriem,ze sa to uz prezit ani neda...jasne ze som to prezila 😀 ale teda mala som porody velmi rychle a porodila som aj velke deti.

slavka034
24. nov 2012

A to nenosí detičky bocian???? Sakra...zasa mi dačo ušlo))):....neries ako to boli ...lebo podľa mna to neboli vobec resp.niekedy boli oveľa viac banálne vytrhnutie zubu pod anestezou😀😀....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli