Ako dlho ma môže doktor nechať prenášať?

mssk
1. okt 2011

som uz po ttermine 3den ak neporodim tak utorok to je4.10.mam ist na lezanie ale povedal ze asi my ho ete nevyvolaju ale bojim sa bo my posledne mesiace na poradni vravel ze budem mat strasne velke babo ze vecie ako prve(jedno uz mam vola sa simonka a pri narodeni mala3900g 53cm)pohyby su slabsie uz to tam ma tesne a mavam bolesti uz asi2tyzden povedal my ze to nic neni ale ja to citim ako slabe kontrakcie.co myslite ako dlhoi ma neha prenasat?uz to chcem mat za sebou...... 😒

irriss
1. okt 2011

Muj syn se narodil bezmala 5ti kilovy (56cm). Duvodem bylo dlouhe prenaseni (23 dni)...jedna se ale o porod pred 21 lety, neverim, ze v soucasne dobe by neco takoveho bylo povoleno ci vubec praktikovano...
Nebudu Ti uvadet podrobnosti, jen dodam: Rodila jsem prirozene... 🤐
Nasledujici porody byly ukoncovany drive i z techto duvodu a nasledku ☹
...(nektere "samovolne", nektere za pomoci lekaru...) 😉
Hodne stesti a Drz se!!

lucia2905
1. okt 2011

Dieťatko sa môže narodiť od 38-42 tt, to že máš slabé pohyby je tým, že má už málo miesta - neboj v nemocnici budú dieťatko monitorovať, aby sa nič nestalo.Tie kontrakcie to je tiež asi v poriadku, na tvojom zázname vidno silu tých kontrakcií, niektoré ženy majú také slabšie kontrakcie už oveľa skôr. Pokiaľ nie je nejaký vážny dôvod čakajú do toho 42 tt, Ja som tak rodila 1. dcéru, 2 týždne po termíne a nechceli mi pôrod vyvolávať - nebol dôvod. Narodila sa živá a zdravá, len ja som bola vtedy tiež strašne nedočkavá 🙂 Zhrnutie: dlhšie ako 14 dní ťa určite prenášať nenechajú - mne vtedy tiež dali posledný termín, ak neporodím pôrod vyvolajú, nakoniec som porodila na konci 42 tt.

gabka24
1. okt 2011

ahoj, ja som rodila 41+4, malý mal 4650g a 58cm, celý čas som nechápala prečo ma nechali tak dlho prenášať a keď som bola na sone v 38tt malý mal ohdadom 3500g takže za ten mesiac narástol riadne 🙂 Držím palce nech ti to dobre dopadne 😉

macamac
1. okt 2011

pri prvom mi povedali,že sa čaká tie 2 týždne po termíne a potom cisarák. tiež ale musela som ísť ležať,lebo vraj každý deň prenášania je riziko a treba bábo sledovať. nakoniec na 9. deň prenášania sa vypýtal sám,ale teda-plodová voda bola už zelená 😒 tiež mal 3900g a 53cm
pri druhom mi tiež hovorili-a moderné prístroje ukazovali,že bude väčšie,cez 4kg 😕 ,lebo druhé bývajú spravidla väčšie a ešte máme na to dispozíciu- mm mal 4,5kg a ja 3,8kg. tiež som prenášala 5 dní-ale malá nakoniec mala "len" 3650g 😵
takže-neboj, nie je to pravidlo,aj prístroje a lekári sa mýlia,nemusí byť väčšie 😉
no a mne tvrdili,že do 42.týždňa je pôrod ok,ale treba prenášanie sledovať hospitalizáciou 😒

michelleuk
1. okt 2011

ahoj mna nechali prenasat 11 dni v 10 den mi robyli hamiltona a na 12 mi mali robyt vyvolavacku.mala bola tiez velka pocas tehu.narodila sa 4100g a 57cm 😉 a dalo sa sitie som obysla rodila som prirodzene bez EPI .podla mna velmi zalezi od stavby tvojho tela vyssie zeny maju lahsi porod ja mam 175.

gabuci
1. okt 2011

Ja ked som bola v nemocnici,žienky nechávali najviac prenášať od 5 do 10 dní.Väčšinou im dali tak na 8.den vyvolávačku a porodili.Nie každá mala zelenú plodovku,ani veľké bábo.Podľa mna ani to nie je zlaté pravidlo,že druhé dieťa už býva väčšie.Ja som rodila obidve v 40-om týždni a prvá bola väčšia./3950g,3400g/

stvura
1. okt 2011

Nie je pravidlo presne ako pisala gabuci ze druhe babatko je vacsie. Mne pri vysetreni povedali ze dcerka bude cez 4kg a narodilo sa mi drobatko rovnako ako syncek s 3kg (syn mal 2950g). Prenasat nechaju 10 dni. Bohuzial farbu plodovej vody nie je mozne zistit, zelena je nebezpecna - prveho syna som prenasala 5 dni a mal nazelenavu vodu, druhu som prenasala 4 dni a mala uplne bahnitu zelenu vodu ako zaburina. Obe deti som rodila prirodzene, druhy porod kvoli zlej vode expresny a dieta som nevidela cely den. Ak mas siroku panvu porodis krasne i vacsie dietatko.

kepassa
1. okt 2011

ja som prenasala 9 dni ale s tym, ze posledne dni pred porodom som uz lezala v nemocnici, uz som sa modlila za to, nech to mam za sebou 🙂

svetlusa12
1. okt 2011

Ja osobne som prenasala skoro 2 tyzdne, termin som mala v polovici februara a na konci mesiaca som sla do nemocnice kde som este chodila 2 dni po vysetreniach, potom zacali porod vyvolavat a ked sa nic neudialo a akurat mi praskla plodova voda a bola uz zelena, tak rychlo robili cisarsky rez. Vsetko bolo pred porodom ok, vysterenia nic zle neukazali, ale proste chceli aby som rodila prirodzene, ale kedze som sa neotvorila, museli rezat.

nelynka18
1. okt 2011

ja som prenasala pri prvom 8dni...dnes mam termin z druhym a zase nic 😀 v utorok nastup do nemocky a v stredu si vyziadam vyvolavacku aj keby mam doktora podplatit lebo prvy mal 4kila tak sa tiez troska obavam vahy i ked dr.tvrdi,ze maly je v norme 😒 😉

miselads
7. júl 2017

@gabka24 a uz viete preco vas tak dlho nechali?lebo ja som na tom podobne uz prenasam a maly ma 4220gramov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre