Ako dlho po kyretáži ste otehotneli?

anetaanna
18. jan 2023

Ahojte, 7.10.2022 som bola na kyretaži (bola som tehotná cca 2 mesiace (každý lekár mi vravel niečo iné), a plod bol slabý nebilo mu srdiečko)… Lekárka ma vyšetrila a vraj je maternica v poriadku a po novom roku sa môžeme snažiť o ďalšie babo. V januári sme s tým teda začali. Chcem sa opýtať po akej dobe ste otehotneli. Strašne sa bojím že sa mi to znovu stane :( .. ďakujem za každú odpoveď

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anetaanna
autor
18. jan 2023

@jane89 podarilo sa na prvý krát?

simonetka67
18. jan 2023

@anetaanna ja som potratila vo februári (vyčistila som sa bez kyretáže) a v marci som znovu otehotnela . Dnes je naša princeznička už na svete 🙂Držím palce a posielam veľa síl ❤️

anetaanna
autor
18. jan 2023

@simonetka67 ďakujem veľmi pekne❤️

viky_21
18. jan 2023

Potratila som 12/2020 a znova som otehotnela 2/2021. Nastastie vsetko v poriadku a uz mam doma skoro 15m drobca 🙂 a tiez som bola na kyret. Drzim palce

vandica
18. jan 2023

@anetaanna ja som síce nemala kyret, ale potratila som apríl 2021 a otehotnela jún 2021, takže vlastne na druhý cyklus som otehotnela, kedy to bolo aj naše prvé snaženie po potrate. Žiaľ u mňa to znova to nedopadlo dobre a nasledovali vyšetrenia že prečo sa to stalo, keďže so synom neboli žiadne problemy. Držím palce ❤️

anjjjelik69
18. jan 2023

@vandica a čo bola príčina?

jurka2907
18. jan 2023

2 januára som mala kyretaz, presne o rok, 2 januára mi gynekolovicka potvrdila tehotenstvo 😊

vandica
18. jan 2023

@anjjjelik69 zistili mi zvýšené cytokiny. V prípade ďalšieho tehotenstva hneď volať a budú mi dávať intralipidove infúzie. Otehotnela som aj min rok, infúzia mi bola raz podaná a nakoniec sa z toho vykľulo mimomaternicové 😢 Bol to ako zlý sen...
Teraz sa snažíme znova, no tak strašne sa bojím...

anjjjelik69
18. jan 2023

Akože aj ja mam momentalne po potrate ale doma, na kyre som naštastie nebola.. no aj tak sa dalsieho tehu bojim, prve tehu uplne pohodove a toto skoncilo v 8tt a v 11 som to zistila ..akoze ked sa to znovu zopakuje asi ma uz drbne.. a podariť sa to moze aj hned.. teraz je tzv.pohnojena maternica, to sa tak vravi zevraj po potrate. No každopadne držim moc moc palce.. a nech ti to vyjde do uplneho konca. Držím palce..ono sa to stava dosť často druhe moze byt uplne ine..🥰🥰😍

anetaanna
autor
18. jan 2023

@vandica veľa síl prajem a nech vám to vyjde bez komplikácií

anetaanna
autor
18. jan 2023

@anjjjelik69 no presne sa aj ja toho bojím, to prvé som znášala strašne zle.. prajem veľa šťastia❤️

anjjjelik69
18. jan 2023

@vandica mna drbne asi.. ja viem tiez ze som asi neni uplne ok, aj po covide..moje zdravie je uplne v prdeli..najhoršie ze dr. Nechcu nič robit... proste lebo sa to stava.. drzim ti palce.. podla mna tó uz vyjde..💓❤moc moc prajem❤

vandica
18. jan 2023

@anetaanna ďakujem ❤️

anetaanna
autor
18. jan 2023

@anjjjelik69 no presne, moja doktorka mi povedala že ak sa mi to stane 2x tak to začne az vtedy riešiť .. takže 🥲

vandica
18. jan 2023

@anjjjelik69 ďakujem ti moc 🙏❤️
ja som inak v tom prvom tehu ktoré som potratila mala naraz pozitívny tehotenský test aj covid test. Takže najskôr to pripisovali covidu, aj keď som nemala hrozný priebeh, ale tak najľahšie to bolo zvaliť na covid a potom som tomu začala už veriť aj ja 🤦 no ale keď sa to stalo aj druhýkrát tak to začali riešiť.
Nestresuj sa zbytočne, u teba to môže byť ozaj len náhoda, a druhýkrát to vyjde, prajem ti to ❤️

anjjjelik69
18. jan 2023

@vandica veď toto, že najhoršie je na tom to, že vždy to pripisuju niečomu.. Radšej keby miesto toho dali odporučanie na vyšetrenia okamžite hned po prvom potrate vyšlo by sa dalším.. človek je v prdeli z toho že chcem pre to niečo robiť ale neda sa.. a nikde ma na vlastnu päsť nezoberu..kazdopadne, ja verím teraz, že už tvoje tehu dopadne dobre...😇🥰

anjjjelik69
18. jan 2023

@anetaanna no mali by posielať hned po prvom a nie čakat na druhe a opakovat sa to.. ved psychika je najmocnejšia vec... to už sa vidim ako budem stresovať prvy trimester a moze mi bars kto povedat ze klud a bud v pohode ked to nejde.. ked je to v hlave...🥲

milovnikbehu
18. jan 2023

@anetaanna ahoj, po kyrete sme si dali 3 cykly pauzu. Nasledne nato som otehotnela asi na 2 cyklus. Nejak sme to neriešili. A momentalne 34tt, vsetko v poriadku, tabulkove dieta a zatial bezproblémové tehotenstvo. Drzim palce 🙂

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stannkal
18. jan 2023

@anetaanna my sme si po kyrete dali 3 mesiace pauzu, ako sa odporúča a potom som otehotnela za ca 2 mesiace. U mňa to bol ale už 2. potrat po sebe. Teraz som v 1.trimestri a zatiaľ nejasne ci je všetko v poriadku. Ono statisticky po potrate s najväčšou pravdepodobnosťou príde zdravé tehotenstvo. Tvoja doktorka robí "správne", že ťa zatiaľ neposiela na vyšetrenia. Oficiálne odporúčanie je, že až po 3 potratoch to začnú riešiť, veľa doktorov to ale robí už po 2.

anetaanna
autor
18. jan 2023

@anjjjelik69 presne tak

nicole003
18. jan 2023

Po 2 rokoch snaženia kyretaz 11/2020 gynekolog ma hneď poslal na hematologiu, kde mi zistili syndróm lepivych krvnych dosticiek. Musela som si riedit krv. Otehotnela som 1/2022.Sice som mala viac zdravotnych problemov ale úspešne som donosila a porodila synčeka. Ono treba tomu dat cas, ale ak sa ti nieco nezda treba sa dozadovat vysetreni. Preto som aj menila gynekologa. Ten predchadzajuci vzdy iba mavol rukou, az terajsi bol napomocny a nic nezanedbaval.

anetaanna
autor
18. jan 2023

A skúsenosti s nejakými vitamínami pred tehotenstvom?

milovnikbehu
18. jan 2023

@anetaanna ja som brala iba kyselinu listovu 🙂

anetaanna
autor
18. jan 2023

@milovnikbehu dakujem

matulik123456
19. jan 2023

@anetaanna ja som mala spontánny potrat 10/2022 , ale bez kyretáže čize sme mohli začať hneď … začali sme sa snažiť v decembri , tam to nevyšlo lebo som nemala ani ovu, dnes som 2 DPO, tak čakám, snáď úspešne

zuzi0911
20. jan 2023

MA a kyretaz 8/2021
Otehotnela som 7/22,momentálne v 31tt 😊

kejty283
3. feb 2023

@anetaanna ahoj no ja som v 6/2022 potratila v 10tt a bola na dočistení. V 1/2023 som zistila, že som tehu no žiaľ biochemické tehotenstvo

seilicka
7. feb 2023

@anetaanna U mňa: August - kyretáž /7tt/ a otehotnela som až v marci. Bola som na rizikovom. Ležala som doma, povolené vychadzky a zdravé bábo.
Ďalšie tehotenstvo začalo v decembri a február zas kyretáž.
Strach je opodstatnený no ničomu neprospieva. Doktori po prvom potrate neriešia vyšetrenia. Je to príliš bežný jav hoci sa o tom nerozpráva.
Je nás veľa. Keby to tak nebolo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre