Ako dlho sa používajú špeciálne popôrodné vložky?

katrinka8
23. apr 2010

Baby, ktore mate skusenosti, priblizne ako dlho sa pouzivaju specialne porodnicke vlozky (bez toho lepiaceho pasika), resp. pocas celeho cistenia po porode alebo len kym ste v porodnici? A neskor sa mozu uz aj klasicke?

berus222
23. apr 2010

klasicke mozes pouzivat aj hned, ale mne boli lepsie tie poporodne. pouzivala som ich este aj doma. spolu tak asi 3 tyzdne, potom som presla na svoje klasiky.

katrinka8
autor
23. apr 2010

Berus, dakujem, lebo som si to nevedela vobec predstavit 😉

latvia
23. apr 2010

jj, mozes hned, len nie tie potiahnute umelinou ako maju alwaysky....radsej tie vzdusne

magdal1
24. apr 2010

mne osobne vyhovovali poporodne, su maksie a pouzivala som ich este aj doma.

slavicita
25. apr 2010

V nemocnici som používala tie ich popôrodné ale zdali sa mi tvrdé a dosť ma to bolelo, tak som začala používať svoje. Kúpila som si ich v zdravotníckych potrebách. Tiež boli popôrodne ale boli o dosť mäkšie a pohodlnejšie. Doma som už používala klasické Lydie až kým mi neskončilo šestonedelie.

mychaella
26. apr 2010

mne boli tie poporodne pohdlnejsie ale pouzivala som ich len v porodnici a doma, ked som niekam isla tak som mala lepsi pocit so svojimi 😉

lujza123
26. apr 2010

Poporodne tych prvych par dni, boli pohodlnejsie a stale som ich menila, doma potom tie klasicke....cim lacnejsie a vacsie vataaky tym lepsie...ziadne always ani nic podobne umele

tatiana1985
26. apr 2010

ahoj, no ja som tie porodnicke vlozky pouzivala len v nemocnici...doma uz svoje, dokonca tie- naturella a v pohode... 🙂

alexandra0409
26. apr 2010

no lepsie by bolo pouzivat poporodne vlozky dlhsie nakolko ja som ich pouzivala iba v nemocnici a doma uz som si kupial alwayski tak sa mi rana po siti zapalila a bolo na kontrole zle ...asi radcej tie sterilizovane poporodne vlozky doporucujem

katrinka8
autor
26. apr 2010

No, diky moc, baby, fakt ste mi pomohli, lebo som bola v zdravotnicych potrebach a tam taka mila pani mi doporucila 10 ks takych velkych poporodnych (ale fakt velkych 😕 😀 ) a 2 baliky tiez poporodnych "klasickych", teda takej normalnejsej velkosti 😀 - tak si to vraj baby kupuju. Doteraz som pouzivala tampony, no ale to sa po porode neda, takze som nevedela, ako sa mam zasobit 😀

mychaella
26. apr 2010

inak neviem kde palnujes rodit, ale ja som napriklad v nemocnici tie vlozky dostavala, par som si aj domov odniesla co mi ostalo 😀 a tie kupene som pouzivala doma

pia22
26. apr 2010

Porodnicke vlozky pouzivajte az do konca krvacania, su priedusne, bez gumenej vrstvy, tak preto su vhodnejsie ako klasicke.

katrinka8
autor
27. apr 2010

Mychaella, no, do nasej porodnice si musime vlozky doniest.

mychaella
28. apr 2010

AJ ja saom musela, aj som mala prinesene...ale sestricka mi aj tak priniesla kopec tak som bola milo prekvapena ..no a neposlem ju s tym prec 😀

dorotka57
28. apr 2010

Ja som v pôrodnici aj potom doma, kým som silnejšie krvácala používala tescové popôrodné vložky, bola som max. spokojná, pohodlné, žiadna umelina a sú dlhšie ako klasické, takže boli super aj na noc. Potom som už používala svoje klasické.

katrinka8
autor
29. apr 2010

mychaella, no veru, ani ja by som ju veru neposlala s tym prec 😀
dorotka, to som nevedela, ze aj Tesco ma svoje - ja ze to len v zdravotnickych pomockach alebo v lekarni sa da kupit - nuz, okuknem aj tam, ked tak chvalis 😉

pimpulienka
29. apr 2010

tescové? ani ja neviem, že majú..

dorotka57
29. apr 2010

veru majú, v pôrodnici sme boli na izbe 3, ja som mala normálne vložky, druhá kúpila popôrodné normálne v lekárni a nakoniec sme si obidve požičiavali od tej tretej, čo mala tie z tesca, kým nám ich tiež naši mužíčkovia nekúpili 😀

tinusi
3. jún 2010

Chcem len potvrdit, ze tie vlozky z Tesca su naozaj velmi dobre....

erika12345
9. mar 2011

@tinusi , @dorotka57 ja som v ziadnom tescu na poporodne vlozky nenarazila, nespominate si , prosim , este na nazov?

mia.k
9. mar 2011

ja som tiež pozerala pred pár dňami v tescu popôrodné vložky a žiadne som nenašla.To majú normálne medzi vložkami,alebo v tom tovare kde sú plienky, a ako vyzerajú? Dík.

drnduliak
9. mar 2011

ja som mala vlozky od mothercare a bola som spokojna...len nie tie tenke, ale klasicke hrubsie. spotrebovala som asi 2 balenia a potom som presla na bezne vlozky.

barchee
9. mar 2011

@mia.k ja som kúpila v lekárni,tam majú, ale v tescu ich majú pri plienkach a detských veciach na kúpanie, vlhkých servítkach...

@katrinka8 som ich používala len v pôrodnici, aj pri odchode domov som si dala už normálnu a potom už aj doma len normálne vložky 😉

mia.k
9. mar 2011

@barchee díky. 😉 Vidíš,tam som nepozerala,preto som ich nenašla.

veronikam
9. mar 2011

prosim ale na tych TESCO som si vsimla ze maju lepiaci pasik, to by nemali mat do porodnice, nie?

snurka
10. mar 2011

nooo to s tym lepiacim pasikom zaujima aj mna 🙂

mia.k
10. mar 2011

práve som sa prišla tiež spýtať na ten lepiaci pásik,či majú tie popôrodné Tesco-vložky. Ja ho tam potrebujem. A tie,čo si nieste isté,či si tú vložku môžte nalepiť,alebo nie,tak kludne ten pásik nemusíte rozlepiť a vložiť si vložku len tak.

tinusi
11. mar 2011

@erika12345 v tescu maju tie vlozky v oddeleni, kde su detske plienky. Presne su umiestnene oproti regalu s detskou kozmetikou. Su tam tiez vlozky do podprsenky a podobny sortiment. Tieto popor. vlozky su v takom ruzovom obale. Myslim, ze je na nich napisanie nieco ako maternity towels alebo nieco v tom zmysle.

erika12345
12. mar 2011

@tinusi dakujem , popozeram. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre