Ako dlho trvalo, kým sa vám rozbehol pôrod?

lotuska97
18. aug 2023

Ahojte mamičky,
zaujímali by ma vaše skúsenosti ohľadom pôrodu.
Dnes som bola na kontrole v nemocnici, som 39+2 tt a doktorka mi povedala, že to zatiaľ na pôrod vôbec nevyzerá.
Tak by zaujimalo či má niekto podobnú skúsenosť, a potom do pár dní porodil alebo to trvalo 1-2 týždne do pôrodu.

anile12
18. aug 2023

Nemusí to prísť vôbec, môže doktor začať vyvolávať, to ti nepovie nik. 🤷‍♀️

mikadooo
18. aug 2023

@lotuska97 u mňa to vždy vyzeralo na poradni že všetko drží zatvorené a len tak sa medzi poradňami pôrod rozbehol 🤷🤷🤷. Obaja sa narodili koncom 37. týždňa, takže nebolo ani nejaký predpoklad na poradni, že už to príde.

marzii35
18. aug 2023

@lotuska97 mne povedal dr v ten den ze to na porod nevyzerá este na take 2 tyzdne. Ďalší den som porodila. Takže asi tolko

paulina29
18. aug 2023

@lotuska97 ahooj, mne tiez velmi dlho nevyzeralo, ze by sa mal porod spustiť, kazdy tyzden na kontrole a zas nic a zas nic… nekonecne a ja nedockava 😀nakoniec prisiel v 40+4, rano okolo 6 som sa zobudila, ze nieco sa asi deje a 11:38 bol uz synček vonku…drzim ti velmi palce a prajem ten najlepsi porod ☺️

lotuska97
autor
18. aug 2023

@marzii35 presne toto som dúfala, že mi niekto napíše …. Viem, že to vôbec nemusí byt môj prípad, ale aspoň môžem dúfať 😁

lotuska97
autor
18. aug 2023

@paulina29 presne, už sa strašne teším na maličkú, plus táto horúčava ma tiež ničí …. Ďakujem krásne 😊

zuzanockamt
18. aug 2023

@lotuska97 Bola som 39+0, kontrola doobeda okolo 10-tej/11-tej - ctg, sono, vyšetrenie. Prišla som domov, okolo 13:00/13:30 začali jemné kontrakcie, ktoré sa časom stupňovali, o 17-tej bolo dieťa na svete, do pôrodnice som prišla o 16-tej.

lotuska97
autor
18. aug 2023

@zuzanockamt ďakujem za reakciu, dufam, že to budem mat podobne 🙂

almia
18. aug 2023

@lotuska97 a čo čakáš dievča chlapca? Pri chlapcoch ak si ok zdravá ..vraj sa im nechce mne vyvolávali oboch chlapcov...týždeň po termíne...cca.4kg mali obaja...a ok...prirodzený pôrod som nezažila škoda...ale dá sa to všetko zvládneš neboj.a nečítaj..hl.tieto správy ..resp.ine na MK ale počúvaj doktorov a sestričky ..a anibal tiež pomôže inak 👌 ak čakáš prvé....aspoň čo to pripraviť sa...tak držíme palce 💪👍💪

lotuska97
autor
18. aug 2023

@almia dievčatko čakám 😊 ďakujem

babulkomale
18. aug 2023

@lotuska97 na druhy den po kontrole uz som aj porodila.

almia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paulina29
18. aug 2023

@lotuska97 ouuu to ti verim, prvého syna mam narodeného koncom augusta…. to bol mordor😀druheho koncom juna…to bola pohoda 😀kazdopadne prajem super rýchli porod a uz sa len tesit s malinkou princeznou ❤️

maryetta
18. aug 2023

Pri prvom to rano na porod nevyzeralo a vecer mi odtiekla voda.
Pri druhej mi vyvolavali. O druhej to este na porod nevyzeralo a o osmej som uz bola na sale a do 20min bola vonku.
Pri tretom tiez vyvolavali. A rano na vizite sa nic nedialo a 10:25 sa narodil 😂

konikkon
18. aug 2023

@lotuska97 pôrod sa môže rozbehnúť aj hodinu po kontrole u lekára, kde to na pôrod v tom čase nevyzeralo. Jednoducho môže to prísť kedykoľvek.

petamich
18. aug 2023

@lotuska97 v piatok rano som bola na kontrole, v piatok v noci zacali jemne kontrakcie, v sobotu rano sme sli do porodnice, stale som nebola otvorena ale nepacili sa im odozvy, tak si ma tam nechali, v noci z nedele na pondelok mi odtiekla voda, pondelok poobede aom porodila

je to fakt individualne 🙂 niekomi sa rozbehne hodinu po navsteve lekara, niekomu aj o tyzden

vkatush
18. aug 2023

@lotuska97 štvrtok na obed mi na poradni povedal, že to vôbec nevyzerá ešte na pôrod, uvidíme sa o týždeň. Piatok o 4 ráno som už stála nástupená s odtečenou vodou. Ale malý sa aj tak rozhodol prísť až v sobotu ráno o 6.35.

hruska91
18. aug 2023

@lotuska97 ja mám opačnú skúsenosť už pred termínom mi kázali iste prísť na hospitalizáciu v deň termínu lebo iste porodim skoro, chodila som už po svete otvorená na 1,5-2. Nakoniec som ešte porodila sama - no zázrak sa nekonal v pohodke 5dni po termíne 🤣, a tiež dievčatko

lias3915
28. aug 2023

@lotuska97 mne 3 týždne vkuse hovorili že každú chvíľu porodim. Nakoniec museli po odtečeni vody vyvolať. O druhej ráno praskla voda, kontrakcie takmer žiadne ( možno tak každých 10minut) a otvorená vyše mesiaca na 2 prsty o 8mej ráno dali vyvolávačku pretože stále otvorená len na 2 prsty. 9:47 bola malá vonku. Bol to zahul keď pár hodín prakticky prespite že robíte a nemáte žiadne bolesti a zrazu po vyvolavacke sa za pol hodinu otvoríte na 8 prstov 😅 ale ja by som nemenila, síce tie kontrakcie boli take že som sa medzi nimi nestihla pomaly ani nadýchnuť ale mala som to rýchlo za sebou a keby som mala na vyber idem do toho znova 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre