Ako je oblečená rodička pri tlačení na kresle?

girlie_konik
25. dec 2013

Ahojte, vopred sorry, ak je to blba otazka - ale pri samotnom porode, resp. uz pri tlaceni na koze/kresle, ako je rodicka oblecena?
Ma na sebe nejaku koselu nemocnicnu aspon alebo ako?
A ak chcem, aby mi babo hned prilozili na prsnik, tak sa kosela rozhali alebo som cela naha?

Dakujem za odpovede aj pochopenie, som prvorodicka a naokolo ziadne kamosky, co by to uz mali za sebou 🙂

ankalv1
26. dec 2013

U nás v Lv nemôžeš mať vlastnú košeľu, až potom na izbe, rodí sa v nemocničnej bielej košeli rozstrihnutej po pupok ako písali baby vyššie

cikyta
26. dec 2013

Mne dali nemocničnú, aby som si tu svoju nezašpinila a nezničila ....(predsa len ide HLAVNE o pôrod .... krv, pot a iné tekutiny......až potom ide o to, či sa dá odopínať skrz prisatie bábätka atd.....) ☹ ked bolo PO, vytiahla som si svoju čistú 🙂

laskavamama
26. dec 2013

Ma trendy topanky ,perfektny uces a make up,trendy oblecenie 🙂 .....

youvanka
26. dec 2013

V Tn mi dali tiez nemocnicnu a dobre ze dali, moju by som asi uz neoprala

bullinka
26. dec 2013

@laskavamama prečo toľko sarkazmu. Baba je možno prvorodička a netuší, ako to chodí. A urcite si to tak nepredstavovala.

benyse
26. dec 2013

Dolezite je dat si pod tu koselu nejake tielko, ci tricko, co si mala na sebe cely den, lebo sa tam "ulozil" tvoj pach a ked budes mat uz svoje dietato na hrudi, tak si lepsie "ulozi" do pamäte tvoj pach. Ked som sla rodit, tak porodna asistentka mi to odporucila, ze si ma tak babätko lepsie zapamäta. Ja som rodila v Nemecku, neviem,ci na Slovensku toto robia, ale ak budes mat moznost, preco nie. Jaj a na to moje tielko mi obliekli normalnu erarnu nocnu koselu.

akzuzs
26. dec 2013

Ahoj ja som rodila v Čadci obe deti v erárnej košeli aby som si svoju nezničila a ani jedno dieťa mi neprikládali a vôbec to nevadilo, deti sa prisali, a aj intímny vzťah si vytvorili. Ale všetko záleži od rodičky a nemocnice. Ja som bola s Čadcou spokojná. A dokonca pri prvom mi dieťatko nosili len na kojenie a po celý čas pobytu som mala svoju košeľu a už pri druhom som mala dieťatko stále pri sebe a normálne pyžamo (nohavice a tričko) a aj nohavičky. A všetko prebehlo OK 😉

velkacica
17. jan 2014

ja si žiadam byť úplne nahá 🙂

daniela1983
8. apr 2014

dali mu koselu, ale na sale som s ju vyzliekla kedze som isla do vane. potom som tak rozne stiredala vanu, fitloptu, sprchu, zinenku a spociatku som sa balila do plachty, ale potom som sa na to vykasala a vacsinu porodu som bola naha. bolo to prakticke. rodila som na porodnej stolicke, takze ako maly vysiel v momente som ho drzala na rukach a ked som prodila placentu, tak som sa presunula na porodnicke kreslo a kdze som bola naha maly hned na mne mohol ostat lezat a nic nebolo treba vyhnat. nikam ho neodniesli, lezali sme tam tak dve hodiny az potom sa meralo a vazilo. to uz na novorodeneckom kam som si ho sama odmiesla. kym som sa sprchovala, mal ho na nahej hrudi manzel

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre