Oblečenie pri pôrode

13. jún 2023

Ahojte chystám sa rodiť v Banskej Bystrici a zaujímalo by ma, či davaju erarne oblečenie pri pôrode alebo si mam zobrat vlastne a ak vlastné tak ci košeľu na gombíky- chcela by som s rozopinanim až po brucho aby mi mohli dieťatko hneď priložiť ak bude všetko ok. Ake máte skúsenosti vy? Prvé som rodila v zahraničí, tam mi dali aj ich nemocničné oblečenie preto sa pýtam. Ďakujem za odpovede

jaskolka
13. jún 2023

Tak síce konkrétne neviem o BB, ale všeobecne je to asi všade, že môžeš mať kľudne svoju, ale aj si vypýtať erarnu. Ono lepšie je mať erarne, lebo ta košeľa sa zničí, krv, voda, hlieny, možno aj stolica. Alebo ak chceš, tak nejakú "len na to" aby si ju potom nemusela prať, len vyhodiť
Ja som rodila 2x, v Starej Ľubovni, tam sa ma pýtali, či chcem erarne, alebo svoju si chcem dať, že nie je problém jedno, ani druhé.
No a lepšie je na gombíky, kvôli bondingu

226lenka
13. jún 2023

Ja som síce rodila v nemocnici v KE, tam som nemohla mať pri pôrode svoju košeľu. Ale inak súhlasím s názorom vyššie že je lepšie mať nemocničnú, lebo pri pôrode si ju zničíš. A keď svoju tak áno, najlepšia je taká na gombíky

petamich
13. jún 2023

ja som rodila v BA a kupila som si obycajnu ale bavlnenu koselu na porod, bolo pre mna dolezite, aby som sa citila prijemne a nemala na sebe naskrobeny smirglovy papier 🙂 takze je to asi na tebe erarna sa vzdy da vypytat

jaga18
13. jún 2023

V NZ mi erarnu nikto neponukol, automaticky vo svojom som šla. Mala som na to kúpenú tiež takú s gombíkmi vpredu. Babám v pôrodnici, ktorým to oprala mama, mali ich pekné, ako nové . Moju opral manžel, takže šla rovno do koša 😆

barbora237
13. jún 2023

Vacsinou si uz kazda mamicka donesie svoju koselu. Tiez by som sa necitila dobre v erarnej. Ja som mala z Bonprixu na gombiky a aj "tescovu", v Tescu kupis prijemne lahke kosielky na gombiky a brala som to tak,ze aj keby ich znicim a vyhodim, nie je mi to luto. Manzel mi ich vsak vypral 🤣 a nic im nebolo,takze mam ich dodnes. Dzrim palce. 🙏🍀

luckajozko21
13. jún 2023

(BA) kupila som si vacsiu velkost balvnenej nocnej kosele s gombikmi v zlave v tescu, aby mi nebolo luto vyhodit. Obliekala som si ju uz pri prijme do nemocnice. Predstava erarnej sa mi nepaci, popravde ani neviem ci tam je taka moznost :D. Inak nosim ju aj teraz, je prijemna a prakticka pri kojeni
Ale teda spolubyvajuca to po cisarskom davala v bezovom satenovom pyzamku. Asi sa v nom citila dobre, ale mne by bolo luto. Predsalen...

nevenka
13. jún 2023

Vlastne kosele treba v BB, rodila som tam 4x. Rozopinacie. Ale ja som ju mala vyhrnutu potom hore aj tak celu, deti mi dali na brucho hned. A teda ja som ich mala 4ks, som s potila po porode ako kon a navyse, je tam klima a horuco. Neviem, ako teraz v lete, lebo som rodila 3x v zime, tam bola sauna. 1x zaciatkom septembra a to sa akurat ochladilo z 30 na 18.

autor
13. jún 2023

Ďakujem všetkým za odpovede🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre