Ako je to s vyvolávaným pôrodom po termíne

15. apr 2021

Ahojte, po udalostiach z mojho okolia ma zaujimaju vase narozy, vedomosti, skusenosti. Ako je to s vyvolavanym porodom po termine? Ide o to, ze telo sa ako keby "pokazi" a nespustí nejaky impulz, ze ma rodit? A proste neporodili by ste nikdy? Alebo je to o tom, ze telo potrebuje este nejaky cas, a lekári vyvolaju porod skor ako sa dieťa vypyta na svet a teda vyvolavane deti su svojim spôsobom "nedonosene"?

veronikavaneska
15. apr 2021

Ja som 10 dní bola už po termíne pôrodu. Tak mi ho vyvolali. Nie sú nedonosene skôr už prenášať bábo a nieje to zdravé preň byť dlhšie v tebe ako má

julie19
15. apr 2021

Deti po termíne určite nie sú nedonosene, to sa neboj 🙂 ... neviem prečo telo samé nespustí pôrod, ale nie sme stroje, takze aj takáto chybička sa môže stať 🤷‍♀️ V každom prípade prenášanie dieťatka môže priniesť rizika pre maminu aj pre dieťatko a ak by nebol pôrod do určitého času po termíne vyvolaný mihlo by to priniesť viac ťažkosti ako úžitku... neodporúča sa prenášať viac ako 2 týždne, ale samozrejme záleží od stavu mamy a bábätka ... pripadne môžu byt aj iné dôvody ... mne vyvolávali pôrod, praskla mi voda ale pôrod sa nespustil, telo sa “pokazilo” ako si to nazvala a nespustili to samé, bez vody bábätko dlho v tele mamy nevydrží, takze napríklad tu už je nutný zásah od lekarov

ola101
15. apr 2021

Ťažko povedať, nepovedala by som, že sú nedonosené ak to situácia nevyžaduje tak sa môže prenášať aj dva týždne takže ak by hrozilo, že by bol napríklad zle vyrátaný dátum pôrodu, čo je asi najčastejší dôvod prečo ženy prenášajú, tak vtedy by sa už aj tak pravdepodobne pýtali aj samé von 🙂 Stáva sa to keď má žena napríklad dlhší cyklus alebo nepravidelnú ovuláciu, vtedy nevedia termín pôrodu určiť úplne presne a môže byť, že bábo sa bude pýtať skôr alebo neskôr ale len k termínu pôrodu, pre neho to môže byť na čas 🙂

gerfinka
15. apr 2021

Ja som prenášala obe moje deti. Prvé mi nechali skoro 2 týždne po termíne. Nervy som mala riadne z toho, že sa nič nedeje. Druhé som išla na vyvolanie týždeň po termíne. Pri obidvoch stačilo len také "tuknutie" (1.vaginalny cipok, 2. f.kateter) a spustilo sa to krásne. Pri druhom pôrode mi nemuseli ani žiadnu infuziu dávať. Krásne pôrody to napokon boli, aj keď mi je ľúto, že som tu prvú dobu nebola doma v kľude. Deti boli obe donosenie, apgar skóre 10.Ja si myslím, že je to aj v hlave matky. Pri oboch som mala niečo čo má trosku brzdilo, i keď som už veľmi chcela porodiť. 😉 Pripadne je to moje telo možno aj nastavene na dlhšie tehotenstvo a za pár dní by sa to spustilo, tak či tak.

karhu
15. apr 2021

dieta narodene po 36tt je "hotove", problem je skor v prenasani..kamoske vyvolavali, uz mala zelenu vodu, na rehabilitacii som stretla inu babu, ktora nosila pridlho, dieta ostalo poskodene..ak lekar rozhodne vyvolat porod, asi ma na to dovod..

deti95060810
15. apr 2021

v nemocnici sa pamätám na jednu kočku.... vyvolali jej pôrod, lebo vraj už mala rodiť a potom zistili že bábo malo ešte čas...muselo ísť do inkubátora...
mne až po pôrode zistili že dcéra je prenášaná - mala tie typické príznaky ktoré majú detičky čo sú dlhšie v brušku....pôrod bol spontánny.
Suseda rodila po termíne cca 3 týždne a plodová voda bola zelená a riadne zapáchala. Dieťa je v poriadku, má 15r.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre