• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako prebieha cisársky rez?

2. novembra 2016 
@tun1ska - ja som mala tiež vysunutú platničku cca 1 cm a išla som rodiť spontánne... ale skončilo to akútnym cisárskym, ale to z toho dovodu, že malý nezostupoval a ja som bola otvorená len na 4 palce...Mala som však rpe istotu predoperačné, tie platia 1 mesiac, takže skor na predoperačné nechoď... bude to internista a ÁRO a gynekológ ti vezme krv
31. aug 2011 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinkatinka A po pôrode nemáš problémy s chrbticou?
31. aug 2011 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:wink: @zdenkazdenula ja len 6 mm, ale tlačí mi na koreň, neurolog povedal, že je to riziko spontánne rodiť, hlavne po pôrode by som mohla ísť rovno na operáciu...
@jankadudova Ďakujem za odpoveď :wink:

@katulka74 Smiem sa spýtať na presnejší dátum?...máme skoro rovnaký termín... :slight_smile:
31. aug 2011 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tun1ska,20 septembra sa moj gynekolog vracia z dovolenky,povedal ze urobime predoperacne,tie nesmu byt starsie ako 2 tyzdne a ze mam si povedat datum kedy maleho vyberie,ale ze rad by ho vybral tak do 6.10.termin mam 13.10.
31. aug 2011 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulka74 Ja by som tiež najradšej išla čím skôr, aj 2 týždne pred..ja mám termín 7.10....a 23.9. má manžel narodky...to by bol super darček :wink: Lenže až tak skoro by mi to asi neurobili.....
1. sep 2011 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,ja som rodila akútnym SC dva týždne po termíne kvôli nepostupujúcemu pôrodu.Bol to dosť zlý zážitok,po prebudení človeka bolí celý človek a nevie sa pár hodín ani pohnúť z kŕča,aspoň u mňa to tak bolo,pretože pred SC som nemala žiadne kontrakcie takže došli po SC :confounded:
1. sep 2011 o 15:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
presne rovnaky "zazitok" mam aj ja..
1. sep 2011 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte:slight_smile:
Tak mna to caka v pondelok. Velmi som chcela rodit prirodzene a som aj trochu smutna ztoho ze to nevyslo, ale povedali ze predrobca to bude najbezpecnejsie riesenie, tak musime mysliet pozitivne a verit ze vsetko dobre dopadne.
3. sep 2011 o 02:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zzzz128 tie kontrakcie by dosli tak ci tak - ci po prirodzenom alebo po sekcii - to sa maternica snazi stiahnut - cim skor zacnes kojit, tym rychlejsie sa stahuje a pritom citit tie "kontrakcie".
3. sep 2011 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moncicip držím palce, nech všetko hladko prebehne... :wink:
3. sep 2011 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moncicip Ahojky, ja jdu zas na cisare v utery:o) A z jakyho duvodu ti ho budou delat?
3. sep 2011 o 13:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tun1ska dakujem
3. sep 2011 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@efendy82 Z dovodu toho ze v provom rade je velmi velka hlavicka a boja sa ze by nezostupila pripadne ze by sa zasekla niekde v porodnych cestach, potom aj dieta je podla merani velke a ma nalez na oblicke.
3. sep 2011 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moncicip Aha..my zase jdeme kvuli poloze KP, ale byl to boj je k tomu premluvit:o/ Neptala jsi se, jak dlouho tam budes lezet? Sem se zapomnela zeptat...
3. sep 2011 o 15:02  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@efendy82 Neviem ale predpokladam ze ak to pojde hladko tak do hodiny by to malo byt hotove, ked neratam tu pripravu predtym. Kedysi som robila na ARE a chodila som aj ku sekciam tak to odhadujem tak na tu hodinu cca.
3. sep 2011 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@efendy82 chceš skusit cviky na otočenie? mam od mexickej porodnej asistentky Naoli Vinaver subor 3 cvikov, po ktorych sa babo otoči do 24 hodin
ak chceš, napiš mi na dulkagabulka@gmail.com
3. sep 2011 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moncicip Díky za info..já spíš myslela, jak dlouho si mě tam budou chtít nechat..samo pokud nebudou žádné komplikace...

@dulkagabulka Už jsem ti napsala mejlíka..díky za ochotu:o)
3. sep 2011 o 16:42  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@efendy82 poslala som ti...držim palce, nech sa otočí... :slight_smile:
3. sep 2011 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@efendy82 Ja dufam ze ked ma v pondelok "seknu" tak v sobotu alebo v nedelu ma pustia ...... alebo najneskor ten dalsi pondelok.
3. sep 2011 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moncicip-já měla taky císař kvůli velikosti, a hlavně teda hlavičce. My měli HC asi 380 a BPD asi 102. Co vy?
3. sep 2011 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dulkagabulka děkuji..jsou to ty cviky,co uz mam..jen sem nemela nikdy celej den na to, abych to mohla cvicit...mozna to zkusim zitra, ale v po nastupuju do porodnice, tak nevim nevim,jestli to pomuze...myslis, ze to s tim satkem je dulezity?Jsem sama doma, tak bych dělala jen ty tri kroky

@moncicip Jéé jen tyden v nemocnici..to by byla parada..nam ve Vyskove rikali, ze pousti az po 10 dnech, tak snad to bude v Brne taky tak a max po tydnu pujdem domu...tak at ti to v pondeli dobre dopadne!!
3. sep 2011 o 18:42  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@efendy82 v několika pražských porodnicích platí, že po sekci se pouští nejdříve 5. den po porodu (a počítá se i den porodu - i kdybys porodila třeba v 11 večer)
3. sep 2011 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@efendy82
mala som taky pocit z tvojho mailu,že ich už teda zrejme maš,ale si to neskušala...už si asi naladena na ten CR

skusit možeš..poznam pripad,kedy sa babatko otočilo už v priebehu porodu ,ked sa mamina presuvala na zadnom sedadle auta na styroch....takže nikdy nie je neskoro..
jedna mamina cvičila jeden večer cvik z tej knihy,čo som ti poslala- a rano bolo babo otočene..bolo to v 39tt..
3. sep 2011 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moncicip

@efendy82 ja som mala plánovanú sekciu, na ktorú som nastúpila deň vopred, teda v stredu. Vo štvrtok sa Vincko narodil a domov sme šli ďalšiu stredu. Všetko bolo ok, žiadne komplikácie... U nás teda púšťajú na 6.deň od sekcie... A inak, držím palce!
3. sep 2011 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bellasandra i ja budem rodit cisarsky robim si predoperacne vysetrenie,,,,,a kvoli comu budes rodit cisarskym??????????
3. sep 2011 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dulkagabulka ake su tie cviki :grinning:
3. sep 2011 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dulkagabulka urcite to zkusim...uz mam za sebou prvni cvik, ale teda nic moc to lezeni na zadech, ale co bych pro prcka i sebe neudelala,ze..ted ctu tu knizku...je hooodne zajimava..skoda, ze se tohle ke me nedostalo driv
@petkave a @karol84 tak to je super, ze pousteji tak brzo:o) Tyden je v poho, ale 10 dni uz je moooc:o(
3. sep 2011 o 19:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
U nás se pouští po sekci 4.den :dizzy_face: samozřejmě, když je všechno v pořádku :wink:
3. sep 2011 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@efendy82 držim palce teda

@mimka11 mam to v maili
3. sep 2011 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@efendy82 No ja viem ze jednu babu pustili na 7den po sekcii a o tri dni prisla len na vybratie stehov. Neviem ako co bezi u vas ale dufam ze u nas to bude takto.
3. sep 2011 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok