Ako prebieha utajený pôrod?

zaska
2. dec 2012

chcela by som sa ako prebieha utajeny porod bez gyn. prehliadok a ci niekto o tom nieco vie.

xlucia
2. dec 2012

@zaska pri utajenom porode mas tak isto gynekologicke prehliadky, ved tvoje zdravie aj zdravie dietata musia byt zachovane. avsak asistuje pri nom minimum ludi, a do papierov sa neuvedu niektore skutocnosti a matka nasledne odchadza bez dietata.

kveta
2. dec 2012

@zaska Dieta hned po porode odnesu a nemozes sa o jeho dalsom osude nic dozvediet. Primar oddelenia bude poznat Tvoju identitu a udaje odovzda tusim ministerstvu, ci kde sa to uchovava. Zvysok personalu nema pristup k udajom o Tvojej identite.

kveta
2. dec 2012

@zaska skus zavolat na Hniezdo nadeje. Mozno Ti odporucia gynekologov, ktori Ta anonymne vysetria. Alebo absolvuj prehliadky ako samoplatkyna.

zuzi0911
2. dec 2012

@zaska mozes mat aj gyn.prehliadky.pred porodom aspon mna sa pytali ci chcemm anonymn,no jasne ze som necala.ale da sa to .porodis bez udajou babanko si nechaju a ty pojdes domou

ingrid22
2. dec 2012

Na prehliadky chodiť treba,je to v záujme ženy a dieťaťa.A ked nastane pôrod,na príjme treba oznámiť,že to bude utajený pôrod....žene sa vypisuje normálne dokumentácia-pôrodopis,ale nebudú tam uvedené údaje o dieťati....Ďieťa ked sa preberá,je označené XY,v dokumentácii dieťaťa sa nezapisuje nič/Nńie je tam meno ani bydlisko matky/Iba dátum a čas narodenia,miery...dieťa sa matke neukáže,matka odchádza domov,ked je z gyn.stránky v poriadku.

zaska
autor
2. dec 2012

chcem to preto lebo uz neviem ako mam pomoct kamaratke.je v 9 mesiaci a uplne nikto o tom nevie.nema tusenia ani co spravit.na hniezde zachrany jej nepomohli tam jej napisali o utajenom porode ..ale o tom ze nema prehliadky ani zmienky a potom jej uz ani neodpovedali..a vobec nevie kde o tom zobrat informacie.

ingrid22
2. dec 2012

@zaska A nemá žiadne prehliadky?

karin1234
2. dec 2012

Poriadne riskuje a čo keby vyhladala gynekologa a zverila sa mu s tym v akej je situacii aby ju vyšetril a poradil so všetkými naležitostami.

zaska
autor
2. dec 2012

nie ..vobec ziadny doktor nic..

renata5
2. dec 2012

@ingrid22 hrozne sa to cita az ma zabolelo pri srdci ale vzdy lepsie ako hodit do kontajnera ☹ ☹ ☹

kveta
2. dec 2012

@zaska Prehliadky nie su povinne. Ale hrozi, ze v panike dieta porodi sama a zabije ho, lebo nebude vediet, co s nim. Nevadi, ze nema prehliadky. Hlavne nech porodi utajene a babo moze zit.

kveta
2. dec 2012

Zavolajte priamo do porodnice, tam Vas budu vediet informovat. To co pise Ingrid22 znie rozumne.

ingrid22
2. dec 2012

@zaska Tak potom sa iba dieťa po narodí musí dôkladnejšie vyšetriť....musia sa urobiť rôzne vyš.krvi....škoda,že nechodila na poradnu...,

titkovamiriam
2. dec 2012

@zaska urcite by sa mala obratit na porodnika,utajeny porod ma urcity status -tiež sa musi dodržat aby nebola stihana za opustenie dietata ak by rodila doma a nedala dieta do hniezda zachrany.nech si uvedomí že ak sama dieťa nechce , je dnes stovky rodičov čo po nom tuzia.To že nieje pod kontrolou je riadne nezodpovedné,no urcite nech vyhlada vacsiu nemocnicu a tam jej povedia co a ako alebo nech zavola linku dovery coi nieco podobne určite ju spravne naviguju...

zaska
autor
2. dec 2012

ani ja som o tom nevedela priznala sa mi o tom nedavno..je to vzdy lepsie ako spanikarit a hodit do kontajnera ..a hnezda zachrany su uz len posledna moznost ked zena porodi bez lekarskej pomoci a to este su tie hniezda v inych mestach teda dost od ruky.tak co potom ma robit taka zena v nudzi..ked jej neporadili ani tam.

ingrid22
2. dec 2012

@renata5 Nemôžeme nikoho odsudzovať....ale ked ho porodí v nemocnici,dá dieťatku šancu na slušný život....pôjde na adopciu .

slavka034
2. dec 2012

@zaska prepáč ale nedá sa mi neopýtať sa ťa :to kamarátka býva na Marse kedže je v 9 mesiaci a nikto si nič nevšimol???

zaska
autor
2. dec 2012

ved ano ale trapi sa ze ked nema prehliadky co ked to dieta nie je v poriadku...ja neodsudzujem ma velmi zly zivot a podrobnosti to je na dlho..ale ide o to ze vlastne to je zanedbanie z jej strany a boji sa a nevie ako lekari zareaguju ked povie ze chce utajeny ale nema prehliadky.

renata5
2. dec 2012

@zaska no keby sa tak trapila tie prehliadky ma je nezodpovedna

zaska
autor
2. dec 2012

nie z marsu..je sirsia postavovo a ani ja som to nezbadala a ani vlastni rodicia..vobec jej to nie je nejako extra vidiet. asi je to dieta nejako vzadsie ulozene alebo ja neviem ..mala som aj kamaratku co vazila ani nie 50 kilou a clovek keby ju nepozna ani nevie ze je tehotnaa take male brusko mala..a take veelke baabo sa jej narodilo 😀

ingrid22
2. dec 2012

@titkovamiriam Stíhaná určite nebude!Hniezdo záchrany iba v krajnom prípade....kto doma pomôže s pôrodom?Môže sa obom čosi stať!Ako som písala...nemusí sa báť!Dokumentácia je písaná tak,že matka sa nedozvie o dieťati a naopak...

titkovamiriam
2. dec 2012

@zaska lekar nerieši,pojde o zachran dvoch ludi lebo takto ohrozuje aj svoj zivot...ak je to jej prve tehu ako vie ci moze rodit klasicky,co ked to bude na cisarak ...fuuu ja by som hned rano s nou zasla do mesta/asi zijete v niakej obci/a nemocice!Kamoska ma kolko rokov-dufam ze pod 14-lebo to by zasa musela aj policia zasiahnut...

leniiis
2. dec 2012

@slavka034 No nebyla bych si tak jistá tím, že těhotenství jde jednoznačně rozpoznat. My měli na střední ve třídě holku, co otěhotněla v 17 a víš kdy se to dozvěděli rodiče? Až ji vezli do nemocnice s bolestma břicha..a my spolužáci netušili vůbec nic. Nosila mikinu..na tom vestu, ve vestě narvaný klíče, mobil atd aby to zamaskovala a věř nebo ne, podařilo se jí to. Samozřejmě nějaký tušení jsme jako spolužáci měli, ale vždy nám to uměla vyvrátit rozumnejma argumentama. A byla na intru, takže rodiče ji viděli jen o víkendech a tufíš vubec netušili o co jde.

zaska
autor
2. dec 2012

len si treba vybrat vhodnu nemocnicu najlepsie nie v meste bydliska a vo vhodnom case ..

zaska
autor
2. dec 2012

uz je plnotela..

zaska
autor
2. dec 2012

ako viete ze lekar neriesi?

titkovamiriam
2. dec 2012

@zaska a čo ma riešiť.Ked je plnoleta chce utajeny porod-lekar je tu pre nu.Po porode jej dieta neukazu a bude lezat na gynde no nie na poporodnom za 72h.moze ist domov

ingrid22
2. dec 2012

@zaska Nerieši,nemá právo!Jeho práca je postarať sa o rodičku ako najlepšie vie....nemá právo súdiť ženu,že prečo sa tak rozhodla......

titkovamiriam
2. dec 2012

http://www.mamaaja.sk/tehotenstvo-a-porod/porod... niečo z netu a je tam toho ovela viac na prestudovanie

kaktusik007
2. dec 2012

@slavka034 moja svagrina --- uz je to viac rokov, ale videla som ju v nedelu, v utorok ten tyzden - cize vlastne o dva dni - volal svokor ze sa bude vydavat, ze nam oznamuje novinu - a ze je v 8 mesiaci.... a ja na to ze hadam v 8 tyzdni???, ale nie... v mesiaci..
vidavala som ju takmer kazdy den..... fakt to brutalne maskovala.... a pritom bola stihla....... takze nemusi zit niekto na marse, aby ostatni nevedeli ze je tehotny 😉 vlastna skusenost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre