Ako prekonať traumu z pôrodu?

12simona29
14. aug 2019

Ahojte mám jedno dieťa 3r. Môj partner by chcel druhé ale ja mám z pôrodu traumu. Rodila som 12h sestrička mi pichla niečo na uvoľnenie svalstva, potom zistila že som na to alergická a ešte ma aj svokra fotila pri pôrode a foto poukazovala celej rodine. 6mesiacov som sa sprchovala v tričku a hanbila som sa aj kojit..... Dodnes sa nerada vyzliekam. Ako to mám prekonať????

vilma7
14. aug 2019

Ak nedokážeš sama, treba vyhľadať odbornú pomoc. Psychológa zrejme.

lula313
14. aug 2019

Svokra je trapka, že si take niečo dovolila a nechapem, čo vôbec pri porode robila. Ak máš po takej dobe traumu, určite vyhľadaj psychologa

elekat
14. aug 2019

Nic v zlom,ale svokra ta fotila pri porode? Co tam akoze robila? Jednoznacne psycholog a mozno aj rozhovor so svokrou..

bubalea
14. aug 2019

tiež by som to asi tak riešila, akože úplne ťa chápem, sama neviem či by som sa vedela z tohto spamätať, svokra by som asi zahlúšila. prekonaj to proste s pomocou nejakého odborníka, ktorý vie ako na to proste

limetka69
14. aug 2019

@12simona29 ahoj, je to len tvoj postoj, mam svoj tragikomicky pribeh okolo porodu, anesteziologicka mi zle pichla injekciu a ja som neochrnula od pasa, ale odkrku, nemohla som hltat + panicka porucha v tej dobe...nic prijemne, a ked mi zaviedli kateter pred sekciou ma nechali 1 hodinu stat nahu na takej chodbicke so sackom v ruke, presiel okolo mna cely personal + nejaky robotnici co tam prerabali nemocnicu, inak dovtedy som bola hamblivka, stresujuca, od vtedy? povedala som si, ze ked som toto prezila, tak prezijem vsetko, takze u mna ten horor urobil nieco pozitivne, skus len samu seba presvedcit, vsetko je v hlave, 🙂 drzim prsty

1fka
14. aug 2019

Co tam robila svokra? Napisem skusenost ja som mala prvy velmi zly, 17h a veci okolo toho a druhy fu to bol nieco uplne ine. No ale ked sa takto citis tak by som to nesilila, muz by to mal akceptovat

potomka
14. aug 2019

@12simona29 joooj, to mi je luto ze mas takuto traumu. Ako ti dievcence poradili, vyskusaj vyhladat odbornu pomoc. A smiem sa spytat, preco si to dovolila svokre? Pri porode bola ona a nie tvoj partner?

mia018
14. aug 2019

V živote by som nechcela svokru ani nikoho iného okrem chlapa pri pôrode. To prečo si tam svokru preboha mala

limetka69
14. aug 2019

ako je mi jedno co tam robila svokra, ale drzala by som ju pod krkom kym by mi nedala vsetky fotky, nevymazala, :D

janulicka24
14. aug 2019

Podla mna by si mala vyhladat odbornu pomoc. Aby si sa ako tak sma pre seba dala dohromady a potom mozno mozte riesit druhe dieta. Ak sa smiem spyta, ako sa tvoja svokra dostala k porodu?

liz_lemon
14. aug 2019

sprchovanie v tricku? to sa ako hanbis sama pred sebou?

lenuska0075
14. aug 2019

Vyhľadaj odbornú pomoc, možno ti pomôže ak o svojej traume povieš odborníkovi. A tiež k niekomu objednaj aj svokru, keby mne hento spravila by som ju asi prizabila. Ak túžiš mať ešte jedno bábo smelo do toho. Ja som tiež bola hamblivka, ale keď som uvidela ten malý uzlíček, tak som kašlala na všetko aj všetkých 🙂 a poucenie dobudúcna, keď budeš najbližšie rodiť,svokru pekne zamkni doma, nech štrikuje ponožky hladko obrátko a to nech si fotí.

lindusss2016
14. aug 2019

@12simona29 nehnevaj sa, ale co pre boha, robila svokra pri tvojom porode a este s fotakom??? 😮😮😮 ako keby mi zahlasi svokra, ze chce byt pri porode, tak jej zakazem vstup do nemocnice vobec... ale ze ta navyse fotila a ukazovala to ludom, ja by som do nej teda skocila... a ty si mala byt aspon trosku asertivna a otvorit si usta, ze si to nezelas... ked si nechas s.at na hlavu, tak sa necuduj, ze to ludia robia... uz ti neostava nic ine, len vyhladat psychologa

deti95060810
14. aug 2019

Drzá svokra....ju by som fotila na smrtelnej posteli....

kristina2412
14. aug 2019

@lindusss2016 tiež sa nad tým zamýšľam 😲

0martina0
14. aug 2019

to ako svokra pri pôrode,tak to už je nadštardantny vzťah medzi nevestou a svokrou,

hadecka39
15. aug 2019

Asi tak nejako @0martina0😂😀 Mňa by asi porazilo, keby som ju tam mala mať!

maminkasisa
15. aug 2019

@0martina0 možno manžel nechcel íst a svokra je zdravotníčka... inac ja mam kamošku a jej bol pri pôrode vlastný otec, manžel za dverami.... to je iný level

0martina0
15. aug 2019

@maminkasisa o je,tak to ja by som nedala😲

12simona29
autor
15. aug 2019

@potomka ona tam nemala vôbec byť ale doktor ju pustil..... Pri Tom všetkom som bola rada že som sa držala ako tak pri vedomí a nevnímala som okolie ale čo prišlo potom čistý horor....keď prídete niekam a oni vám ukážu foto z pôrodu kde ste takmer nahá....

maminkasisa
15. aug 2019

@12simona29 tak sa dopredu dohodnete, ze svokra tam nebude vobec, ani v nemocnici. Manzelovi ste mala povedat, nech laskavo vezme matke telefon a Vaše fotky vymaze....

12simona29
autor
15. aug 2019

@lindusss2016 prepáč ale ja som ju tam nepozval pustil ju tam doktor a keď predomnou riešili že mi pichli niečo na čo som alergická tak som nevnímala okolie keďže som plne pri zmysloch určite ju pošlem kade lahsie.....

12simona29
autor
15. aug 2019

@liz_lemon hanbila som sa. Toto som už nejako dala ale ten pocit že má toľko ľudí videlo na foto keď sme si mali užívať len ja, môj a naša malá....

kristina2412
15. aug 2019

@12simona29 myslim že po tomto by som s milou svokrou skončila😭muselo to byť pre teba veľmi ponizujuce

vendulka80
15. aug 2019

Vies to take... pichli mi nieco, niekto a nieco... pri každom prijíme sa zisťuje anamnéza takze ak si neuviedla na co si alergická, mohlo sa stat, ze si mala reakciu. A zas pri pozitívnej alergologickej anamnéze sa preventívne podávajú lieky po ktorých clovek moze byt ospalý. (Dithiaden a podobne, zalezi od ordinacii lekára). Ale reakcia na lieky je vacsinou bud vysyp alebo rovno anafylakticky sok. A to by ta teda inak ratovali. A svokru by v tom prípade urcite nikto nevpustil a uz vobec nie s fotakom. Skor by ju vyrazili. Takze skor ako napíšeš ze ti nieco podali, zisti si najprv podrobnosti. Ospalá si mohla byt s x iných veci.
Skor ako začnete riesit druhé dieta skus poriešiť vzťah so svokrou a tiez s muzom.

12simona29
autor
15. aug 2019

@kristina2412 aj bolo a už som si myslela že je to za mnou ale keď sme sa rozprávali o druhom dieťati tak to začalo znova..... Mám neskutočný strach že chvíle ktoré si mám užívať budú znova pre mňa trápením....aby ste si nemysleli môj má plné chápe a podporuje.... Len som potrebovala počuť čo by ste robili....

12simona29
autor
15. aug 2019

Dnes som sa objednala psychologovi len neviem či mu to všetko dokážem povedat.... Tu nikoho nevidím ale otvorené to povedať cudziemu človeku..... Dúfam že mi pomoze

kristina2412
15. aug 2019

@12simona29 určite pomôže a fakt obdivujem a klobúk dole, že po tomto s ňou dokážeš normálne vychádzať... Dúfam že sa uvedomí .

12simona29
autor
15. aug 2019

@vendulka80 anamnézu som uviedla, a neraz sa stále že chybou zdravotníka sa stalo nešťastie, ja môžem len ďakovať Bohu že sme obe prežili. Lekár ktorý ju tam pustil bol napomenuty a riešilo sa to. (Bol to lekár vedľajšej sály)

12simona29
autor
15. aug 2019

@kristina2412 ďakujem komunikujem s ňou len obmedzene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre