Ako ste zvládli pôrod bez manžela?

7. nov 2021

Ahojte, vyzerá to tak, že kvôli tejto covid situácii budem musieť byť pri pôrode bez muža.
Je mi z toho celkom dosť hrozne. Ako ste to zvládli tie čo ste pri pôrode muža mať veľmi chceli ale nemohli ? Ja viem, že to nieje koniec sveta, že porodim aj tak a že ženy rodia bez muža. Ale mne (aj mužovi) natom veľmi záležalo, ešte pred otehotnením som to tak brala že tam bude, prežijeme to spoločne, že mi bude oporou a teraz to vyzerá že to tak nebude a budem tam sama.

pribinak
7. nov 2021

Prečo nemôže byt muž s tebou? Odtestovany by nemal byt problém

selest
7. nov 2021

Zvladla som to velmi dobre, ale mala som aj velmi dobry porod. Kym sa dalo sme si volali s kamerou potom pisali dokym som nesla na kozu. Mne to v tom momente aj bolo jedno ze tam nieje nejak by som si to musela aj tak prezit sama ci tam sedi vedla mna alebo nie. A aj porodna aj dr a vsetci boli fajn tak som to tak ani nevnimala ze som sama.Skor ma mrzi ze on sam velmi chcel ist a viem ze mu je luto ze nemohol. Kedze pri prvom bol a bol celu dobu aj v nemocke so mnou zazil tie prve dni babatka atd. Ale zas hlavne je ze sa o mna dobre postarali a syncek je ok. Vyber si hlavne dobru nemocnicu.

mariska1989
7. nov 2021

Aj mne sa tak zdať že keď si urobí test tak by ho mali s tebou pustiť ..tiež som veľmi chcela že by bol manžel somnou no rodila som v prvej vlne a v obdoby kedy bol úplný zákaz bola som rada že ho pustili do budovy aby mi kufor zobral samozrejme sestrička že kto ho pustil musel okamžite odísť ( akože nechápem čo čakajú že baba ešte počas kontrakcie ,bolesti , bude murovať dom bez problémov)najviac čo má skôr hnevalo a trápilo že manžel videl, mohol podržať v náručí malú až po 72 hodinách

deti95060810
7. nov 2021

zvládla som to v pohode, čo iné ostávalo ... mm stál za dverami - nemal odvahu ...😉

autor
7. nov 2021

@pribinak
@mariska1989
Uz to zmenili a nemôže ísť odtestovany. Niekde vôbec, niekde očkovanie + test. A tam kde je ešte povolené, to uz máme veľmi ďaleko

autor
7. nov 2021

No ja keď si predstavím že ma má odviesť pred pôrodnicu, vo dverách sa rozlucit a už sa budem trápiť hodiny a hodiny sama a že bábo uvidí až po niekoľkých dňoch...

sara07
7. nov 2021

rodila som 3x a nikdy som ho pri sebe nemala, a neviem ako čo by tam robil, tam bolo aj bez neho moc ludi podla mna
prvy raz som nechcela a potom sa staral doma o deti a to bolo dôležitejšie aby som vedela že tam su spolu v jednej posteli
a tam sa máš sustredit na seba hlavne , robit čo ti povedia , mne by tam bol navyše
a hodiny sa tam nemusíš vôbec trapit, od bolesti ti aj tak on nepomôže a inak tam boli baby čo teda tak v strede neskutočne mu začali nadavat a potom sa ospravedlnovali na to sestrička že ona ma dychat a nie sa dohadovat na to manžel do sestričky a už to jelo na to doktor povedal že ak sa tu nebude rodit pôjde preč, mamička plač že ma pokazeny pôrod

lenka1993
7. nov 2021

2 pôrody a nebol ani pri jednom. Našťastie 😂. Fakt toto nie je podľa mna nič čo by mal muž vidieť 🙂. Píšem podľa mna, ak má niekto iný názor nemám nič proti 🙂.

mabenn
7. nov 2021

neboj sa, zvladnes to, v prvom rade sa sustred na seba a dieta- s nim nikdy nie si sama, ono je hlavny akter a vie viac co robit ako muz 🙂 kazda zena tuzi po opore pocas porodu, castokrat to ale vyjde tak, ze niekto uplne iny ti je tam blizky, ja som sa zohrala s personalom, muz bol len v okoli...

nikka055
7. nov 2021

Pri prvom porode bol a neviem nic mi to nedalo iba nervy ....pri druhom som bola c nemocnici sama 3t, porod som tiez prezila sama a poviem ti nic lepšie som si priat nemohla ten pokoj klud a ticho 🙈😅

zanetakovacsova
7. nov 2021

Môj priateľ bol odomňa 80km aj keď som ho veľmi chcela pri pôrode keďže som dosť citlivá a naviazaná naňho bolo to ťažké ale hneď na druhý deň po pôrode prišiel za nami a chodil každý deň kým sme nešli domov. Bolo to ťažké ale dá sa to zvládnuť keďže potom sa sústredite na to bábätko 😛❤️

matovicova
7. nov 2021

Koľko je to veľmi ďaleko? Ja som išla z BA do Brna a všetko sa v pohode stihlo..

akrobrab
8. nov 2021

Ja som asi jedna z mala, ale ja som pri porode nechcela mat nikoho. Povodne som bola dohodnuta s dulou (aj manzel bol za to, aby som tam nebola sama a idealne mala niekoho skuseneho, kto vie, co sa bude diat), ale zrusila som ju.
Chcela som mat klud, sustredit sa na seba, na babatko, na instrukcie lekarov..
Je to cele o hlave - preco by si sa musela trapit a este hodiny a hodiny, takto skus neuvazovat.. moj porod trval 40 minut. 🙂

saxana000
8. nov 2021

Nemala som ho tam a nechybal mi.on sa vobec nehrnul byt pri porode a ja som na neho netlacila trosku mi to bolo luto ale poton som zhodnotila ze nepomohol by mi tam absolutne s nicim len by sa tam motal zbytocne.
A popravde som bola rada ze ma v takejto situacii vobec nevidel.ale mohol prist este v ten den ked uz som bola osprchovana ako tak pozviechana a isli sme si spolu pre malu k sestrickam za toto som rada..

sofinka1301
8. nov 2021

Ahoj, minulý rok som rodila v NR kde muž nemohol byť pri pôrode... Neskutočne ma to mrzelo že tam nebude... No prišla som do nemocnice okolo 5:30 vyšetrili ma, pustili vodu, dali mi infuziu keďže som mala pozitívneho streptokoka, neviem ani ako to celé prebehlo keďže som mala šialene silné kontrakcie... No mala som úžasnú porodnu asistentku pri sebe a potom aj lekárku. Mrzí ma dodnes že muž nebol pri pôrode no som veľmi vďačná lekárke a asistentke že tam boli pri mne

zuzanka.zuzu
8. nov 2021

držím palce. vôbec nezávidím ☹ my sme boli odhodlaní ísť z BA aj do rakúska cez koronu ak by bolo treba kvôli tomu, aby mohol byť muž s nami (nie so mnou! s nami! dieťa sa narodí nám obom!), našťastie nebolo treba - ružinov testoval ockov pred pôrodom, prof. Záhumenský je proste TOP ❤👍🙏

zuzuliatko18
8. nov 2021

Rodila som v prvej vlne covidu, predcasne. Muz mi mohol.max tasku s vecami doniest na vratnici. V porodnici som bola.skoro.dva tyzdne, takze az po tom case uvidel prvykrat svojho syna. Do porodnice ma viezla.sanitka, pretoze mi odtiekla plodova voda a kvoli silnym kontrakciam som nevladala nic. Pravdu povediac, pri porode mi.nechybal.a som celkom.rada, ze tam nebol, Lebo som SA sustredila Len na to, co SA deje. Nemyslim, ze to clovek az tak pocitu, ze tam muz nie je

zafir01
8. nov 2021

Tri krát som ho zvládla úplne v pohode. Vždy som bola predtým hospit.v nemocnici. 1 krát bol mimo sk a volala som mu do nemecka. Akosi myslel, že to stihne. Druhý krát som rodila mŕtve dieťatko, všetko sa naraz rozbehlo a stihol prísť hneď po vytlačení. A tretí krát, tiež kým prišiel z prace, prišiel akurát, keď som čerstvo syna porodila.

Teraz budem rodit opäť, a opäť je plán. Ze by bol rád pritom. Snad nám to do štvorice vyjde. No chodí na týždňovky, tak ťažko odhadnúť.

Určite to zvládneš. Mne tam v podstate nejako ani nechýbal. Až potom keď už som deti porodila, vtedy by som od neho prijala objatie a blízkosť, aby sme boli spolu na tie emócie a momenty, či už zle, alebo dobre.

mariska1989
8. nov 2021

Takže pravdepodobne není ani očkovaný keď píšeš že môže ísť očkovaný + test a ostatné de sa dá sú ďaleko to ďaleko je koľko ? Pôrod je prvý ? Radšej nemať manžela pri pôrode ako nezažiť priloženie ,malú mi okamžite brali keďže jej ustupovali odozvy našťastie som stihla skôr porodiť ako rozhodli že pod skalpel a mala je živá a zdravá ...možno v čase pôrodu by som vycestovala a niekde bola ubytovaná u súkromníka blízko nemocnice ktorá ešte púšťa oteckov čo je teda asi v BA keďže ostatné mestá sú bordovej farbe a čierne 🙈

autor
8. nov 2021

@mariska1989 nieje očkovany. No aj toho sa bojím že ani bonding nebude keďže budem sama a všade čítam že len ak je doprovod tak nechajú, aby mal kto robiť dozor. V Ba práveže všetky štátne a ešte aj súkromná pôrodnica dali len pre oteckov čo majú komplet očkovanie+test.

autor
8. nov 2021

Ono je to také že aj návštevy zakázané, uvidí prvý krat babo až keď pôjdeme domov. Budem sama aj na čakacke, aspoň s drobnosťami by pomohol, ako ísť do sprchy, masírovať, dať vodu, podporiť.. ja aj keď idem na nejaké vyšetrenie mi veľmi veľmi pomáha ak je somnou. Celkovo som natom tak, že mám strach z lekárov, nemocníc, ešte aj z ihiel aj všetkého takého, takže mať tam jeho by bolo premna obrovské plus. My sme ani na sekundu neuvažovali či tam pôjde, či nie. Mne je z toho zle už teraz keď si predstavím ako som tam sama. Pochybujem že sa to nejak zmení alebo uvoľní kým pôjdem rodiť.
Viem, že to budem musieť prežiť, viem že niekto tam prirodzene nechce doprovod, viem že nemám na výber, ale už len keď si toto predstavím mi je nedobre, nemôžem ani myslieť na to 😨

erikad82
8. nov 2021

Trochu na odlahcenie- Ja som teda nemala a ani som nechcela mať muža pri pôrode. Kamarátka však veľmi chcela mať MM pri pôrode. No nakoľko pôrod nie a nie rozbehnúť,tak ho poslali domov. Ako odišiel pôrod sa rozbehol. Už ho nestihol,no ona sa smeje,že aj dobre,lebo v tých bolestiach by mu niečo urobila -a neprežil by ...

mariska1989
8. nov 2021

@erikad82 to sa ako dá v tých bolestiach niečo urobiť 😂. Ja som bola rada že som kontrakcie začali čo 3 min hneď po odtečeni vody a neskôr už teda bolo čo robiť

mariska1989
8. nov 2021

No ono fakt nestojí tam nikto celý čas s tebou a si na pôrodnej izbe sama .mne tá samota strašne vadila a vtedy by sa mi tam manžel veľmi hodil a mať videohovor neprišlo do úvahy keďže som bola rada že som a bola noc keďže má viezol o pol noci

erikad82
8. nov 2021

@mariska1989 možno medzi bolesťami 🤣 ja som teda prvý pôrod mala silné bolesti od cca 16stej až do pôrodu čiže 21.50 kedy sa mi konečne narodila dcéra. Ja by som to veru stihla 🤣🤣🤣

mimikarol
8. nov 2021

Ja som síce mala akútnu sekciu, v noci, a bola som už v tom čase hospitalizovaná. Ale aj keby môžem asi ho tam nechcem. Bol tam milý personál a ako opora mi poslúžil ošetrovateľ (držal ma za ruku keď mi pichali spinal) Neviem ako by mi tam muž pomohol, jedine by tam tak odpadol s toľkej krvi a stresu...

erikad82
8. nov 2021

Autorka ja ti prajem krásny pôrod,hoc tam nebudeš mať manžela! Ja som nemala,pre mňa to bola veľmi silná intímna chvíľa. Myslím,že viac budeš muža potrebovať doma prvý mesiac. Kým sa s bábätkom zabehnete.... 😉

mariska1989
8. nov 2021

@erikad82 no tak nejako časovo aj ja som mala každý pôrod .len u mňa že keď začnú tak poriadne a potom stupňujú plus samozrejme kým jedna skončí človek rád že minútu má kľud .začiatok človek rozdychava a potom už len rozmýšľa kedy už bude konečne koniec 😂

januska20
8. nov 2021

Len by mi tam zavadzal . A zase nemusí všetko vidieť.

klejkaez
8. nov 2021

Nemôžeš vedieť ako bude pôrod postupovať. Ak tie bolesti neprídu nahle a podobne.
I ja si po cestujem ďalej a čo, ze je to ďaleko.
Buď alebo ked tam chce byt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre