Pôrod bez manžela

2. feb 2022

Čakám druhé dieťa a vyzerá to tak, že pri pôrode budem sama, pretože manžel musí ostať so starším synom. Tie, čo to viete porovnať, aký bol pôrod, keď ste tam boli sami? Ja mám z toho zmiešané pocity, hlavne som smutná, že po pôrode nikto nebude pri mne, manžel ma len vysadí v pôrodnici a príde po mňa o pár dní, neuvidí bábätko, nezažije tie pekné prvé chvíle. A tiež mám strach, že sa ma nebude mať kto zastať počas pôrodu, keby nieco. Pri prvom som to mala tak, že kým prišiel za mnou muž, lekár aj PA sa správali ku.mne arogantne a odkedy bol so mnou, začali sa správať inak, vysvetlili, čo idú robiť, prečo atď. Pomáhal mi, masíroval ma, rozptyľoval, to bolo v tých bolestiach super. Som tesne pred termínom a hormóny so mnou mávajú, viem, že v minulosti ženy rodili samé a šlo to, ale aj tak som z toho smutná a bojím sa.

ivaa_
2. feb 2022

nemá ti kto postrážiť staršieho syna ? rodičia ?

deti95060810
2. feb 2022

záleží od šťastia...s aroganciou som sa stretla až pri poslednom pôrode...veľmi som ľutovala že so mnou nebol mm... pri troch pôrodoch všetko Ok a pritom to boli muži gynekológovia, ale pri žene - gyn. to bola arogancia nad aroganciu...

autor
2. feb 2022

@ivaa_ nedá sa na nich spoľahnúť, navyše vyzerá to u časti rodiny na covid. Myslela som si, že niekto sa nájde, ale asi skôr nie. A cudziu opatrovateľku nechcem, syn je malý.

hodiny22
2. feb 2022

Ja som tiež rodila sama, najskôr to bolo tak , že môže byť prítomný otec , deň pred pôrodom sa zmenila situácia, a nemohol. Tak si to len predstav ze cely čas som bola v tom, že bude somnou, a nakoniec 1 deň pred pôrodom sa nedalo. Ja osobne som mala veľmi zlý pocit zo začiatku , ale asi z toho, že ma to dosť zaskočilo tým jedným dňom že to akurát zmenili. Rodila som 18hodín (prvý pôrod) ale zvládla som to. Lekári si chodili hore dole, sem tam má prišli pozrieť, a ja som tam bola skoro celý čas sama. Ono je to trosku smutné, ale neboj prežiješ. Môj tiež nevidel malú len cez video , a naživo až po 4 dnoch. Ala sme ženy, my dáme všetko. Ty sa budeš aj tak najviac sústrediť na seba a na bábo, a nie na manžela. Aj keď je dosť potrebný. Ale uvidíš, vystačíš si aj sama 🙂 veľa šťastia prajem.

autor
2. feb 2022

@deti95060810 ja som mala takú skúsenosť s mužom gynekológom. A bolo to také, že kým som tam bola sama, tak si vyslovene dovoľovali, nechceli muža ku mne ani pustiť, nechceli mi zavolať anesteziologa na epidural, PA ma presviedčala, že si bolesti vymýšľam. Zrazu, keď bol so mnou, úplne sa zmenili a všetko sa dalo...

20erika07
2. feb 2022

Ziadna kamoska by nemohla k prvému? Ak nie tak neboj, zvladnes to aj sama, ja som pri tych bolestiach absolutne nevnimala ako sa kto sprava, islo mi len o jedno a to co najskor porodit nech sa mi ulavi 😊

zapalkazapalkova
2. feb 2022

Ja som mala pri prvom porode dulu a bolo to super, masirovala ma, bola podporou a vysvetlila co sa deje a pomahala ako sa dalo 🙂 ja odporucam dulu, ak nemoze byt manzel

autor
2. feb 2022

@hodiny22 ja mám tiež deň do termínu a mám presne také pocity, ako si mala ty :( tiež ma to zaskočilo, pretože som sa na to spoliehala. Nejako to budem musieť zvládnuť

pribinak
2. feb 2022

Nemáš kamosku? Susedu?

jjanulienka
2. feb 2022

Ja som rodila obe sama ja si zas neviem predstaviť, že by tam bol😅
Neboj zvládneš to a muž si užije babatko keď pridete domov😉

hodiny22
2. feb 2022

Zvládneš 💪

vilma7
2. feb 2022

Môj ma tiež len vysadil v nemocnici, ku pôrodu mi potom prišla kamarátka, ale ani tú som poriadne nevnímala... stačilo keby prišla hádam aj po pôrode. ale.nas prišiel manžel so synom na druhý deň pozrieť a na tretí sme už išli aj s malou domov.

autor
2. feb 2022

@pribinak mám kamošky aj susedy, ale všetky majú vlastné deti a starosti, nechcem ich otravovať. Navyše, ktovie, koľko pôrod bude trvať, pôrodnicu mám 40min cesty, nemôžem im zavesiť dieťa na krk na celý deň a čakať, že ho budú kŕmiť, ísť s ním von, uspavat...

pribinak
2. feb 2022

Prečo? Však ich poprosís len 1x. Ja som strážila kamoska 2x.

bolarazjedna
2. feb 2022

Prosím ta, nechceš ich s tým otravovať... Práveže keď majú svoje deti, o zo ľahšie vedia, šlo sa postarať, ako zabaviť tvoje dieťa. Kamarátky sú na to, aby ste si navzájom pomáhali. Aspoň sa ich opýtaj, za to nič nedáš. Však to je iba pár hodín, nanajvýš pol dňa, či už to bude cez deň alebo v noci, snažila by som sa vyjsť v ústrety kamarátke, keby mala takú prosbu, samozrejme, kebyže sa dopredu dohodneme. Koľko rokov ma tvoje dieťatko? Určite obvolaj kamošky hneď zajtra ráno a dohodni sa s nimi.
Držím palce, aby si mala pôrod podľa predstáv ☺️

nikasmile
2. feb 2022

Ja som rodila druhé nedávno. Dlho som mala stes ako to bide druhý krát ale jedno sme sa zhodli že malého nenecháme nikde lebo ani nebol bez nás ešte. Rodila som v Ružinove a akože by som nepovedala že sme na SK. Neskutočná podpora od nich, stále sa o mňa starali, všetko vysvetlovali a popravde som sa tam tak dobre cítila, že mi tam mm ani nechýbal. Dokonca aj po pôrode chodila za mnou PA a stále mi dodávala energiu a pohodu. 🙏🏻 Prajem každej žene takúto starostlivosť pri pôrode.

diamond007
2. feb 2022

Tiež odporúčam dulu. Dodá toľko optimizmu, sily atď...

miskafilipkovab
2. feb 2022

Ahoj, zazila som velmi tazky porod so zlym personálom sama. Prvy porod som mala s muzom druhy o ktorom vravim, sama.
Ajedine co ti napisem, strasne puto som si vtedy spravila s mojim vtedy este nenarodeným dieťaťom a potom uu narodenym dieťaťom. Stale som sa s nim rozprávala vravela som mu ako sme na to sami, nech ma uz netrapi, ze to zvladneme atd. Rodila som od 4tej rana do pol 11vecera. Je jesno kto tam je s tebou, mas tam babo a musis to preňho zvládnuť ❤️

nevenka
2. feb 2022

Ja som rodila 3x sama. Teda, prve 2 razy bol za dverami a dnu so mnou bola svokra (pre mna super opora, lebo je zdravotnik a robila tam na porodnici ako novorodenecka sestricka dlhe roky), treti porod kvoli korone som bola sama, muz doma so starsimi detmi a svokra bola v karantene. Dalo sa to zvladnut. Ale ja som mala rychle porody, fakticky som tam prisla vzdy len tlacit, nestravila som tam vela casu...

777januska777
2. feb 2022

Mala som porod bez muža, najskôr to bolo také zvláštne, mala som aj dosť veľký strach z pôrodu a tak, ale potom som sa nejako sama v sebe nastavila, že to zvládnem. Pre prvorodicky je to asi šok, lebo ak aj personál niečo hovorí alebo radí, tak samé nevedia často co a ako brat. Ja som už bola tretorodička, takže akékoľvek rady alebo poznámky som už nebrala nejako vážne. Pri pôrode som sa už necítila ako stratená Alenka a vedela som co mam robiť. Takže za mňa to bol celkom pekný porod, taky so svojimi myšlienkami.

kleopatra114
2. feb 2022

Prvý bol s mužom, druhý bez muža . Druhý bol pre mna lepší 😉

zoobaby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selu11
2. feb 2022

Prvý krát som rodila s manželom, druhý bez (s rovnakého dôvodu ako vy) a druhý bol neporovnateľne lepší. Nie že by mi tam manžel prvý krát vadil, bol veľká opora. Dá sa to aj bez nich, skrátka vaše prvé dieťa ho bude v tom čase potrebovať pri sebe viac ako ty. To zvládneš.

Niekto odporúča dulu, tiež som zvažovala ale neviem či väčšina, možno i všetky nemajú podmienku aby ťa "sledovali" už počas tehotenstva. Zisti si, aj toto je cesta ak sa bojíš byť len s nemocničným personálom.

rokina13
2. feb 2022

A nemôže byt pri porode s tebou niekto z rodiny alebo najlepšia kamrátka? Ja som mala sesternicu lebo kvoli covid situacii mohla len ona (pracuje v nemocnici len na inom odd) a bolo to super. Za mna lepsie ako manzel😂. Ten prisiel v momente ked sa syn narodil - to uz bolo povolene. To by ste mozno tiez vybavili aj so susedou aby postrazil prve dieta kym manzel odide na 2 hodinky.

maribell
3. feb 2022

Ja som mala muža pri každom pôrode a nechcem si ani predstaviť, že by tam nebol.. pre mňa to bolo dôležité... práve pre to ti ponúkam stráženie 🙂... Píšeš anonymne, takže neviem odkiaľ si..ale pokiaľ je to okolie Tn, tak som ochotná ti dieťatko postrážiť na čas, kým budete v pôrodnici 🙂 ... mám 3 deti (9,7,1), a som na rodičovskej dovolenke 🙂

nervacik83
3. feb 2022

Dva pôrody s manželom, tretí bez. Obávala som sa, ale keďže tretí pôrod bol najťažší, aj som bola rada, že ma tam tak nevidel. Horšie bolo, že syna si nakoniec videl až po troch týždňoch, keďže po narodení bojoval o život. Ale čo sa týka samotného pôrodu, mala som šťastie na personál. Už aj keď som bola fakt z vyčerpania a bolesti nepríjemná, boli všetci úžasní, ešte aj pán primár, ktorého zavolali kvôli epi, ktorú som si v zúfalstve pýtala , keď som ju nakoniec odmietla s vedomím , že nevydržím sedieť bez pohnutia, sa len usmial a odišiel. Za pár minút sa vrátil ma skontrolovať a malý už bol na svete. Sa smial , keď som sa mu ospravedlňovala za zmätok, že ako som to nakoniec super zvládla. No ale chcela som Vám vlastne napísať, ak naozaj nie je možnosť, že by ste k staršiemu synovi niekoho zavolali, nebojte sa. Myslím , že ak si budete dopredu predstavovať katastrofické scenáre, tak nakoniec si to privolate. Držím v každom prípade palce, nech všetko dobre dopadne

mihulam
3. feb 2022

U mna bol manzel pri porode a raz nie. Za mna uz nikdy viac s mm. Prvorodicky inak vseobecne asi na tych salach drbu co tak pocuvam a co som si zazila. Druhy porod zvladnes lepsie a budu ta aj sestricky trosku inak brat ked vedia ze si uz rodila a ze uz vies o com je rec. U mna bol najlepsi a najlahsi porod bez mm.

ajko2011
3. feb 2022

Ja som bola sama. Ani som ho tam nechcela. 😂Teraz sa snažíme o druhé a tiež budem sama. Nechcem ho tam. 😂

jaja2502
4. feb 2022

Ja som rodila v roku 2020 a bola som pri pôrode úplne sama. Ešte to bol taký začiatok obdobia, čo sem prišiel kovid. manžel ma vyložil pred nemocnicou, ja som išla na oddelenie a len podal sestričke tašku. Ani sme sa nerozlučili. Tiež to bol môj druhý pôrod a veľmi ma to trápilo. Ale zvládla som to. Musíte sa nastaviť tak, že teraz ste tu hlavne pre bábätko a nech Vas hreje pocit, že s prvým vašim dieťatkom je manžel 😊. A existujú mobily. Pošlete im foto a radovať sa budete spolu keď pôjdete domov ❤️🙏. Veľa šťastia, síl a hlavne zdravia 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre