Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako to je s cisárskym pôrodom?

kukuckalucia
22. dec 2015

Ahojte. Som v 36 tyzdni tehu a s lekarkou sme uz rozpravali o cisarskom reze, termin mam v druhej polovici januara...Momentalne u mna akoby zacinala nadcha, a aj ma stekli prava mandla v hrdle. Gynekologicka mi poradila, ze v lekarni mi pomozu v vyberom co na nadchu a hrdlo. No v lekarni mi povedali, ze mi nazvy moznych liekov nato mala povedat gynekologicka. Moja otazka vsak znie... Do narkozy sa nemoze s nadchou ,ze? To je jasne. A ak zena tesne pred terminom porodu dostane nadchu ci bolest hrdla ako sa to riesi? A ak na zenu pride skor porod a nestihne si urobit predoperacne vysetrenie pred cisarskym rezom? Mate skusenost? Vdaka vopred za vsetky odpoved.

marcelatje
22. dec 2015

Odpoveď lekárničky bola vysoko neprofesionálna veď existujú aj lieky vhodné pre tehotné a to by mala vedieť.
Predpokladám že pri celkovej narkóze by si mala byť zdravá ako to robia keď je pôrod akútny a mamičku treba uspať neviem, no ak budeš mať "len" spinálku tak nádcha by nemala byť prekážkou

siska53
22. dec 2015

A ides do celkovej?
Ja som pri malom bojovala s nadchou a kaslom,ale mala som len lokalnu-spinal a vsetko prebehlo ok. Ja som im to akosi ani nestihla povedat vobec mi to nenapadlo. Ja som uz bola normalne na konci 39.tt,ked dr. Povedal,ze uz to ukoncime,vraj sa mi spustal porod. Horsie to ale bolo potom kvoli kaslu,lebo som si musela drzat ranu,vlastne brucho ako take a nebolo to velmi prijemne.

sestricka52
22. dec 2015

cisarsky urobia, aj ked mas nadchu....mne robili prvy cisarsky bez akej kolvek pripravy. bol akutny... na hrdlo si kup septisan a na nadchu nasivin.

8291
22. dec 2015

Pichnú ti spinál😁.hoci akútne neodkladne operácie robia aj pri nádchach ale pôrody v spinale

lilik96
22. dec 2015

Ja som brala tyzden pred cisarskym atb. Rovamycine, nebol s tym problem. A tiez odporucam skor spinal, je to lepsie pre teba aj pre babo, mala som ho 3x. A na hrdlo je najlepsie kloktanie. Drzim paste 🙂

maminka1986
22. dec 2015

Na nadchu MUCONASAL PLUS žiadny Nasivin! to je kentus...a Calcium Chloratum je velmi dobrý..Paralen si možeš kludne dať!to sa dáva aj detom malým aj gynekolgo mi ho dovolil...a na hrlo SEPTISAN pastilky no najviac učinna je šalvia lekárska-čaj na kloktanie si uvar lebo piť sa nemsie v tehu

mimla
23. dec 2015

Ja som mala sekciu so spinálom. A mala som strašný kašeľ. Po sekcii ma nadopovali toľkou chémiou, že kašeľ skoro prešiel a tých pár nutkaní na kašeľ som vybavila tým, že som to zapila vodou. Ak nepomohlo, tak som si čupla a veľmi opatrne som si odkašľala aby sa mi nepotrhali stehy.

zuzana2000
23. dec 2015

ja si pamätám keď som išla rodiť cisárskym Adamka....že som ich prosila, nech počkajú na manžela, pretože mi nesie kvapky do nosa.....som vôbec nemohla dýchať 😀 chvála bohu počkali

katarinka289
23. dec 2015

Rychlo sa uzdrav.Kaslat s rozparanym bruchom nie je nic prijemne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli