Ako urýchliť hojenie po nástrihu?

cottoncandy
7. júl 2011

Som týždeň po pôrode a chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s urýchlením hojenia po nástrihu, Mne v lekárni odporučili Wobenzym, užívali ste ho niektorá? V príbalovom letáku nie je zmienka o dojčení a ja nie som si istá, či tam nie sú nejaké kontraindikácie. ď

seagull2404
7. júl 2011

ja som pouzivala rosalgin, a levandulovu kupel

pici
7. júl 2011

skus nejake homeo, baby tu na fore spominaju arnica

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
boise
7. júl 2011

wobenzym je neskutocne drahy a je skor na opakujuce sa mykozy...ja som si ranu oplachovala rosalginom uz v porodnici a pekne sa to zahojilo. Najhorsi je ten prvy tydzen, potom sa to uz zlepsuje 😉 Prajem nech si co najskor fit 🙂

horalka777
7. júl 2011

vetrat, vetrat, vetrat (a oplachovat repikom)

aduskatt
7. júl 2011

vetrat a casto oplachovat studenou vodou🙂

svetluska4
7. júl 2011

po prvom porode sa mi nastrih tazko hojil, pomahalo oplachovanie repikom a otvorene ranky som zasypavala septonexom. Pri druhom porode som hned sitie oplachovala rosalginom a velmi rychlo sa to zhojilo.

fiorela
7. júl 2011

Pridávam sa k piacere Dermochlorophyl pomohol aj mne, bola som potrhaná až po konečník a v toto mi veľmi pomohlo, pôsobí to príjemne chladivo.

trinity525
7. júl 2011

vela vetrat 😉 netreba ani repikom oplachovat, mne to Dr. neodporucal ... x krat za den sa sprchovat a vetrat ...

nikush
7. júl 2011

vetrat a ja som preplachovala rosalginom a casto sa sprchovat...zahojit sa zahojilo....citlive je to dodnes 😉

zuzana1710
7. júl 2011

mne v porodnici na to davali studene obklady..z mrazaku v gaze zabalene a to som si prikladala a bolo to super..inak tiez len vetrat.repik vraj nie je bohvie co. 😉

lenka311
7. júl 2011

Mne výborne pomohol rosalgin - zvonku sa zospodu poumývať. Zarába sa to do pol litra prevarenej vody..... a sprcha - aj 2-3krát denne, hlavne v týcho teplách... 🙂 🙂 🙂 🙂

etka
7. júl 2011

ak mas moznost pozicat si biolampu, alebo ju vlastnis, 3x denne sa zospodu nahrievaj, je to liecive svetlo a mne to velmi pomohlo.

benne
7. júl 2011

Mne lekár odporučil čisto a sucho.. a zabralo 😉

wvwvw
7. júl 2011

co najviac na vzduchu a kratke sprchy viackrat za den tiez vela pomozu 😉

valeri1
7. júl 2011

Čo najčastejšie sa sprchovať vlažnou vodou,pri každej možnej príležitosti,používať tie vložky z lekárne sú také bavlnené určite sisi ich brala do pôrodnice a hlavne nenos priliehavé nohavičky to je to najhoršie čo môže byť.

zuzanockamt
7. júl 2011

vetrat, sprcha, repik - ten je uzasny, mne velmi pomohol a ja odporucam este aj natierat kalciovou mastou ... mala som to odskusane, ked som mala roztrieskane a site koleno, tak ma po porode napadlo, ze skusim aj tu vyuzit a super rychlo sa to hojilo

slavicita
7. júl 2011

tak ako odporúča valeri1...ja som sa síce sprchovala len ráno a večer ale veľmi často som si menila vložky, aby to bolo v suchu a do týždňa som bola ok...niektoré baby si v pôrodnici tie vložky pokropili repíkovým odvarom ale ja som skôr za to, nech je to hlavne v suchu...ono sa to zahojí pekne samo🙂

amandamath
8. júl 2011

@cottoncandy mala som Wobenzym - mi ho doporucili v lekarni, dojcila som pri nom. Nemal ziadny efekt pri hojeni ☹ mne ulavilo po repiku, zabrala ichtyolova mast pri zapale ale na 11. den som ani nevedela ze som rodila 🙂

diusik
8. júl 2011

tiez odporucam dermochlorofil,ja som ho pouzivala po obidvoch porodoch a vsetko sa krasne zahojilo,ako keby som ani nerodila 😀 a tiez rosalgin je super

oliee
8. júl 2011

Okrem liečiv z lekárne treba hlavne vetrať a oplachovať. Do sprchy som kvôli maličkej nemohla behať cez deň, keď som bola sama doma, tak som to vyriešila tak, že som si do umelej flašky vždy nabrala čerstvú vodu, položila pri wcko a po vycikaní som to tam dole opláchla 😀 človek sa hneď cítil lepšie 🙂

nasta197
8. júl 2011

ja som to robila tak že vždy keď mi trebalo cikať tak som šla cikať do sprchy bolo to bezbolenstne nepalilo a hojilo sa rychlejšie a tiež dobre osušiť 😎

aero
8. júl 2011

častým sprchovaním , samozrejme " zo spodu" 😉

vierkasteffi
8. júl 2011

mne pomohla casta sprcha a dermochloropfyl

nicky182
8. júl 2011

Ahoj, gratulujem k dcerke 🙂 ja som pouzivala len lactacid, nic ine...dva - tri krat denne sprchu (pri malej sa nedalo viac 🙂 )....do dvoch tyzdnov sa to pekne zahojilo, mozno aj skor ...a to som bola nastrihnuta az po ritku 😠
Neodporucam ziadny repik ani podobne bylinky. Zelam vsetko dobre, vela zdravicka 😀

dzudka
8. júl 2011

Presne Repik ja som si vzdy rano spravila odvar repika a tym som sa vzdy oplachla vo WCku vzdy po malej potrebe a neutierala som sa lebo som boal oplachnuta odvarom...a skoda ze som to pri prvej dcere nerobila hned uz v porodnici ale az doma a pri druhom som hned po porode v porodnici a uz ako som sla domov to bolo lepsie a po tyzdni uz pohoda vcelku ale asi mesiac som si to oplachovala repikom lebo som stale krvacala....

Takze jednotka REPIK a neni ani drahy alebo popripade natrhat na luke alebo v zahrade ak mas moznost 😎

domigb
8. júl 2011

Ahoj mne celkom ulavilo v repíku a prikladala som si ešte betadinové štvorce..Všetko kúpiš v lekárni...Ale po pravde ešte 5 mesiacov po porode cítim stehy pri sadaní 😎 ☹

fopardi
8. júl 2011

chlorophylovy spray jednoznačne neskutočna ulava 😉

burina111
8. júl 2011

častá sprcha, vetranie, repíkové obklady a calciova masť, overené, účinné 😉

zuzkaamato
25. júl 2012

okej, vetrat vetrat vetrat. ale ako? ked stale musim mat vlozku a nohavicky.. ☹ skoda, ze to je otazka a nie diskusia...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre