Ako urýchliť hojenie po nástrihu?

cottoncandy
7. júl 2011

Som týždeň po pôrode a chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s urýchlením hojenia po nástrihu, Mne v lekárni odporučili Wobenzym, užívali ste ho niektorá? V príbalovom letáku nie je zmienka o dojčení a ja nie som si istá, či tam nie sú nejaké kontraindikácie. ď

lenka3103
13. aug 2012

ja som si hojenie urýchlila odvarom z repíka, stále po toalete som namočila vatový tampón do repíku a aplikovala na ranu a dokonca som si ním poriašila aj jeden urvatý steh - bola som šikovná 🙂 do týždňa bolo všetko ok a krásne zahojené . . a čo sa týka vetrania - večer po sprche som si na posteľ dala podložku a ležala a ležala a tiež som stále keď som bola doma nosila sieťované popôrodné nohavičky a gynekologické vložky, tie klasické mi nerobili dobre

janad2012
13. aug 2012

Sprcha, sprcha.......mne to pomohlo🙂

emkab
13. aug 2012

@cottoncandy Okrem vyssie spominanych- necitala som vsetko- pomaha aj urobit si silnejsi roztok Rosalginu a v nom namocenu gazu prikladat ako obklad...

dandik
13. aug 2012

sprcha a větrat...

monika2606
13. aug 2012

ja som bola u doktorky s tým a ona mi dala taký gelik, pekne voňal, ale ani za nič si nespomeniem ako sa volal, ale možno doktor tvoj by vedel čo to bolo, malo to takú hnedú farbu ako čokoládka, a mala som nástrih strašne bolavý až zapálený, ten gelik som si dávala, vždy po sprche, na to som prilepila kúsok vreckovky a za 2 dni som mala pokoj, jasné že som to troška ešte cítila ale už som sedela 🙂

abbie
13. aug 2012

vetrat, vetrat, vetrat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre