Ako vám začal spontánny pôrod po odchode zátky?

danielalaura
20. jan 2018

Ahojte mamicky chcem sa opytat ako sa vam zacal spontanny porod odisla vam hlienova zatka ? Praskla vam voda? Ci ste citili iba kontrakcie ... Pri prvom mi odisla zatla po vysetreni a do rana som porodila a teraz stale cakam a nic obcas mam nepravidelne kontrakcie zaujimali by ma aj vase skusenosti 🙂

anaj44
21. jan 2018

Rodila som 1x ak to 2 t skôr. Ráno som objavila spinenie na nohavičkách ale nič moc také slabé poobede sme sa šli prejsť trošku do kopca do lesa potrebovala som čítať tak som v lese čupka a keď som sa dvihla zrazu odišla zátka auz začalo tiecť domov sme to mali dosť ďaleko cca 45 min pešo ak nie viac a kontrakcie prišli až o cca 2 h

albiva
21. jan 2018

Mne odišla voda, neskôr prišli kontrakcie a porodila som za 43,5 hod. Bolo to 4dni pred termínom. Držím palce 😊

ukulela
21. jan 2018

ja len kontrakcie. zatka moze odist aj 2 tyzdne pred porodom. kazda sme ina, navyse kazdy porod je iny. .... kym neprenasas, zbytocne neries. drzim palce.

zeytin
21. jan 2018

Po odídení zátky som pri všetkých 3 deťoch porodila do 24 hodín 🙂 Začali mi kontrakcie, vodu mi vždy prepichli až na sále 🙂 Prvý pôrod trval cca 6 hodín, druhý krát som porodila do hodiny od príchodu do pôrodnice a tretí tak 4 hod. Ale tie časy sú len orientačné, lebo každý počíta začiatok pôrodu inak 🙂

lolalita
21. jan 2018

Zacali mi take minikontrakcie kazde 4 minuty a nepresli ani po teplej vani. To bolo o 5 rano. Okolo 7 som mala po utreti trocha krvi. V ten den som mala o 8 ctg a uz som ostala rodit. Bola som na 4 prsty.

viktorianarjasova
21. jan 2018

mne rano o piatej odisla zatka od vtedy som pocitovala bolesti v podbrusku este v ten den som mala poradnu odtial ma poslali domov ze sa nic nedeje vecer o 11 tej som.bola naspat v porodnici mala som kontrakcie dost casto a rano o piatej som porodila 🙂

danielalaura
autor
21. jan 2018

Dakujem mamicky pri dcerke ma okolo 8 vecer kontrolovali ci sa neotvaram ci voda nepraskla a odisla mi zatka a po 1 rano som zacala mat kontrakcie a mala sa mi narodila 7:55. ... Teraz uz ma niekolko dni krize bolia male tlaci kde nema lebo zapal nemam a uz 2 noci som mala nepravidelne kontrakcie... Asi tak po hodine a pol tak len zato ma zaujimaju vase nazory zajtra mam poradnu uvidime co nove

juliktomik
21. jan 2018

Mne odisla zatka rovno aj s vodou takto nedelu o polnoci no ale bohuzial v 34tt!tak rychlo nemocka injekci na plucka kontrakcie ziadne malý sa este predtym prehodil a cisarsky bol v stredu rano 1790g ,2tt v nemocke v TN ,ale mame zdraveho sikovneho uz 14 mes chlapčeka kt sa prave rozbieha chodit😍👶🏻🙏

danielalaura
autor
21. jan 2018

@juliktomik hlavne ze malinky je zdravy a v poriadku ... To musel byt riadny stres ked sa vypytal tak skoro... Ja uz som v termine ako vravi doktor tak cakam kedy sa to rozbehne

krepes
21. jan 2018

@danielalaura mne zatka odchadzala po troske par dni pred porodom.tri dni pred terminom mi odtiekla plodova voda a o 18 hodin nato som porodila.kontrakcie som zacala citit az asi po 3 hodinach od odtecenia plodovej vody.

danielalaura
autor
21. jan 2018

@krepes mne pri dcerke odtiekla voda tesne pred porodom ... Praskla voda a do 5 minut som tlacila takze si myslim ze ked mi praskne voda doma tak nestihnem do porodnice

angelgirl19
13. feb 2018

prvy porod 34 tt odisla voda o 6 a a opol 12 bol nasvete fesak 2490g druhy porod 36 tt o 5 prisli bolesti odtekla voda a o 6.15 mai fesak 2480g podotikam ze o 6 som prisla do porodnice takze to bola bleskovka

konulka20
12. jan 2022

@angelgirl19 to boli teda rychle porody, ten 36.tt bol uz asi v pohode, a v tom 34.tt siel drobec aj do inkubatora? lebo vahu mal super.. ja sa tohto obavam teraz,tiez som v 34.tt , ale desim sa predstavy, ze by ma oddelili od babatka ☹️ zatka mi trocha odisla v nedelu, dnes zas trocha ale zatial bez primesy krvi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre