Ako vás zašívali po pôrode?

babullka1
25. apr 2009

Ahojte kocky mohli by ste napisat ako ste pocitovali bolest pri siti pri porode?umrtvili vam to,alebo to sili zaziva,ja osobne sa toho obavam z celeho porodu najviac 😠

zuzula25
27. apr 2009

mna sitie bolelo straaasne.doteraz mam este z neho traumu 😝 umrtvovali mi to az na dvakrat a totalne vsetko som citila.tiez este dlhu dobu som si nemohla sadnut ☹ ale po dvoch mesiacoch ani stopy po jazve a na bolest som uz zabudla

zuzana581
27. apr 2009

Ahojte. Pre mňa bolo šitie po pôrode hrozne bolestivé. Šil ma asi hodinu a za tú dobu mi pichol možno aj tri umrtvovačky, ale aj tak som to cítila, ako by to robil zaživa.

mausy21
27. apr 2009

to skutočne tak boli počula som už aj take že ani nebudeš vediet kedy ta zašiju, no parada tak sa tešimpomooc

zuzana581
27. apr 2009

No podla mňa to bolí ako koho a zas ide aj o to, kto je ako roztrhnutý. Ja som bola velmi, tak asi preto. Možno ak ti bude dávať dva tri štychi, tak ani nepostrehneš.

lea79
8. júl 2009

mala som strašný strach zo šitia... ale pred šitím mi našťastie ešte dopichli jednu dávku EPI, tak som to šitie vôbec necítila 🙂

pink_lady
8. júl 2009

uff ja mam tiez najvacsi strach prave zo sitia 😕 😕 😕 😕 to ma chyta panika 😕 😕 a ked este citam ze pri tom "pchaju zeleza dovnutra" 😕 ja tusim radsej nejdem rodit, nech si babatko v brusku postavi domček 😎 😀 /alebo budem tajne dufať aby sa neotočil 🤐 /

ejusaaa
8. júl 2009

No to sitie sa da orezit,ale pre mna osobne to bola najhorisa cast pri porode,teda som si to myslela,to najhorsie prislo len vtedy,ked prestala injekcia ucinkovat 😲 😝 Samotne sitie bolo neprijemne,tie prve chvile,potom som uz bolest cakala,tak ako tak som vydrzala,pozerala som sa pri tom na maleho a snazila sa rozpravat s muzom,nech si to sitie nevsimam 😀

zuzkak7
10. júl 2009

caute maminy, ja som sitie necitila, pichli mi tam nieco. No, ale potom to bola katastrofa. Asi tri tyzdne som sa neposadila - jedla som postojacky, aj kojenie bolo utrpenie, kedze som sa nemohla pohodlne posadit a na to kojenie som sa fakt tesila. Ta rana ma bolela, stipala....no strasne. Tie bolesti po porode by som kludne ozelela. Ale samotne sitie nebolelo.

kamilka12
10. júl 2009

Sranda ako to každá inak prežívala a cítila...to šitie 🙂

Ja som bola prvorodička a veľmi som sa bála porodu. Nakoniec porod išiel ako po masle...ale šitie stálo za to 😝 Ono je pravda, že ak zvládneš porod, šitie by malo byt oproti tomu nič...ale ked tlačíš, vylučuje sa do tela ten..tá...no tá látka, pre ktorú bolesť necítiš, ale akonáhle človiečik z teba vylezie..cítiš všetko. U mna to tak teda bolo. Malého mi hned priniesli ukázať...ale pravdu povediac, kvoli šitiu som sa na neho nevedela vobec sústredit..mňa to teda bolo z celého porodu najviac. Neviem kolko stehov som mala, ale boli vnútorné aj vonkajšie a pamatám si, ked mi dr. povedala, že nebojte..už sme v polovičke...som myslela..že zinfarktujem! Ale zase...aj bolavý zub keď trhajú to bolí..takže prežiť sa to dá... 😉

lydia22
10. júl 2009

Ahojte ja osobne som sitie pekne citila aj ked mi tam predtym pichli injekciu-mala byt na umrtvenie,bolelo to aj ked hrozna bolest to nebola a mala som akurat maleho pri sebe,no na druhy den sa mi dole urobila modrina dost to bolelo a nedalo sa sediet,lezat,kojit,ale teraz mesiac po porode som uz na to zabudla a uz teraz viem ze chcem aj druhe babo.

betka1
10. júl 2009

ja som sa tak sustredila na malu v mojich rukach, ze som si ani neuvedomovala co to tam sestricka robi.

munu
10. júl 2009

ja uz som chvalabohu zahojena po porode a to maly Matko ma uz 4 mesiace... ale po dnesnom znasilneni muza (prvykrat po porode do pochvy konecne!) viem, ze som zase aj zena, nielen mamka 😉 a ze Matko nebude veru jedinacik 😉 teda aspon dufam 😕

nikollette
10. júl 2009

Baby a prečo ste si nedali na šietoie epidurálku???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😕 😕 😕 😕
Každa sa šitia bojí, a prečo veríte tým akože "omrtvovačkám" ktoré figu zaberú.
Ja som mala EPI, ešte aj pekne počkali kým zaberie , a až potom ma šili 😉 a veru ma to nebolelo, a to som strašná citlivka.A to som mala len nejaé 4 stehy,a EPi mi dali, ked som si ju vypýtala 🙂 a som rada, neviem čo je bolesť zo šitia. Radím vám, vypýtajte si ju, ak ju už máte zaplatenú, tak nech vám ju dajú však čo.. ja som mala počas porodu 2 dáku plus ďašiu som si vypýtala na šietie čiže 3 dávky, a neviem si to vynachváliť.
Netreba sa báť vypýtať si, načo zbvytočne trpieť 😖

munu
10. júl 2009

nikollette, ja som mala epi.. tiez neviem co je to bolestivy porod, aj sitie... 😉 ale vyskytli sa mi ine problemy, zle zahojenie sitia po porode.. tak som bola odstavena az doteraz...ale uz je to super.. 🙂

nikollette
10. júl 2009

Lea, presne ako u teba 😉
tuším že sme rodili na rovankom mieste 😀

kamilka12
10. júl 2009

Ja som epi nechcela, keďže som bola prvorodička...nedoporučovali mi to, vraj vtedy môže žena nesprávne tlačiť, kedže bolesti necíti...prvorodičkám sa vraj neodporúča...Ale to je názor iba jedného lekára..Iný by povedal určite niečo iné. Rozhodnutie bolo na mne, a ja som sa rozhodla zažiť porod tak, ako to zažívali ženy mnoho rokov dozadu a sú tu. Ja mám napr. strach z epi 😉 A keby som si ju raz aj dala...nie kvoli šitiu..ale kvoli porodu samotnému 😉 Ale to je iná téma..

nikollette
10. júl 2009

Sú tu nové vymožensoti tak prečo ich nevyužiť??? Načo rodiť ako pred sto rokmi 😕 😕 😕
Epi bola super na pôrod aj na šitie...

nikollette
10. júl 2009

Munu ja som mala samotný porod tlačenie bolestivé, lebo porod nepostupval, trvalo to aj pol hodinu, na to už EPI nezaberá...
ale kontrakcie a šitie som necítila, čo je super 😉

berus222
10. júl 2009

ja ani neviem ako som porodila, ale na sitie nezabudnem nikdy. skoro hodinu a aj po umrtvovackach ako za ziva. ☹

mufo
10. júl 2009

TY kokso kazda sme uplne ina...ja som mala paniku zo sitia po tom co som sa napocuvala..a stale som cakala kedy to zacne hrozne boliet...ale bolo to uplne v pohode.Citila som samozrejme, a prijemne to nebolo ale uplna pohoda, dalo sa to vydrzat bez nejakeho hrozneho sebazapierania

manika77
10. júl 2009

baby ja som mala maleho 4300 a som bola prvorodicka tak si viete predstavit kde vsade som bola potrhana 😒 ..ale dalo sa to sitie vydrzat horsie to bolo ked sa to rozpadlo ☹

lea79
12. júl 2009

nikollette aj ja som si všimla...rodili sme obidve v Ružinove 😉

buffinko
12. júl 2009

netusim, ci ma lekar umrtvil alebo nie, to som velmi po porode nevnimala, ale ked zacal sit, citila som kazducky jeden stich 😒 a cely cas som vrieskala a prosila, nech ma uz preboha nesije, taku bolest som v zivote necitila. porod uplne super, to som ani necekla, aj ked som myslela, ze aha, je to tu, teraz zdochnem 😝 😅 ale oproti sitiu to fakt vobec nic nebolo...ani malu som pri siti nemohla vziat na ruky, bala som sa, ze mi vypadne...asi tak, takze pri druhom porode radsej epi...

kvjetecko
12. júl 2009

porod bolel, to ano. ale to sitie, to bolo nieco neskutocne!! manzel stal vedla mna, drzal malu na rukach (uz v perinke), ale ja som vobec nedokazala vnimat, ze som porodila ten maly uzlicek a ze uz som mama a ze mam byt stastna. vrieskala som ako pavian ! dr mi povedala ze mi to umrtvila, ale ze to bude trocha boliet... ale taku bolest som naozaj necakala!
potom este jedna sestricka mi nastavila ruky na maternicu vyssie, potom druha zase nizsie a potom tretia mi povedala, ze som si zle drzala ruky, tak este prislo aj cievkovanie !

cestovatelkaandrea
13. júl 2009

no ja neviem, mne pichli injekciu ked ma isli nastrihnut kvoli vakuovej pumpe a nic som necitila - ani nastrih ani zasivanie. takze u mna to bolo maximalne v poriadku. urcite by mi to nevadilo ani v buducnosti

ditka1
14. júl 2009

ja som nevnimala sitie,nieco mi pichli,vobec ma to nebolelo,len take mykanie som citila a tlak ale nic ine.

martinka1981
14. júl 2009

No mne to umrtvili,takže v pohode,ale potom som to na jednom mieste citila tak som povedala a dali mi dalšiu injekciu 🙂

bibulienka
12. apr 2010

ja som mala nastrih, aj som sa poriadne potrhala (dcerka mala pup.snuru omotanu okolo nozicky a nechcelo sa jej von)...a zasivali ma hodinu..bez epi...lebo anesteziologicka isla k urgent.SC....takze som si to uzila nazivo...aj lekar sa ospravedlnoval, ale krvacala som z arterky a nebol cas .....na to asi nikdy nezabudnem, ale hlavna vec ze dcerka je OK.... 😵 😵 😵

mackopuf
12. apr 2010

no bibulienka,to nic moc ☹ Ale na tu bolest sa potom zabudne,ked mas babatko zive a zdrave doma 😉

lizatko1009
12. apr 2010

ja som mala epi a necitila som nadstrih a ani sitie este aj po siti mi ju dopichli, ale jedna co bola so mnou na izbe nemala epi a hovorila, ze citila sitie ako za ziva a tiez vrieskala ako pavian a len nadskakovala na kresle 😔 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre