Veľké poranenie pri prvom pôrode a ďalší pôrod

petrakratina
20. nov 2022

Ahojte maminky,,ako ste boli na tom s poranenim pri pôrode a následným sitim pri druhom pôrode, ak ste pri prvom mali dosť ťažké a veľké poranenie? Mňa pri prvom sili 1 a pol hodiny, dosť sa bojím toho istého scenára. Ďakujem

cimage
20. nov 2022

Pri prvom som mala nastrih kvoli kliestom, druhy som sa trocha natrhla a treti porod bez poraneni, ale makala som na tom najviac. Masaz hradze, naparka na uvolnenie porodnych ciest a pri porode bazen/sprcha tiez uvolnuje.

lalia33
20. nov 2022

@petrakratina toto aj mňa zaujíma lebo som na tom bola skoro rovnako ako ty pri prvom porode🙈 a ešte aj bez epi ,všetko som cítila a to bolo hrozne,horšie ako samotný porod.

nanka1986
20. nov 2022

@petrakratina prvý pôrod zasita ako cicmianska výšivka až po konečník, vyvolávany pôrod, všetko nasilu... Druhý po 5r úplne niečo iné, spontánne všetko, bez akýchsi obáv a malý vyšiel úplne hladko, ešte aj Dr mal vo mne spolu s dieťatkom obe ruky a bez nastrihu a šitia 😁 obe deti 4kg a nijako som sa nepripravovala... Takže áno, môže to byť super 😉

zuzanaete
20. nov 2022

Ja som mala prvy porod uplna katastrofa - komplikacie, sitie. Druhy porod uplna pohoda. Jeden kozmeticky steh. Po 2 hodinach som bez problemov chodila a fungovala. Kludne aj kazdy mesiac by som mohla takto rodit. 🙂

jeanne14
20. nov 2022

Moja skúsenosť je žiaľ taká, že mi dr po druhom pôrode musela opravovať ešte to po prvom.
Pri prvom som mala 8 vonkajších dva vnútorne, pri druhom až ku konečníku (zvnútra).
Pri druhom 6 von, 8 dnu … 🙈 ale pôrod bol krajší, rýchlejší …

yoxinka
20. nov 2022

Ahoj. Po prvom pôrode som bola štopkaná jak výšivka. Jediné pozitívum, mala som epidurál, tak som to šitie necítila. Ale teda zápal, antibiotiká potom, no hrúza des. 3 týždne som sedela na pol rite. Druhý pôrod bol úžasný, všetko super, ale komplet celá jazva sa mi roztrhla a šilo sa znova. ALE!!! to šitie bolo úplne ok. Epi som po obrovských problémoch, ktoré mi spôsobil pri prvom pôrode odmietla a teda len mi to opichali a doktorka tam pri šití vytvorila takú pohodovú atmošku, že dodnes na to rada spomínam. Mala som malinkú na sebe, môj muž tam sedel, kecali sme, pohodka. 2 hodiny po pôrode ma mrle žrali, vyskočila som z postele a behala po izbe akoby sa nechumelilo. Druhý deň po porode som si sadla do tureckého sedu lebo som zabudla, že ma šili ☝️. Tretí pôrod bol extrémne rýchly, skoro som porodila v aute. Na porodný box som prišla otvorená na 10cm, ledva mi stiahla sestrička gate, zase sa mi tá jazva roztrhla, zase sa šilo, zase bez epi ale zase pohoda a po pôrode úplne ok. Bola som schopná sama odkráčať na izbu 🤷‍♀️. Ešte dodám, že druhé a tretie tehotenstvo som nala celé mykózy. Nepomáhali lieky, diéta, nič. Chdila som ku gynekológovi na výplachy a výtery borax glycerínom, to mi tak na týždeň vedelo zabrať. Takže ja som pri pôrodoch mala sliznicu veľmi poškodenú, to mohol byť u mňa problém, prečo sa mi to tak trhalo opakovane.

jaga18
21. nov 2022

Ahoj,pri prvom som to mala detto. Šitie 1.5 hodiny, potrhana znútra z vonka až po konečník. Pri druhom malý nastrih, nakoľko to šlo veľmi rýchlo. Mala som asi 5 stehov. Pri treťom bez nastrihu a to šiel ručičkou na supermana. Tam som mala len 2 kozmetické stehy. Ale samotný pôrod trval veľmi dlho, takže sa všetko stihlo uvoľniť tak ako treba. Nepouzivala som žiadne pomôcky ani masáž hrádze pred pôrodom.

petrakratina
autor
22. nov 2022

@cimage
@nanka1986
@zuzanaete
@yoxinka
@jaga18 ďakujem vám veľmi pekne,,ze ste sa podelili o vašu skúsenosť a dali mi nádej, že to nemusí dopadnúť úplne katastrofálne 🤗🙏

sasesoe
22. nov 2022

@petrakratina ahoj, podla mna dost vela robi vyber porodnice a priprava na porod. Ja som pri kazdom porode mala ine kriteria aj inu porodnicu. Prva - som si vravela,ze krajska nemocnisa s JIS, ak sa nieco pokazi, tak bydu vediet, co robit a budem pri dietati - bol to najhorsi porod, bola som nastrihnuta, sita a je dost pravdepodobne, ze doteraz ma dieta niektore komplikacie v dosledku toho, co sa dialo pri porode, aj ked sa to prejavilo az neskor....
Dalsie porody som sla inde a este viac som dbala na spravnu pripravu a cvicenie, oba uz boli bez nastihu, bez poraneni, bez sitia.... (p.s.cvicila som i pred prvym porodom, ale zameriavala som sa na nespravne veci a az spatne som zistila viacero veci, kt mi nespravne boli odprezentovane na predporodnej priprave, zial).. drzim palce

zuzulka558
22. nov 2022

Prvy porod šitá ako sa len dalo ☺️ druhý ani neviem vlastne lebo som bola na sále este dalsie4 hodiny navyše kedze som krvacala aj po 2 hodinach, to mi dali oblbovaky a asi este šili,, ale zas pôrody som mala rýchle do 2 hodín tak možno aj preto takto šitá 🥰

yoxinka
22. nov 2022

@sasesoe
Tiež si pri prvom dieťati mala ako kritérium hlavne detskú JISku. Pôrod otrasný, všetko sa dobabralo, malý sa bezmála narodil akútnou sekciou. Potom som si uvedomila, že na Slovensku je detských JISiek … 5? A rozhodne tam nechodia rodiť všetky ženy z celej republiky. Viem aj o prípade, kedy šla namička rodiť na Antolskú do BA lebo tam je všetko, keby je s bábom niečo zle. Dieťaťko sa narodilo s dovtedy nezistenou srdcovou vadou a museli ho previezť na Kramáre do kardiocentra. Takže toto som úplne vypustila a sústredila sa na prípravu. Naštudovala som si nejaké hypnoporodné techniky, nakukala si nejaké videá o prirodzenom pôrode, dala som si doporiadku najmä nastavenie mysle a šla rodiť so súkromnej nemocnice, kde bol muž so mnoz nonstop! Nikto ho nikam neposielal, sestrička mu aj napiť dala v pohode. Všade bol pokoj. Rodila som v uzavretej miestnosti, mala som k dispozícii nonstop sprchu, sestričky a PA pravidelne kontrolovali a lekárka sa len prizerala, zasiahla keď už ozaj šlo do tuhého. Od všetkých som dostávala podporu a slová povzbudenia. Zažila som tak nádherný pôrod, že sa mi vyplaví oxytocín aj po 6 rokoch, keď si na to spomeniem.

petrakratina
autor
22. jan 2023

UPDATE: druhý pôrod super, 4 stehy 🙂 len kozmetické,ale užívala som aj probiotika asi 3 balenia cez tehu. Anibal som nepoužívala. Ale na druhej strane bábätko bolo malé, len 2750g, vytlačila som na 2 kontrakcie, čo prvú 3200g som tlačila pol hodinu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre