Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lucka1987
29. máj 2012

nie. je to najkrajsia bolest aku moze zena zait. neboj sa. je tu vela tem o tomto kukni vo vyhladavaci 😉

renata5
29. máj 2012

kazdy sa boji vcera tu uz taka otazka bola

clair1
autor
29. máj 2012

@renata5 sorry, zaregistrovala som sa dnes 😉

dzudka
29. máj 2012

neboj zvladnes to niektore zeny si davaju epidural ja som nemala ani raz... mam za sebou 3porody
da sa to zvladnut hlavne ked budes tam mat niekoho blizkeho taku oporu

janano
29. máj 2012

@clair1 boli. Ale tie bolesti sa nakoniec skoncia a vedu k niecomu uzasnemu 😉

tea333
29. máj 2012

@clair1 tych tem je tu milion. niektore baby ti napisu ze zuby ich boleli viac, ine si to pamataju ako silnu bolest.
je to ale iba par minut alebo hodin silnej bolesti, pomedzi kontrakcie si oddychnes a po porode sa ti vyplavi vela hormonov stastia a fakt budes mysliet len na to svoje krasne dietatko.
ja som bohuzial rodila akutne cisarakom, ale rada si tu bolest pri prirodzenom uzijem teraz.
vezmi si kolko zien, co su uplne padavky a citlivky prezilo porod a neplacu nad nim kazdy den 😉
inak patris medzi augustovky, takze si skus najst temy, myslim ze uz su 2 sukromne a 1 verejna.tam
mozes pocity zdielat s babami s rovnakym terminom

clair1
autor
29. máj 2012

veľmi krásne vám ďakujem 🙂

pepsyna
29. máj 2012

@clair1 neboj sa prezit sa to da 🙂 ja som nemohla mat epidural, tak som si to uzila ,,naplno" a teda boli aj slzy, ale nakoniec ta bolest za to stala-je to ten najkrajsi pocit aky zena moze zazit, takze sa zbytocne netresuj a uzivaj si este posledne tyzdne s bruskom..najtazsie je zvladnut kontrakcie-paradoxne samotne vychadzanie dietata a zasivanie ani necitit-to uz je take vykupenie 😅 drzim palce aby vsetko dobre dopadlo a mala si co najprirodzenejsi a nekomplikovany porod 😵

dzudka
29. máj 2012

@clair1 este som chcela povedat, napisat ze mala som tazky porod posledny lebo maly bol velky ale naozaj na vsetko zabudnes, ked mas malinke pri sebe, ja uz ani neviem co bol porod 🙂 a to som nedavno rodila, ked porodis je to ta najvacsia ulava aka len moze byt, teda ked babo vyjde von a potom uz sa len zahojit a zabudne sa na vsetko 😉, babo ti to oplati malinky sa tak krasne usmieva vcera sa zasmial aj nahlas je to krasne ale zaroven tazke ale krasne fakt krasne 🙂

clair1
autor
29. máj 2012

@pepsyna ďakujem 🙂

clair1
autor
29. máj 2012

@dzudka ďakujem za podelenie sa o zážitok 🙂 v tom prípade sa už neviem dočkať, hlavne keď si to s priateľom vezmeme domov 🙂

lillah
29. máj 2012

@clair1 ked rodis, myslis si, ze neexistuje vacsia bolest na svete...potom ti trhaju zub a prajes si aby si radsej rodila 😀

anjelik0907
29. máj 2012

@clair1 hrozný ? nie 😉 je to neopísateľný pocit, nááádherný,lebo sa už čoskoro dočkáš svojho vytúženého pokladíka 🙂 nemysli na bolesť ,ale teš sa na bábätko, ktoré uvidíš 🙂 a ver mi žena je tak silná, že to dokáže a je aj oveľa väčšia bolesť ako je pôrod....

tetapetra
29. máj 2012

@clair1 mam jedno dieta a zazila som porod s epiduralkou, bez eiduralky (vysadili mi ju lebo maly neschadzal) a nakoniec to skoncilo sekciou 😉 Cize jedno dieta a 3 druhy porodu pocas 9 hodin. Zazila som aj kontrakcie a bolest pri nich aj som tlacila, aby maly vysiel a mam aj rozrezane brucho, aby sa to uz ukoncilo. Ale vydrzala som.

clair1
autor
29. máj 2012

@tetapetra fúha, klobúk dole. Ale určite to stálo zato 🙂

renata3781
29. máj 2012

podla mna je to strašne individualne,niektora baba sa potrapi pri porode viac ina menej,ja som mala prvy porod uplne v pohodičke aj ked to boleleo ale nebolo to nič čo sa neda vydržat,teraz ma čaka druhy tak uvidime,nesmieš nad tym stale premyšlat,tym si to len zhoršuješ,uživaj si tehotenstvo a ked to pride tak to bude,teš sa na babo a premyšlaj nad tym ake krasne to bude ked ho budeš držat v naruči,zato ta bolest stoji a naozaj to nie je nič čo baysa nedalo zvladnut,držim ti palce 🙂

katecameron
29. máj 2012

@clair1 ja mam za sebou 3 prirodzene porody tie baby co písu ze to nebolí klamu niesom zidna cintlavka ale ti mozem povedat ze od bolesti mi tiekli slzy uplne same sa mi razili do ocí paradoxne prveho porodu som sa vobec nebala nevedela som do coho idem 😀 velmi som sa bala druheho porodu tretieho uz uz pretoze duhy porod bol rychly oproti prvemu no urcite by si sa mala psychicky priprvit na brutal bolest .Samozrejme ze ta bolest sdtala za to co si zena nevytrpí koli tomu uzlícku stastia .a prefektne je to ze casom na tu bolest zabudnes keby zeny nemali tuto vynimocnu schopnost ludstvo by asi vymrelo ppretoze ani jedna z nas by nechcela viac ako 1dieta 😉 Ale tak zbytocne budes stresovat URCITE TO ZVLADSNES zvladli to miliony miliardy z nas 🙂

lucka1987
29. máj 2012

@katecameron no musim nesuhlasit... pretoze ja som ozaj ocakavala vacsiu bolest 😅 aj som to porodnikovi pomedzi kontrakcie hovorila.. predychavala som, nehovorim ze to bolo ako menstruacne bolesti to nie.. no sestricka, ked videla, ze takmer to so mnou nepohlo, tak mi vravi po stg, ze tie kontrakcie ozajstne este len pridu. a ja ze ok.. no a .. neprisli.. lekar na mna kukol, ze som na 5 prstov otvorena ide sa tlacit, a ja ze sak nemam kontrakcie nejake silne.. a on ze mam. a tak som predychavala a na 3 kontrakciu bol maly vonku. "najbolestivejsie" co som citila bolo ked ma zasival a to tiez len ten steh najblizsie k zadku 😅 takze ja fakt neklamem, ked poviem, ze com cakala cosi horsie

mia258
29. máj 2012

Popravde? Áno, bolí to. A dosť. Ale je to jediná bolesť na svete, ktorá za niečo stojí 😉
@clair1

anetkaadamko
29. máj 2012

u mňa bola taká, že som malého ani netúžila vidieť...........rodila som 24 hodín......+ oxytocín.................

jezibosorka
29. máj 2012

@katecameron nemyslim, ze zeny, ktore vravia,ze neboli, klamu ja so mal kontrakcie 15hod, kym som porodila, ale dalo sa to vydrzat, nic strasne, akurat tie poslene boli silne, jedna prechadzala do druhej, ale to sa uz tlacilo, skor pocit, akoby ma malo rozpucit, ale ako bolest ako ked sa porezes to urcite nebola, viac sa bojim zubara,, kazda ma iny prah citlivosti, ja na porod velmi rada spominam, krasny zazitok pre vsetkych a velmi silny, 😉

lucka1987
29. máj 2012

@clair1 kasli na to co ti kto hovori..ja som tu bolest nevnimala ako velku alebo brutalnu.. a niekto ma z toho taku traumu do konca zivozta, len sa s tym nestresuj. uz je to v tebe, von to musi ist tak ci onak 😀 nepozeraj videa z porodov a ani nepocuvaj ake komplikacie sa stavaju.. proste prid, predychavaj, pocuvaj lekarov, mysli na to ze onedlho budes drzat babatko v naruci a bude po vsetkom. drzim palce

clair1
autor
29. máj 2012

@renata3781 ďakujem a taktiež držím palce 🙂

clair1
autor
29. máj 2012

@lucka1987 veľmi pekne ďakujem za podporu 🙂

lucka1987
29. máj 2012

@jezibosorka ja som sa popri kontrakciach stihla vykecavat s porodnikom a sestrou a aj som sa zasmiala medzi kontrakciami... fakt mam pekny zazitok a som stastna ze na porod mozem spominat len v dobrom a urcite nechem nan zabudnut, pretoze vacsiu bolest som citila, ked som potratila.. tu fyzycku ked babo odchadzalo posilnovala ta psychicka. a to je pre mna doteraz najvacsia bolest aku som zazila, nie porod

lucka1987
29. máj 2012

jaaaj a nemala som ziadnu epiduralku.. 😀 😀 😀

katecameron
29. máj 2012

@lucka1987 no bodaj by si to mohla povedat 3krat tri porody kazdí je iny takze asi tak ja sdom tiez ten posledny porod mala suprovy maly sa narodil hned pri prvom tlaku cize druhy som uz nestihla mat ale porod bolí samozrejme nemusís suhlasit 😉 a pravdupovediac aj ja som cakala nieco este horsie no som rada ze horsie sa nekonalo

janano
29. máj 2012

@lucka1987 ty si tlacila dieta, ked si bola otvorena na 5 cm? Ved sa tlaci az pri 8-10 cm... 😕

bambinkaa
29. máj 2012

@clair1 samotne tlacenie babatka von, to boli, ale trva to kratko, priblizne 5-8-10 minut cca. Ale pri tom adrenaline sa Ti zda, ze cele to trvalo 1 minutu. No a vydrzat 1 minutu bolesti haha to je nic 😀 zeny su silne 🙂 Ale inak mne praskla voda a bolesti neboli az take ako "vo filmoch". Bolo to ako silna menstruacia, mala som pocit, ze 1 ibuprofen by vyriesil vsetko 🙂 Aj cele otvaranie bolo uplne v pohodicke. Ked sa otvoris na 10 cm, vtedy sa moze zacat tlacit. Nechcelo sa mi verit, ze to bude tak lahke, ze uz ideme na tlacenie. Pritom moja Mamina mala so mnou veeeelmi tazky porod, toto bolo moje 1. babatko, tak aj ja som sa bala. Najlepsie je nestresovat sa a nepocuvat strasidelne reci, pretoze mozno budes mat take stastie ako ja 😎 bez epiduralu, bez velkych bolesti, ozaj ze pekny zazitok 🙂 uplne bez problemov by som isla zase hoci aj zajtra 😉 Tak sa neboj, radsej si stale opakuj, ze budes mat stastie, prajem Ti to 😀 papa

jezibosorka
29. máj 2012

@katecameron ja som nebola ani potrhana a ani sita, takze posledna bolest bola kontrakcia na ktoru som vytlacila maleho, a bolo hotovo, :D sama som zisla zo stola, sprcha, a cakala som kym mi donesu mojeho drobca, mal 3800g

Tu začni písať odpoveď...

Odošli