Ako veľmi bolí pôrod?

clair1
29. máj 2012

Ahojte. Mám 21 rokov, som tehotná a termín mám na august. Už teraz sa ale dosť obávam pôrodu. Je tá bolesť veľmi silná? 😒 Vopred ďakujem

lucka1987
29. máj 2012

@janano 5 prstov.. ja neviem ci prst znamena 1 cm.. 😅 ale kazdopadne si pamatam tu vetu na vysetrovni ze som na 5 prstov, sla som na salu.. dve ci tri kontrakcie som predychala. / vtedy som sa asi otvorila viac logicky / a na dalsie 3 som vytlacila drobca

lucka1987
29. máj 2012

@katecameron myslim, ze najhorsi je ten panicky strah z toho neznameho co rodicku caka.. a je jedno ci je to prvo alebo tretorodicka 😉

clair1
autor
29. máj 2012

@bambinkaa ďakujem krásne 🙂

irriss
29. máj 2012

@lucka1987

Panicky strach je pekna potvora..ja osobne jsem si myslela, ze "umru" pri prvnim porodu v 18ti i pri druhem i pri tretim/ctvrtem...
Vzdy jsem doma pripravila vsechno tak, aby bylo jasne, kde co je... 😎

ale to je zkusenostma a vyvinem..ale podvedomi pracuje nekdy jako zemetreseni a to nezastavis..prirode a jejim "zakonum" se nevyhnes ☹ ale muzes vyjit jako "vitez" - t.j.prezijes svuj strach

lenocka84
29. máj 2012

@clair1 tiez som mala tieto pocity strachu, a o to vacsie kedze sa mi porod spustil predcasne. samotny porod bol nic, uzasne rychly, treba pocuvat porodnu asistentku, to co hovori, nehovori pre srandu.
cim viac budes kricat, tym viac sa vysilis, a robis zle iba sebe, nie dr ani sestricke. takze pocuvat, zatvorit oci, a sup hotovo. moj krpcek bol von na 4 zatlacenia. myslim ze viac bolelo sitie, ako porod. ale ten krasny pocit ze je zrazu s tebou tvoje dieta to prekryje. takze stres nechaj doma, a porod si pekne uzi. ja som si ho uzivala, aj napriek strachu co bude so syncekom, kedze sa narodil 34tt+1 a dnes je z neho 2 rocny chalanisko, ktory ma 93cm. ale na porod nikdy nezabudnem, bola to spojka medzi mnou a nim. 😉 😉 😉 😉

bambinkaa
29. máj 2012

@janano tych 5 prstov to je priblizne 10 cm nie? ked sa pozries na ruku...asi to tak myslia gynekologovia

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jezibosorka
29. máj 2012

@janano no mna brali na stol,ked som bola na 9 a pocit tlacenia som nemala vobec, ale kazali zatlacit par x a potom sa rozbehlo, na 4kontrakcie 2X zatlacit a maly bol vonku, bol to krasny pocit, citit ako ide vonku a neuveritelna ulava po 15tich hodinach, ale nebolo to nic strasne,, 😉

janano
29. máj 2012

@bambinkaa no ja neviem, ja som myslela prst=1cm 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janano
29. máj 2012

@bambinkaa asi zalezi, ci chlapsky alebo zensky 😀

pepsyna
29. máj 2012

@janano ja som tiez bola na 5 prstov, ked som isla na porodne kreslo.. 😅

zuzanockamt
29. máj 2012

@clair1 ano, porod boli a boli dost - rodila som bez epiduralu, ale nic ine ti aj tak neostava, len to prezit a pozitivne mysliet ... kazda to zvladne

clair1
autor
29. máj 2012

@anetkaadamko ja chcem tiež len jedno dieťa 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atreyu
29. máj 2012

báť sa je zbytočné...porodiť musíš 😝 ja som sa bála sekcie ako ohňa a just som skončila pod skalpelom 😠 a to som fááákt chcela rodiť prirodzene...ale pre mňa 2-3 minútové kontrakcie boli v pohode...možno také ako silné krámy alebo trošičku horšie...fakt sa dali v pohode predýchať 🙂

kikushka2386
29. máj 2012

treba pozitivne mysliet.ja som mala prvy najmenej bolestivejsi ale za to bol dooost dlhy.druhy som pomaly porodila vo vytahu a treti mozem povedat ze bol najhorsi ale i tak este do dnes si predstavujem a pametam tu bolest ale niekde v kutiku duse tuzim este po jednom chlapcekovi.

mandm
29. máj 2012

@clair1 podla mna ti kazda zena povie nieco ine. Kazda ma iny prah bolesti a aj jedna zena moze mat rozne porody. 😉 ja som vsetku bolest v pohode predychavala (celu noc) ale poslednych cca 30 min po vyvolavacke bolo pre mna osobne velmi bolestivych. Ale v momente ako bola zabka na svete bola bolest prec a ostal len uzasny pocit z prave narodenej vytuzenej dcerky 🙂

renata3781
29. máj 2012

mam ten istý nazor ako lucka1987,nenechaj sa zdeptavavt rečami o strašnom porode,mam vela kamaratiek ktore porodili a ani jedna s toho traumu nemala,pri prvom porode som sa nebala a nebojim sa ani teraz,ked už viem do čoho idem,verim tomu že su baby čo mali zle porody ale ta bolest naozaj nie je nič čo sa neda zniest,mne to pripadlao ako by som mala velmi silnu menštruaciu a ten užasny pocit ked je babo vonku,to sa neda opist,obrovska ulava a bola som tak nabita energiou že som mala proble vydržat tie dve hodiny po porode na posteli

jezibosorka
29. máj 2012

@lucka1987 ja som prve kontrakcie doma dostala asi okolo 9 vecer, do rana som predychavala pri okne, :D , rano o 5 som pobudila oslavencov a isli sme do porodnice, a porodila som na obed , takze casu som mala dost aj ja, ale mne pride, ze na fit lopte boli kontrakcie menej bolestive, aj pri stati, akonahla ma supli na stiol, poputali, to nebolo prijemne, ale to uz islo rychlo, muz vlavel ze aj brucho tlacili, maly bol dost velky, ale ja som o tom nevedela, ja som len tlacila ,ked som citila, ze to ide a dychala, tiez cez slzy, ako asi inac sa ani neda, ale ked bol maly vonku, a poculi sme ho plakat, ako nadherny pocit,muz mi velmi pomohol, a naozaj porod bol najkrajsi zazitok, a velmi silny,,, muz dostl najkrajsi darcek, lebo maly sa narodil presne na jeho narodeniny, inac narodeniny mal aj moj oco, tak v nedelu sa oslavovalo :D

crapula
29. máj 2012

je to najkrajsia spomienka 🙂 fakt! človeče ja som si to uzila, aj s tymi bolestami. treba mysliet na to, ze je to ta najuzitocnejsia bolest na svete a spravne dychat. potom sa budes citit ako hrdinka ze si to krasne zvladla a ze si priviedla na svet človeka. ja som aj pre to isla bez epiduralky a vselijakych tych vymozenosti, ale ak mas velky strach zajednaj si ho, lebo hlavne treba byt v klude 🙂

janano
29. máj 2012

@renata3781 ano, ale na druhej strane je strasne vela zien, ktore porod bolel a je tiez nespravne tvrdit, ze porod neboli. Kazdy porod je jedinecny, a co plati pre teba nemusi platit pre mna. Tak nech je radsej na bolest pripravena, ako ju by ju potom mala prekvapit a napr. by uz dieta nevedela na konci vytlacit... Urcite sa treba na bolest pripravit, hlavne psychicky.

apoloma
29. máj 2012

porod je bolestivy ale da sa vydrzat stoji to za ten maly uzlicek co dostanes potom do narucia..poviem ti ze ja som mala kontrakcie silne a bolestive ale šitie ma bolelo ovela viac... 😒

clair1
autor
29. máj 2012

ďakujem vám baby, ani neviete ako veľmi ste mi pomohli. Strašne som sa toho bála, keďže mi kamarátka povedala že sa tá bolesť nedá vydržať. Dúfam že to zvládnem, veď som prežila keď som bola postrelená, prežijem aj pôrod. Ďakujem vám krásne! 🙂

tea333
29. máj 2012

@clair1 a kamaratka teda rodila a neprezila ? 😉

irriss
29. máj 2012

@clair1
Strach a bolest je neco jineho!!
Kazda bolest je jina!!
Ja jsem mela STRACH ale NIC mne nebolelo!! 😉 😉 😉
t.j. Ten strach mne bolel vic nez porod..
ale ja mam snizenou hladinu bolestivosti..coz je u porodu super.. 😉

irriss
29. máj 2012

@tea333 😀 😀 😀 uz nekolikrat jsi mne dneska rozesmala 😀 😀 😀 😝

clair1
autor
29. máj 2012

@tea333 samozrejme že prežila, len to asi trochu prehnala alebo ma chcela len vystresovať :D

stardust
29. máj 2012

ak nie si masochisticky zalozena, tak ten porod boli a boli pekelne. Nastastie si mozeme v pripade nudze pomoct napr. epiduralom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre