Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako veľmi bolí pôrod?

clair1
29. máj 2012

Ahojte. Mám 21 rokov, som tehotná a termín mám na august. Už teraz sa ale dosť obávam pôrodu. Je tá bolesť veľmi silná? 😒 Vopred ďakujem

nefertitka
26. okt 2012

@faraway tak dobre vediet, urcite sa na to opytam....;)

nefertitka
26. okt 2012

ale este chcem podotknut jednu vec, pamatam si, ze to neskutocne bolelo, ale neviem si tu bolest v hlave uz vybavit...proste vymaz.... ved sa aj vravi, ze zena na to po case zabudne, inak by uz druhy krat nerodila;) a to ja som fakt bola v tom az doteraz ze uz nikdy viac, len teraz uz nejako menim nazor;)a vravim si, ze prezila som raz, prezijem aj druhy...len si musim este pozistovat, ci mozem odmietnut nastrih, lebo ja som bola velmi vela roztrhana este k tomu aj a 2 mesiace ma to bolelo, tak som si vzdy vravela, ze radsej cisarak, aspon sa vyhnem tym bolestiam pri kontrakciach a ci ma uz strasne boli jazva na bruchu alebo dolu, to je jedno. "Milovala" som aj strasne, ked mi povedali, "pohodlne si sadnite k tomu kojeniu"! a ako?? to neslo, proste sedenie u mna nehrozilo velmi dlho, ani na kolese

kvetinka211
26. okt 2012

@nefertitka ja som na konci tehotenstva aj po porode vsetko strasne zabudala, niekedy som nevedela ani pochopit ked niekto povedal zlozitejsiu vetu :D Asi to bola priprava na premazanie pamäte. Tiez si to pamätam presne ako pises - racionalne viem ze ma to strasne bolelo, viem ze som uz dufala nech ma a uspia a rozrezu, len nech to hned prestane (hoci sekcie som sa predtym najviac bala a potom som bola stastna ze to islo prirodzene). Ale taka ta pocitova pamät uplne vymizla, iba prve noci po porode sa mi vracali tie pocity (vtedy som si hovorila ze asi nikdy viac hoci chcem tri deti) a potom to bolo prec. Vdaka tomu som uz kratko po porode bola ochotna znovu otehotniet 🙂 Trosicku si na to spomeniem pri menstruacnych bolestiach, vtedy sa ta pamät malicko obnovi a zasa ma chyta hroza ale inak mam pocit ze pohodicka uplna, ze to sa musi zvladnut.

sandra12365
21. máj 2015

🙂

sandra12365
22. máj 2015

mosete mi poradit som tehotna 16 tisne a mam vitoki take hnede 😵

labajka
22. máj 2015

pôrod samotný nebolí, kontrakcie bolia 🙂

natalym
22. máj 2015

Mne raz moja svokra povedala, že je to jediná bolesť na ktorú zabudneš. Mala pravdu.

tina13051
24. máj 2015

I ahoj.vydrzat to vydrzis ak nebudes mat nejake komplikacie.porod teda vytlacenie babatka neboli.ja som uz ani nevnimala. Kontrakcie ta troska vytrapia.ja som poslednu hodinu myslela ze umieram vazne. Nauc sa spravne dychat.aby si nebola prekvapena.ale neboj ten vysledok stoji zato a ked zbadas maleho na vsetko zabudnes. A este jedna vec mala som pri sebe maminu a velmi mi to pomohlo.a nabuduce urcite epidural

bettymacd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli