Ako veľmi bolí pôrod?

clair1
29. máj 2012

Ahojte. Mám 21 rokov, som tehotná a termín mám na august. Už teraz sa ale dosť obávam pôrodu. Je tá bolesť veľmi silná? 😒 Vopred ďakujem

laila22
26. júl 2012

ja som cítila bolesti ako pri menzesi, teda nic moc, potom trosku zosilneli a nakoniec porod skoncil sekciou.. Bolest po sekcii bola silnejsia ako moje porodne bolesti..☹

mandarinka34
26. júl 2012

moj porod trval 21 hodin rodila som v irsku. 10 hodin bolesti do krizov to mi musel priatel masirovat krize kazdych 5 minut na dalsich 11 hodin som mala epidural ktory mi vypli az ked som bola zasita.ja som mala problem s tlacenim lebo som si necitila nohy a zadok takze to bolo tazke az ku koncu mi hovori porodna asistentka ze ma musi nastrihnut a musim poriadne tlacit lebo maly moze zostat nejak poskodeny to som ho vytlacila hned a ani neviem ako.ja si pamatam len tie krizove bolesti nic viac.a ked mi dali mojho chlaceka na hrudniik to som na vsetko zabudla ,doktor ktory ma zasival a dalsich 5 sestier na sale co upratovali tak som ich nevnimala 🙂 len co sa ma doktor opytal ci citim ze ma zasiva to hovorim ze nic necitim ale ze urcite na druhy den to pocitim to sme sa zasmiali.

lila794
27. júl 2012

@saska2208 určite, dobrý prístup!!! Syna som mala velkeho, porod nepostupoval, mohla som tlacit o 106, aj tak nesiel von 😀 a dr. sa viac venoval porodu vedla, takze mozno aj preto. Neboj, zvladnes to.

any395
27. júl 2012

ŽILINA 17.8.12 - VŠETKO O PORODE - s pôrodnou asistentkou
www.facebook.com/events/505028406189786/

glowix
27. júl 2012

moj porod trval 17 hodin a poslednych 7 hodin velke bolesti....neda sa to k nicomu prirovnat.....Ale da sa to zvladnut, mne museli prasknut aj infuzku , lebo som sa neotvarala a potom prisli skutocne bolesti...ze po stene sa mi chcelo liezt hehe...

bosoriak
27. júl 2012

Inak boli porod pocas neho, tesne po nom a par rokov po nom. Ak sa mna niekto spyta, ako boli porod, tak mu teraz poviem, ze ano boli, ale zas nic strasneho. Som si ista, ze pocas porodu by som to formulovala uplne inak 😀 Nastastie nas mozog vie, co ma robit a ako sa ma vyrovnavat s bolestou. Dokazom je to, ze mame aj viac deti. 😉

nmonika
27. júl 2012

Ahojte...nahodne som narazila na tuto temu.Som prvorodicka,termin 17.9..Porodu sa zatial nejako nebojim,tesim sa na malinku,chodim na predporodnu pripravu (ktora mi velmi pomaha),no len neviem ako to bude s bolestou,kedze ja som menzes nemavala bolestivy.

lenka386
27. júl 2012

Ahojte,
neviem, či to aj vy tak cítite, ale ja keď sa snažím spomenúť na tú bolesť pri porode, vždy si spomeniem na ten neuveriteľný pocit, keď drobci zaplakali a prvý krát mi ich ukázali. Mozog akoby úplne vymazal to, čo bolo predtým...

adetka
27. júl 2012

oba porody do 5 hodin od prijatia (7-8 hodin od odtecenia plodovky)... prve s epiduralom bez bolesti (ale dotrhala som sa, bo som nespolupracovala)... druhy porod bez epi a s oxitocinom taaak neskutocne bolestivyyyy... ale len jeden steh 😵 ... takze bez epi: porod skutocne boli... viac ako bolest u zubara... ale rodit opat by som sa nebala tak, ako kazdeho zakroku u zubara 😉

kattija
27. júl 2012

@glowix aj moj porod 17 hodin a nakoniec akutny cisarsky 😔 bolesti som si odtrpela a nakoniec ma aj tak rozrezali ☹ mohli to spravit hned aspon som nemusela trpiet 😒

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
faraway
14. okt 2012

Čím menej budeš v strese a bez umelých zásahov a vyvolávačiek, ergo čím viac fyziologické a prirodzené to bude, tým menej ťa to bude bolieť. Pravda, ak bude mať dieťa štandardnú váhu. Na pôrodnú bolesť vplýva mnoho faktorov a myslím že otázka "Ako bolí pôrod" nie je správne položená. Nie je to bolesť zubov, ktorá je vždy rovnaká a rovnako silná a vždy na ňu zaberá tá istá inejkcia. Je to bolesť, ktorú môžeš pociťovať ako stupeň 12 na stupnici od 0 do 10, ale môže ťa prekvapiť aj to, že to bude niekde medzi 7-8. Ak máš "tabuľkový" prah bolesti, "tabuľkové" dieťa, učebnicovú anatómiu a fyziologický pôrod, aj tak ti garantujem, že každý zo svojich pôrodov v živote opíšeš inak. A na pôrodnej sále budeš nadávať na všetky baby, ktoré to kedy prirovnávali k vŕtaniu zubov. Naopak v zubárskom kresle budeš chcieť radšej rodiť. 1. fáza pôrodná bolí ako menštruácia x 10. 2. fáza pôrodná je ostrá rezavá bolesť, najmä keď sa hlavička pretláča cez krčok maternice. Keď je dieťa von, všetká bolesť odrazu v momente prestane - to je ten zázračný moment 🙂 Zašívanie je peklo...ale to sme už opäť kdesi v zubárskom kresle a tam to už predsa poznáš 🙂

nefertitka
25. okt 2012

ahojte, ja nechcem nikoho vystrasit a suhlasim s
@faraway ale moj porod bolel tak, ze som mala dojem, ze nastala moja posledna hodina, ze uz sa to dlhsie neda vydrzat, mala som 10hodin kazde 4 minuty kontrakciu a neskor aj oxytocin, tlacit som uz od vycerpania absolutne nevladala, nastrihli ma, skocili na brucho, dotrhana som bola na franforce a to site...fuj...neviem, co bolo horsie, ci to alebo porod. Teraz sa chystame urobit druhe dieta a vravim si stale dokola, ze druhy bude lepsi a hotovo 😀 ...ale bojim sa strasne.

something
25. okt 2012

Podla mna porod ako taky ( vychadzanie bebetka)neboli, je to skor obrovky pocit nepohodlia. Kontrakcie bolia ale da sa to vydrzat. Mala som vyvolavacku a potom to nastupilo hodne rychlo a bolelo..Horsie to bolo podla mna po porode...to ma bolelo 😀

pingu1
25. okt 2012

ja som mala pocit, ze som zasita od pupku po lopatky.... takze toto hovori o bolesti za vsetko

paris3
25. okt 2012

ja som mala vyvolavany porod. bolelo to velmi. vedela som pred porodom, ze to bude boliet. myslim si, ze napriek tomu, ze o bolesitach nieco tusime, intenzita porodnych bolesti prekvapi kazdu zenu.
na druhu stranu, ked si na to spatne spomeniem, tak porodne bolesti mi prisli take fyziologicke. viac ma boli to, ze mi nebolo umoznene byt s malou niekolko hodin po porode. bolo to kvoli tomu, ze nakoniec som rodila cisarskym rezom. naozaj si myslim, ze ta psychicka bolest mi zostala doteraz a na tie 'kontrakcne bolesti' som uz davno zabudla.
najlepsie je podla mna rodit co najviac prirodzene, vyvarovat sa umelych zasahov a vydupat si moznost byt s babom hned po porode a v co najvacsej miere. to zahoji spomienky na bolest a zostatne v zene len to dobre.

michaelamilan
25. okt 2012

@faraway fúúúúú ty si to ako nebezpečne opísala 🙂 Mňa čaká pôrod vo februári, no už teraz mám z toho obavy :-/ Ale čo by sme my mamičky pre tých našich brobčekov nevydržali.....😀

michaelamilan
25. okt 2012

@nefertitka tuším som túto tému ani nemala začať čítať ☹ bojííííím

susanerose
25. okt 2012

@michaelamilan tak tak, netreba čítať. zažiješ to na vlastnej koži a potom si utvoríš názor. ja som sa tiež všetkých kamošiek pýtala, aké to je, no teraz viem, že ani jedna mi nepovedala pravdu... asi ma nechceli vyplašiť, lenže práve preto som tú bolesť trošku podcenila. tiež mi hovorili, že je to ako pri menzese, ale to je taký blud, že až. tá bolesť ako pri menzese tam síce je, ale len na úplnom začiatku. tá ozajstná pekelná bolesť príde až po pár dlhých hodínách. Vtedy sa chce žena fakt až po stene škriabať. Ale nebudem pokračovať, držím palce, aby si bola jdnou z tých šťastnejších, ktoré to až tak nebolí 🙂

tetapetra
25. okt 2012

@clair1 ako? porodila? 😀

michaelamilan
25. okt 2012

@susanerose ďakujem a dúfam, že to ozaj nebude veľmi bolieť!!!! Dnes som išla na neurológiu s malou dušičkou lebo som vedela že idem na obstrek a trašne som sa bála. No keď už bolo "po" tak som si povedala že som sa zbytočne stresovala......Nechcem teda obstreky porovnávať s pôrodom, ale verím, že si takúto vetu poviem aj po pôrode 😀.No nezostáva mi nič iné len sa na samotný pôrod pripraviť a dúfam, že troška pomôže keď bude po mojom boku môj partner..... 😝

faraway
25. okt 2012

Mám už tretie dieťa. Trojmesačné a po dlhšej prestávke. V pôrodnici sa zmenilo to, že namiesto vyvolávania pôrodu oxytocínom mi dali koktejl "na otváranie", resp. na zmäkčenie bránky. Koktelj béčkových vitamínov a No-Spy. Bolo to fajn, cítila som sa po tom vláčne ale napriek všetkému som sa pôrodu snažila pomôcť chodením a chodením. Keď som po niekoľkých hodinách vychodila dieru na chodbe pôrodnice a konečne sa to otváralo trošku viac, tak lekár stanovil čas, kedy prepichneme "vodu". Potom sa kontrakcie stali neznesiteľnými, ale bolo ich iba 7 kým sa ukázala hlavička - chválabohu. Vieš, pýtať sa na to ako bolí pôrod - k pôrodu sa dá povedať jediné - je to ako keď ti otvorom určeným pre citrón prejde ekvivalent bowlingovej gule. Ten pocit že ti praskne telo je veľmi intenzívny. Myslím, že práve ten koktejl spôsobil, že som bola uvoľnená, svalstvo bolo uvoľnené aj napriek stresu a napätiu, ktorému sa pri tak adrenalínovom zážitku akým je pôrod nedá vyhnúť. Preto išlo dieťa von rýchlo a pomerne ľahko, hoci malo 3890 g, bez akýchkoľvek nástrihov, potrhania a šitia. Toho som sa bála popravde najviac.

lucinocka
25. okt 2012

haha, mne vraveli, ze ked myslis ze umieras, tak vtedy rodis :D neverila som, uverila som 😀

nefertitka
26. okt 2012

@lucinocka ja som tiez mala tento pocit...fakt, ja muzovi povedala, nech mi zozenie nozik 😝
ale nie, nebudem strasit, fakt kazdy porod je iny, mam kamosku, kt. od prvej kontrakcie do 2 hodin porodila a vraj sa ta bolest dala zniest, no....niekto ma stastie, ak sa to tak da nazvat;)
ja sa spolieham na to, ze ak boh da a budem znova rodit, ze to bude rychlejsie, aj ked bolesti si myslim budu intenzivne u mna zas
Vravi sa ze druhy je jednoduchsi, ale ked budem mat take stastie ako moja mama....ta moju sestru(mladsiu) rodila zadkom von, strasne dlho, a cela sa vraj potrhala tiez...
myslim, ze epiduralka pomaha dost, len ja ju nemozem mat;(
@faraway a ten koktejl si musi akoze vyziadat?alebo ako to funguje?lebo ten oxytocin, to je nieco strasne, ja som mala tak silne kontrakcie ze som myslela, ze je po mne a ked mi este zapotili, ze mi daju oxytocin tak keby som vladala, dam nohy na plecia a uteciem.

nefertitka
26. okt 2012

ale nepacil sa mi ani pristup lekarov, ja nie som za zazmluvnenie si lekara(mozno niekto to odsudi) ale preco mu mam platit tolke peniaze?ale fakt sa tak potom ku mne aj spravali...dosli za mnou asi 20ti prisaham uz nadranom a nech sa otocim, pan doktor ma chce vysetrit, vravim, nech pockaju, ze mam kontrakciu, tak sa na mna ohucali, ze pan prednosta nema cas cakat kym mne skonci kontrakcia, nech sa okamzite otocim...tak som v tej bolesti aj na pana prednostu zahucala nech si trhne, ze sa otocim, ked budem vladat. A pri poslednom zatlaceni som si zakricala, tak na mna zas hulakali, nech som ticho, co si to dovolujem. Asi to neni k teme, len som chcela napisat, ako mi uzasne "pomahali" pri porode

cinnamon111
26. okt 2012

Ja som očakávala, tiež niečo iné, ako prebiehalo......Hlavne som pol pôrodu namala žiadne bolesti a ani kontrakcie. Ja som kontrakcie, začala mať až ke´d som bola otvorená na 4-5 prstov.....a to som sa dozvedela, že som v polke pôrodu a v tomto stave sa už pichá epidurál.....Proste ja do vtedy som nič necítila. Kontrakcie prišli a boli teda nechutné....hnusné, nemala som potrebu nejako tam revať a vzdychať a ja neviem čo.....Ja som mala potrebu straaašne nadávať. Proste len tak, pre seba - mne to pomáhalo. Čo mne vyšlo z úst, no aj sa hanbím, lebo štvrtá cenová je proti mne šuvix.......všetky údy a orgány....no všetko čo človek pozná, tak som použila. Bola som veľmi rada, že tam nebol prítomný aj manžel 😅 . Nie že by som nadávala personálu, len tak pre seba - tichučko. Porodila som za 2,5 hod. od prvej kontrakcie. Pri samotnom pôrode - teda fáza vypudzovaciaa, či ako sa volá, som až také veľké bolsti nemala . Každá to proste cíti inak a aj každý jeden pôrod je iný. Pochybujem že aj druhý pôrod budem mať takýto.

faraway
26. okt 2012

@nefertitka Ahoj, nuž neviem ako to je, mne to dali automaticky - na otváranie. Ale mala som pravidelné kontrakcie. Pred ôsmimi rokmi som mala nepravidelné kontrakcie, prichádzali, slabli, intervaly medzi nimi sa predlžovali, zrejme to bol dôvod na indikáciu oxytocínu. Ak by mi ho chceli dať dnes, tiež zdrhnem 🙂 a neporodím do Vianoc!

ivka289
26. okt 2012

Ahoj, ja som rodila od 06:00, kym som sa dostala na 3cm bolo 17:00, potom dlho dlho nic a okolo22:30 som mala8cm, ale prave vtedy sa rozhodli pre cisarak ☹ pretoze sa drobec zasekol a nesiel dole a hrozilo, ze by neprezil....
kedze som bola velka hrdinka, chcela som prirodzeny porod tak som si nedala ani epi, oh chyba 😒
tak ked mi umrtvili polku tela koli cisarskemu hrozne sa mi ulavilo.... Ale aspon som sa poucila, ze nabuduce uz s epi!!
😀 (samozrejme kazda zena to znasa inak)

ivka289
26. okt 2012

@ivka289 no ale najlepsie bolo ked som na sale rozpravala porodnej asistentke ako ma vsetci oklamali, ze to je ako menzes len trochu intenzivnejsie, ze by som ich najradsej vyfackala, mala sou pri mne 😀
(ja som taka citlivka)

nefertitka
26. okt 2012

@ivka289 hej hej vraj trochu silnejsie ako menzes haha 😝 mne rodila tiez kamoska 4 mesiace predo mnou a vraj neboj, neboli to tak strasne ako som cakala...tak ja ze hura asi to bude ok....no len ked mi odtiekla plodova voda a dali mi klystir, zacali sa kontrakcie, take ze mozno fakt o nieco silnejsie ako menzes (tak o 100 percent) ale dalo sa, no po hodine kazde 4 minuty total silna kontrakcia( asi tak miliarda percent silnejsia bolest ako pri menzese ) a trvalo to asi 10 hodin (ja som predtym brala magnezko, lebo mi hrozne tvrdlo brucho od 24tt), bali sme sa vsetci ze skor porodim a pri porode ako na potvoru sa nie a nie viac otvorit a nechapali to pri takych castych kontrakciach a potom ze teda oxytocin kvoli rychlejsiemu otvaraniu sa...ja som ich prosila normalne ze uplne zufalo, nech mi to nepichaju, no nepomohlo 😝 ...a moj muz mal najlepsiu hlasku svojho zivota.... 'ze pospi si trochu medzi kontrakciami" 😠 😠 😠 😠 ...rodila som v noci a on chudak bol vycerpany 😀 😝 ...keby som vladala, tak mu taku struhnem 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre