Ako vyvolať pôrod?

katarina1645
11. aug 2022

Ahojte, 8.8 som mala termín pôrodu. Bola som 4.8 na poradni a doktorka mi povedala že som zatiaľ otvorená na 1 tesný prst. Stále cítim ako mi malá už tlačí dolu, aj mávam tie falošné kontrakcie, častejšie chodím na vecko aj mi tvrdne bruško častejšie. Ale dnes na poradni tam bol iný doktor a povedal mi že ešte nie som pripravená, že som úplne zatvorená, tak ma zaujíma, či je možné aby som bola otvorená a za týždeň znova zatvorená. Malá ma čím ďalej tým viac kope, pred týždňom mala 3300g, vraj bude väčšia, nerada by som šla na vyvolávačku, a už vôbec nie na cisársky. Skúšala som už asi všetko. Tonic, čaj z malinových listov, horúcu sprchu, štipľavé jedlo aj fit loptu a nič.

sue155
11. aug 2022

@katarina1645 ja som bola na tom rovnako, už som bola zúfalá, skúšala som všetko, nič nevyvolalo pôrod a vieš čo mi pomohlo? Už neviem aký to bol film, ale bola to komédia a ako som sa z chuti zasmiala, mi praskla voda 😅. Možno je to len náhoda, neviem. Ale bola som 6 dní po termíne. Žiaľ ale malý mal šnúru okolo krku, tak mi robili sekciu nakoniec. Držím palce a neboj, skôr či neskôr sa babenko vypýta na svet. 😊

katarina1645
autor
11. aug 2022

@sue155 tak chvalabohu malá je v poriadku aj šnúra aj všetko. Ale zaujímavé že mi raz povedia že už by som aj mohla ísť a raz mi povedia že ešte nie som pripravená. Smejem sa teraz stále lebo hrávame spoločenské hry, malá mi vtedy skáče v bruchu jak divá, hlavne večer mi ide až tak vyskočiť z bruška ale to je tak všetko.
Ďakujem, dúfam že to bude čím skôr.

xena0
11. aug 2022

Vraj sex môže spustiť pôrod tak za vyskúšanie nič nedáš 😁

katarina1645
autor
11. aug 2022

@xena0 no a presne tomu jedinému som sa chcela vyhnúť keďže si to neviem predstaviť vôbec s tým mojim balónom sa ledva hýbem 😃

terez246
11. aug 2022

@katarina1645 Mne pomohol iba sex. Ale nepoteším Ťa, zabral až 10 dní po termíne. 😂

katarina1645
autor
11. aug 2022

@terez246 no výborne. Skúsim dnes ešte ten horúci kúpeľ a uvidím. Už ma normálne bolí brucho z toho ako má kope a tlačí.

sapetka
11. aug 2022

Ja som zjedla ananas v plechovke , tancovala som a vecer som su dala prechadzku no a v noci presne na termin mi zacala odtekat voda

katarina1645
autor
11. aug 2022

@sapetka zrovna som vytierala podlahu, upratovali sme mrazák a začalo ma bolieť v podbrušku aj také tlaky mám do krížov ale aj mi stvrdlo bruško ale zas z toho nič nebude. Pôjdeme sa prejsť ešte a uvidíme

xena0
11. aug 2022

@katarina1645 verím ti 😁😁 ale skutočne som počula o ženách ktorým do ďalšieho dňa ten pôrod spustil práve sex 😁

katarina1645
autor
11. aug 2022

@xena0 Počúvam to z každej strany že jediné to mi pomôže..ale tak každá žena to má inak mne to zabrať nemusí

suesi29
11. aug 2022

@katarina1645 no mne naozaj asi iba ten sex pomohol😂 v piatok na poradni doktroka ze ak do pondelka sa to nerozbehne tak v pondelok na vyvolavačku. Zo soboty na nedelu sme dali sex a v nedelu nadranom prisli kontrakcie a naobed bol maly nasvete. Drzim prsty príde to vtedy kedy má .

lillien123
11. aug 2022

@suesi29 Sex je myslení tým že sa do teba muž urobí lebo práve spermie spúšťajú pôrod nie samotný sex

xena0
11. aug 2022

@katarina1645 to je pravda, môže pomôcť ale nemusí... držím palce

ls56
11. aug 2022

Pane Bože. Tak pýtaš si radu a keď ti každá odporúči sex, tak si proti. Tak teda prenášaj aj naďalej. Tehotenstvo nie je choroba, aby si nemala sex. Po pôrode ho nebudeš mať dlho,tak si vychutnaj, že môžete ísť ešte naplno.
Inak mne pomohol tiež sex(ale to si asi počuť nechcela,keďže si proti), od 34tt som pila malinikovy čaj,od 36tt som veľa upratovala,veľa chodila do kopca na dlhé prechádzky,od 37tt teplá vaňa každý deň.Ale predovšetkým sme mali sex skoro každý deň. Niekedy aj 2x. Takže už rob čo ty uznáš za vhodné.

katarina1645
autor
11. aug 2022

@ls56 ja som chcela len poznať názor iných ľudí, to je celé. Aj ma zaujímalo že či je možné že som bola otvorená na 1 prst a už zrazu nie som.

ysseba
11. aug 2022

@katarina1645 Mne ani sex (spermie) nepomohli. Mne pomohol Hamiltonov hmat čo mi doktor spravil na poradni. Ešte v ten večer čo som mala cez deň poradňu som sa vrátila do pôrodnice. A nerieš či je možné, že jedna doktorka povedala, že si na jeden tesný prst otvorená a druhý, že si zatvorená na 100 zámkov. Sú to dva názory rôznych lekárov, jedinú istotu čo máš je, že viac ako dva týždne prenášať nebudeš a malá sa narodí. Totiž - neexistuje na svete dieťa čo by bolo v maternici navždy. Neorientuj sa na to, že chceš teraz, že nechceš vyvolávačku, že nechceš cisársky. Bude tak ako bude. Jediná istota je, že dieťa von pôjde von - tak či onak, tak sa na to nesústreď. A uži si posledné chvíle "s bruchom", pretože nikdy nevieš či ich ešte niekedy zažiješ 😉

jeanne14
11. aug 2022

Nič mi nepomohlo 🤷‍♀️ Ani sex. Prvý 8 dní po termíne, v sobotu som umyla okná a podlahu na kolenách 😀v nedeľu som šla rodiť. Ale to mohla byť náhoda 😉
Druhý pôrod vyvolaný dva dni po tp. Voda začala odtekať po kvapkách. Nič sa nedialo.
Pri oboch som bola do poslednej chvíle zatvorená, max na 2cm otvorená, čo bolo strašne malo pri 3 min kontrakciach.
Keď sa to zopakovalo pri dcérke, rodila ma moja gyn a tá mi povedala že mám maternicu viac vzadu. Krcok strašne vysoko. Proste sa neotvorim normálne ani pri 3,4,5 pôrode atď.
To ale nemusí byť tvoj prípad, si len 4 dní po tp
Chápem tvoje pocity, posledné týždne boli “neznesiteľné”, ale zrejme bábo vie kedy je jeho čas 😉

nikasekese
12. aug 2022

@katarina1645 ja som na tom rovnako. Termín 8.8. Prva poradna v pôrodnici. Na základe sona mi posunula termín na 14.8. (Odporúčanie doktora na veľkom sone v 20 tt). S tým že ak do 20.8. Neporodim bude sa vyvolávať. Nedalo sa jej urobiť ani hamiltona, mám vysoko krčok, otvorená na jeden tesný prst. Samozrejme sex je hrozné ťažké mat, manžel už veľmi nechce má strach, nevieme si nájsť polohu atd no poradilo sa nám dvakrát za týždeň maximalne…

katarina1645
autor
14. aug 2022

@nikasekese od včera ma preháňa akosi a bolí ma v podbrušku a vystreluje do krížov, cítim také pichanie dolu, tak možno už to čoskoro aj príde... doktor mi dal 2 termíny jeden podľa poslednej menštruácie na 8.8 a druhý potom podľa prvého Sona na 13.8. Ty si ako dopadla ešte nič?

nikasekese
14. aug 2022

@katarina1645 no ako si na tom? Ja nič, to som obehla turistiku v piatok, v sobotu aktivity s dcérkou, večer koncert a v nedeľu výstup na hrad 😅🤷🏻‍♀️ Ráno mám poradňu tak uvidím

rhodesian
15. aug 2022

Sex, 2x po sebe 😂🙌 potom sprcha a raňajky už boli s bolesťami. Na večer už bolo bábätko na svete 😂💁‍♀️

katarina1645
autor
15. aug 2022

@nikasekese no druhý deň ma preháňa, cítim také pichanie v podbrušku, v noci som nemohla spať lebo ma bolelo celé brucho lebo som ho mala tvrdé ako kameň, ale inak nič stále. Dám si ešte horúcu sprchu a uvidím, už som z toho trošku na nervy, štvrtok až mám poradňu mám ísť na CTG. Tak držím palce, možno ti to príde už čoskoro 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre