Ako vyvolať pôrod prirodzene

johannaa
19. júl 2018

Ahojte, zalozila som si novy nick, preto registracia dnes.
Som 39 tt a je to moje druhe tehotentstvo. Prvý porod bol sekcia, z dôvodu nepostupujúceho porodu, napriek vyvolavackam som sa vobec neotvarala a plodova voda odtiekla. Teraz ma caka druhy porod, a ja by som dala vsetko za to aby som mohla prirodzene, inak ma buduci tyzden caka sekcia. Cakat nemozeme do 42 tt lebo babo nemozem prenasat. Vyvolavacku mi nemozu dat kvoli jazve na maternici po sekcii. Krcok mam uz 1 cm ale zavreta som. Dnes uz mam normalne depku a je mi do uz do placu, aka som neschopna a moje telo nie je schopne prirodzene priviest dieta. Rada by som to dala prirodzene. Nastavana som na to, dohovaram bábu (nevieme co to bude) ze kludne moze prist, vsetko nachystane...doma. Skusala som uz vsetko, kazdy den drhnem dom, idem umyt okna dnes, sex tak isto mame, cervene vino so skoricou som skusala, hybem sa prechadzky dlhe, schody, fit lopta, poslickov mam uz dlho, na poslednom CTG aj ukazalo kvalitne kontrakcie 50 a 70 a stale nic, vcera po sexe ani poslickovia neboli, spala som celu noc, dnes len par krat brucho ztvrdlo. Ja uz nevladzem...ak neporodim sama v utorok sekcia. Kto to nezazil nepochopi, hocijaka druha sa len zohne a dieta z nej vypadne a ja nic....uz mam z toho ....a revem...som nahnevena a uz psychicky unavena z toho, a najviac ma mrzia komentare, ze ja som ani nerodila lebo som mala cisarak, a dala by som vsetko mozne keby som to islo same...prepacte za vylev....mate este niekto nieco co by mi mohlo pomoct spustit porod? okrem ricinoveho oleja, hnacky mam uz dlho, takze pochybujem ze by mi to zabralo....

illinka
19. júl 2018

@baja15 drzim mooooooc palce... inak mne ta porodna asistentka povedala ze
@baja15 po 4 hodkach zas.. ale tak napr. mna z toho vobec neprehnalo...

larosabigi
19. júl 2018

@baja15 daj vedieť ako to dopadlo 😊

sono2
19. júl 2018

@johannaa zaujímavé. Rodila som prirodzene a nič Z toho, čo máš ty som nemala. Ani posličkov ani nič. Podľa mňa ti to pôjde teraz fajn, aj keď je pravdepodobnosť, že to pôjde tak, ako prvý pôrod.
Nechaj to úplne tak, ničím nevyvolas nič. Aspoň podľa mňa. A zbytočne máš stres. Z toho sa ti môže ešte pôrod oddialiť.

kreata
19. júl 2018

Alchemilkovy caj, klinceky, skorica vraj vie dost pomoct a vonat a jest pomarance. Stvornozkovat po rovine a do kopca.

kamilka1986
19. júl 2018

@johannaa čo by som ja dala za to, prenášať alebo že by mi pôrod nepostúpil 😣od 27 tt som ležala v nemocnici a narodili sa v 34 tt. Túžila som po tom aby sa prenášali miesto predčasného pôrodu

baja15
20. júl 2018

@larosabigi tak u mňa to zafungovalo ukážkovo aj keď som už bola zúfalá a nedúfala že niečo by mohlo zabrať. Okolo 18:00 som vypila koktejl cca od 22:00 začali kontrakcie(medzitým som bola 2 krát na WC) o polnoci príchod do pôrodnice a 1:40 malá na svete.
@illinka ďakujem za odporúčanie

larosabigi
20. júl 2018

@baja15 Gratulujem 🙂

zajacik85
20. júl 2018

@lenja123 presne toto ma napadlo.. a hlavne ak male proste este nechce ist na svet tak naozaj nechapem, preco ho nasilu tlacit von nejakymi babskymi receptami.. Ja by som tiez bola rada, keby som nemusela prenasat lebo uz teraz v 36 tt som vycerpana ale urcite nebudem robit kaskaderske kusky alebo pit nejake koktaily aby som synatora vypudila z bruska skor..

illinka
20. júl 2018

@baja15 jej gratulujem az slzy mi vysli.. presne ako u nas.. le s tym ze bohuzial nam sa.maly po ceste zo vzdycharne na sal stocil a siel sekciou

baja15
20. júl 2018

@illinka fúha tak to je ozaj smola ☹

sidon
30. júl 2018

u nas zabrali pravdepodobne homeopatika (mam takmer plne balenie, mozem posunut dalej, ak by mal niekto zaujem). Ricinovy koktail bol pripraveny ako posledna moznost 🙂

erickatt
3. aug 2018

@johannaa no ako??

szana
3. aug 2018

@johannaa Ahoj ja mám ten istý roblem prvý sekcia v 37 teraz 39 a chcem ísť prirodzene,ako píšeš kto nezažil, nepochopí. U nás upratovanie,sex-sorry za naturalizmus,ale dolezite sú spermie. Masírovanie bradaviek-oxitocin, tonic...No musime to dat. Každý deň stúpa nervozita, už ma dali na predoperačné kvôli sekcii. Dúfam že niečo zaberie a potlacime.

marissenka
3. aug 2018

Ako baby nič v zlom, ale prečo silou mocou chcete rodiť prirodzene?ja mám 3 SC za sebou, pri druhej a tretej mi v noci začali bolesti a voda odtiekla.nevedela som sa dočkať rána,kedy mi spravia sc...pri každej kontrakcií neskutočná bolesť v jazve,ja som sa bála,že mi to praskne....bábätko je zachvilku von a boľavé ste podla mna rovnako ako niektoré baby po normálnom pôrode ..ale tos moj názor,😉

lula313
3. aug 2018

@marissenka no veď práve preto, aby žena nemala bolesti v jazve dlhé mesiace, roky... Ja som rodila bez nastrihu, či roztrhnutia hrádze a po tyzdni som nevedela, že som rodila..

visnacka
12. feb 2019

@baja15 ahoj ty si vypila aký drink aby sa spustil pôrod ? Ďakujem

baja15
12. feb 2019

@visnacka ja som si spravila ricínový koktejl podľa návodu čo som našla na nete.

illinka
13. feb 2019

@baja15 inak ja som rodila 3 týždňami 19 mesiacov po SC... Ricinak som si nedala ale spravila mi. Moja PA hemiltona píla som čaj z : zazvor 12 klinčekov 2 škorice 6 lyziciek alchemilku zaliať litrom vody.
Išla som na poradňu a ze otvorená na 8 ale kontrakcie žiadne.. 6 hodín nič tak som dala prasknúť vodu a odvtedy do hodky maly bol vonku

baja15
13. feb 2019

@illinka vďaka za odpoveď aj ked asi nebola pre mňa, ja už som pol roka po 🙂 ale možno nabudúce(aj keď radšej by som bola keby som už pôrod vyvolávať nemusela 😉 )

illinka
13. feb 2019

@baja15 nee bola pre teba
. Lebo ja som ti radila ten ricinak.. A úplne som si na teba spomenula ze som ti radila a sama som ho pri druhom nedala

baja15
13. feb 2019

@illinka aha, tak ja som si nespomenula 😄 ďakujem, hádam nezabudnem ak budem náhodou ešte niekedy potrebovať 😊

visnacka
15. feb 2019

@sidon zdravim ktore homeopatika ? Ďakujem

mysicka1123
13. okt 2021

@johannaa dobrý deň, ja som na tom podobne, v piatom bude 41tt ak dovtedy neporodim tak v sobotu sekcia,keďže prvy pôrod bol sekciou a nechcú mi vyvolávať 😭 som z toho strašne zúfalá, sklamaná a včera som mala depku a len plakala...tiež nič nepomaha

martinatom1
13. okt 2021

Presne ako keby som to ja písala. Prvý SC z dôvodu nepostupujúceho pôrodu po vyvolávaní v 42 tt, kedy žiadne rady nepomáhali. Ale pri druhom, som skúsila radu Pôrodnej asistentky čo som predtým nevyskúšala- skákanie na fitlopte! Brucho podviazať šatkou, aby nebolo bábo prepadnuté dopredu ale pekne smerovalo do pôrodných ciest, a zároveň jemné pohupovanie na lopte kedy bábätko hlavičkou dráždi krčok. Večer som poskákala, a ráno som išla rodiť (v 41tt)

baja15
13. okt 2021

@martinatom1 to znie fajn, a máš aj nejaký návod alebo video ako sa podväzuje bruško?

martinatom1
13. okt 2021

@baja15 nemám video, ale plno návodov je v nosiacich skupinách,viacero úväzov, treba vyskúšať. Už si to uplne nepamätám ako som to viazala. Brucho mi to podopieralo zospodu, bábätko sa tak viac nakloní smerom dovnútra do pôrodných ciest.

baja15
13. okt 2021

@martinatom1 ok, dik za za radu, ak ešte niekedy budem potrebovať vyskúšam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre