Aký máte spánok po pôrode?

erienka
9. feb 2016

Som po porode uz vyse 2,5 roka a ako ma moja mama davno upozornovala, ked sa zena stane matkou, spanok uz nebude to, co byval. A je to pravda. Vzdy som mala lahky spanok, ale teraz je to extremne, zobudim sa uplne na vsetko. Bolo by to mozno zvladnutelne, keby nebyvame v bytovke, kde ma budi kazdy aj mensi zvuk od susedov a nemozem sa preto poriadne vyspat, na chalupe zasa stekanie psa - veci, ktore som do porodu nejak specialne nevnimala. Mam pocit, ze v podstate som od porodu ani nespala, ze len tak driemem. Zaujimalo by ma, ci to tak mate aj vy alebo je to nejaka rodinna specialitka🙂

vika35
9. feb 2016

mam to tak isto, na vsetko co sa suchne sa hned budim a to som po porode uz 11 rokov 😀

katrin21
9. feb 2016

ano, aj ja mam odvtedy krehší spanok....

alchemilkazltozelena
9. feb 2016

prave dnes v noci som si to uvedomila, zobudim sa zrazu na nejake suchotanie, kontrolujem, co sa deje, ci mala spi, atd a to mm suchtal s paplonom, skoro ma porazilo, mu hovorim, zobudil si ma, vies ze mam lahky spanok, vsetko ma zobudi a on chudak nemohol spat lebo rano ho cakalo dolezite vysetrenie, tak sa aj bal, a prehadzoval sa a este aj ja som mu nalozila 😀 inak som rada ze vobec spim, nakolko 20 mesiacov som kojila, cize o spanku sa hovorit ani nedalo, ale teraz uz konecne prisiel rad aj na mna a ja spiiiiiim, teda hlavne spi nasa dcera, nebudi sa, tak konecne spim aj ja, aj ked "lahko" ale spiiiim 😎

safranca15
9. feb 2016

Ja spim rovnako byvame na bytovke byvala som aj na chalupe ale v pohode vzdy som sa zobudila iba na to ked sa mala pohla tak vyraznejsie alebo ked sa ohlasila

zuska2001
9. feb 2016

som mamou 11 mesiacov - su dni, kedy spím lepšie a horšie, resp. velmi zle zaspávam, ked už zaspím, je to ok. riešim to tak, že vstávame dosť skoro, okolo 6.00 - 6.30, aby som lepšie spala.

sosanna88
9. feb 2016

@erienka mala som to rovnake. ako som zacala znova pracovat (na zmeny), padnem do postele jak kabela, nezobudi ma ani dynamit. som tak unavena....

siska53
9. feb 2016

@erienka ja spim vyborne. Jedine,na co sa zobudim,je plac ci vykrik mojich deti. Ale to byva malokedy. Zle spavam len vtedy,ked maju vyssiu teplotu,to som.nervoznejsia.
Predtym som bola skor ten typ,co mal problem zaspat vecer. Teraz som.dost unavena,tak je to malokedy.
Jedine,co mi ostalo a neupravilo sa ani po porodoch,je behanie na wc v noci.

zuzka_1985
9. feb 2016

jaaaj, presne rozumiem tomu, co pises. odkedy sa maly narodil, neviem sa v noci poriadne vyspat. kazdu chvilu som hore, bud sa zobudim na nejaky zvuk alebo kontrolujem, ci je maly prikryty alebo musim na wc alebo...ked sa takto zobudim, nedari sa mi aj hodinu zaspat :( psychicky sa citim dost vycerpana, ale asi by to chcelo vycerpat sa aj fyzicky. ked som cvicievala kazdy den, tak aj spanok bol o nieco lepsi. len teraz akosi nestiham a zase je ten spanok nanic

siska53
9. feb 2016

@erienka jedine zle som spala v poslednych tyzdnoch tehotenstva - pri oboch detoch.
Inak nie a nic na rom.nezmenilo ani dojcenie,kedze ja som.mala ohladuplne deti a v noci ma.budili minimalne.

zabina27
9. feb 2016

ja mam tiez lahsi spanok, nie sice na kazde suchnutie, ale na viac veci sa budim, odkedy je maly. teraz sa budim kvoli tehu casto na wc, ked nie to, tak ma zobudi maly alebo muz 😒 a ked nic z toho, tak sa mi pre istotu vobec neda spat 😀
mna by skor zaujimalo, v akom veku deti pride take to, ze kludne zaspim a prespim do rana a nebudem podvedome cakat, ci cosi... ci az ked sa odstahuju z domu? 😀

erienka
autor
9. feb 2016

@alchemilkazltozelena ja som tiez skoro 2 roky kojila aj v noci, dcera sa v noci aj 5 krat budila a bolo to dost narocne. Ale paradoxne vtedy som mala ten spanok akoby hlbsi. Najvacsie problemy so spankom zacali, ked som ju na noc odstavila. Neviem, preco to tak je. A mna tiez muz budi suchotanim periny alebo aj ked sa otoci na posteli, a preto, chudak, spava posledny mesiac v detskej, ale sam hovori, ze sa mu tam spi lepsie, lebo uz bol zo mna v strese, ze sa bal aj pohnut 🙂

erienka
autor
9. feb 2016

@siska53 to mam inak aj ja s tym behanim na WC, po porode, predtym, ako som druhykrat otehotnela, som chodila na WC aj 4 krat za noc. Teraz v tehotenstve radsej ani nepoviem, kolkokrat chodim 🙄

erienka
autor
9. feb 2016

@zuzka_1985 mne nepomah ani cvicenie (a to som pred druhym otehotnenim cvicievala viackrat do tyzdna Jillian Michaels, co je celkom narocne cvicenie), ani ked som viac okolo chalupy v lete robila...Proste ked sa v noci zobudim, tiez nemozem zaspat

erienka
autor
9. feb 2016

@zabina27 no, moja mama vravi, ze uz nikdy sa to nezlepsi 😀

zabina27
9. feb 2016

@erienka moja mama spi uplne ok, kedze uz s bratom doma nebyvame 😀

siska53
9. feb 2016

@zabina27 obavam sa,ze az ked sa odstahuju... Ja sice teraz spim pokojne,ale akonahle pride obdobie diskotek..to bol dobry zaberak aj na nasu mamu. A vobec nepomohlo to,ze sme dospele. Asponze ked som.robila nocne,spala kludne,lebo to som bola v praci. 🙂
@erienka vsak to..ja si kolkokrat poviem,ze tak moje deti spia celu noc,len ja musim behat! Este ked som.dlho hore,ze idem spat az po polnoci,tak vtedy zvacsa nejdem a do tej 6 (kedze vstavame do skolky a prace) sa vacsinou nebudim. Najhorsie pre mna je,ked sa zobudim o 5:30,ze mi treba na wc a budicek mam.na 6tu.🙂
Kym som.bola doma,tak v poho,vychystala som.maleho a ak mala spinkala,sup sa este trosku zrelaxovat.

martinasara
9. apr 2016

Caute damy ja mam obrovsky problem zaspat,uplne niekedy lezim hodiny a nezaspim,niektora take nieco,trpela som aj v tehotenstve a po sa to trochu zmiernilo,ale je hrozne ze nemozem zaspat a som unavena na smrt

tobnuf
11. apr 2016

Spanok??? To neviem co je 😂😂

kika243
13. okt 2016

Baby poraďte mi od pôrodu ubedlo už pol roka malinká spinka a ja celú noc hore neviem ako si ľahnúť žiadna poloha mi nevyhovuje všetko mi vadí :( skúšala som čaj ukludnujuci pred spánkom kúpeľ aj tabletky nič nepomáha otrasnee cítim sa strašne vyčerpaná navyše ani cez deň sa mi nedá spať malej idú zúbky a som stále nervózna do plaču mi je zo všetkého:(

erienka
autor
13. okt 2016

@kika243 ake tabletky si skusala? Ja samu seba povazujem uz za tazky pripad, co sa spanku tyka, ale toto mi pomohlo, super sa po tom zaspava: https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty...
Mozno keby sa mi mala nebudi 10 krat za noc, tak by som sa aj normale vyspala. Kazdopadne, napriek tomu, ze sa tak casto budi, tak po tejto tabletke dokazem zasa zaspat, co mi predtym neslo.
Treba vsak spat v zatemnenej miestnosti alebo si dat rusko na oci, pretoze ide o spankovy hormon, ktory sa vylucuje v tme.
Daj vediet, ci funguje, ak sa rozhodnes to vyskusat.
Do 3mg je vraj bezpecny i pocas kojenia

erienka
autor
13. okt 2016

@martinasara ahoj, ak ti problem pretrvava, skus pripravok, ktory spominam o prispevok vyssie

martinasara
13. okt 2016

@erienka dobry den,po troch rokoch som v normale skoro,dakujem

erienka
autor
13. okt 2016

@martinasara a co ti pomohlo? Daj nejaky tip alebo aspon nadej :D

lolalita
13. okt 2016

Skús persen forte, je to prírodné a mne super zaberal.

martinasara
13. okt 2016

Mala zacala spat celu noc a rozhodla som.sa pre rozvod a hned mi chuti,aj spim

erienka
autor
13. okt 2016

@lolalita mne nezabral vobec :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre