Aký ste mali prvý a aký druhý pôrod?

roni2209
17. okt 2017

Ahojte bambulky chcela by som sa spytat aky ste maly prvy porod a aky druhy ja budem mat druhy a mam obavy ako to bude ci vedcinou znas je lachsi alebo ako aj ked v mojom pripade to moze byt uplne inak ale predsa ja mam termin 26.12 a budem rodit v Rimavskej sobote kto je natom podobne

eliskapa
17. okt 2017

@svetlana35 ja som to mala rovnako

janinamojka
17. okt 2017

@andisko poznam..ani dve minuty nespustit z oci lebo sa pozabijaju..

andisko
17. okt 2017

@janinamojka u nas to bolo ani sekundu, kym nemala mala asi 1,5 roka. odvtedy presne ako pises, ani dve minuty. stale jej "nechtiac" prejde po nohe, skopne z gauca, vysklbne vlasy alebo nieco podobne :/ ale, toto je tu ina tema.. kazdopadne, sucitim s tebou, posielam pozitivne myslienky 🙂

roni2209
autor
17. okt 2017

Jaj zeny tak vyzera to tak ze je lachsi co ste sem pisali 2 porod aj ked ja to nemuozem brat ze aj ja budem mat skoda ze to neni wutomaticky tak ze druhy porod je lachsi cestu sme si uz vytlacili tak by to malo byt rychlejsie

janush
17. okt 2017

prvy som mala s epiduralkou a druhy bez... a prvy bol ovela lepsi, rychlejsi, menej bolestivy... pri druhom som sa riadne natrapila.... takze prvy super, druhy des ☹

janinamojka
17. okt 2017

@andisko u nas starsia provokuje,a mladsi sa nestve,zdrapi,prisadne,a skrti a skrti...ona mu minule takmer z ruky kus masa vyhryzla..tiez ti zelam vela sil a pevne nervy🙄😲

maria584
17. okt 2017

@roni2209 chlapec dva týždne pred termínom bolesti začali o 7:00,porodila som o 12:20. Dievča tri dni pred termínom, do nemocnice ma prijali o 15:30,dcéra sa narodila o 17:45.

ebi88
17. okt 2017

@janush takze odporucas epi?

cica120
17. okt 2017

@roni2209 ja som druhy porod mala 100 krat horsi ako prvy, zbytocne sa stresujes .

mikavo
17. okt 2017

Oba bez epiduralu, prvy strašný x vyvolávaciek oxytocinov, príšerná bolesť, kontrakcie boli nonstop, šli mi do nôh, brucha a krizov. Nevladala som prejsť do pôrodného boxu. Druhý po 5 rokoch, dali mi 1 vyvolavavku vag tabl., pôrod sa rozbiehal dosť pomaly, zato kontrakcie v krizoch až po tlačenie som v pohode zvládala predýchať, to bol obrovský rozdiel. Pri prvom som chcela epi, no nemohli mi ho zaviesť, pri druhom som nechcla, dr mi vravela, že veľa žien nevie následne tlačiť.

marion09
18. okt 2017

@renimac sucitim s tebou,ja tiez som rodila takmer 24h a aj to mi ho nasilu vyvolali....doteraz pochybujem ze uz bol "spravny cas" na porod.

renimac
18. okt 2017

@marion09 aj ja s tebou. Na konci som už nevládala ani dýchať.

marikap18
18. okt 2017

Prvy porod som mala od prvej kontrakcie casovo dlhsi a druhy ovela kratsi, ale zasa aj ovela bolestivejsi. Nechcem ta strasit, ale myslela som si, ze ten druhy uz ani nedam. Chvalabohu som to zvladla.

katpetdo
18. okt 2017

@roni2209 prvy super rychly a druhy este rycheljsie. pri prvom otovrena 4t na 5cm pri druhom 4t na 6cm. pri prvom som bola hospitalizovana,rano pred porodom som bola na 8cm(nemala som kontrakcie),porodila som vecer.
pri druhom som do porodnice prisla na 10cm. do hodiny od prichodu bolo po tom. oba porody bez akeholkovek zasahu,kedze mi stacilo kychnut a dieta vypadlo.

katpetdo
18. okt 2017

@roni2209 este doplnim prvy porod v 35tt a druhy 36tt. identicke tehotenstva a identicke problemy (kontrakcie od 24tt).

jana_eyre
18. okt 2017

1 tazky z pohladu prvorodicky.. 2 tazsi ako.prvy.. 3 najlahsi.. NEDA sa to ale takto zovseobecnovat.. Kazdy porod je iny a je uplne jedno v akom poradi je - ved kazda z nas ma inak velke dieta, inak velku a roztiahnutu panvu, ine rodidla, inu silu, iny prah bolesti a inych ludi pri porode.. Kazda to ale nakoniec zvladne, lebo musi.. Nech to mas stastlivo za sebou..

poohie
18. okt 2017

@roni2209 u mna druhy a vsetky dalsie neporovnatelne rychlejsie ako prvy. samozrejme je to individualne, ale akolvek to bude prebiehat, ty uz vies, ze za ten vysledok to stoji, tak toto ta uz bude drzat 😉 prajem ti rychly a hlavne stastlivy porod!

marion09
19. okt 2017

@renimac mne tiez kyslik museli davat

dai
19. okt 2017

@roni2209 ahoj, budem rodit podobne ako ty, aj ked teda ja 3tie dieta... ja som mala oba porody velmi rychle - ani 1 netrval dlhsie ako hodinu, ani pri jednom som nemala epidural - mam relativne vysoky prah bolesti, muz bol so mnou , moj porodnik ktoremu verim tiez - tak si to predstavujem aj teraz, hadam to vyjde...
neboj, ono kazdy porod je v niecom iny, treba verit ze to dopadne co najlepsie - ja osobne som porody nikdy nejak neriesila v hlave, vzdy len aby dieta bolo zdrave a ja teda tiez, kedze uz mam nejake deti doma🙂 a potom sup co najskor v zdravi domov😉

zeytin
19. okt 2017

Prvý nebol zlý, celkom rýchly. Neviem povedať koľko hodín, každá mama to počíta inak, ale malá mala 3830 gr a rodila som bez epidurálu, bez nástrihu. Pri druhej som čakala doma až do poslednej chvíle... pustili sme si s mm film, urobili pohodičku. Keď sa mi kontrakcie zdali už silné a rýchle, šli sme do pôrodnice a porodila som do hodinky od príchodu do nemocnice, takže superrýchlo 🙂 Bez epi, bez nástrihu, šitie iba estetické 3 stehy. A tretí pôrod bol lepší ako prvý, ale horší ako druhý. Neboj, ja som tiež mala obavy, ale bolo to super. Mám na pôrody dobré spomienky.

renimac
19. okt 2017

@marion09 kyslík mi dávať síce nemuseli, ale odišiel mi úplne hlas 😊.

damoska
5. nov 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

prvný prirodzene, druhý cisarsky rez. Ovela lepšie sa rodi prirodzene, skor om bola fit. Po cisarskom som dva dni ležala, bolelo to ako čert a nemohla som sa venovat babatku

lalalolo
25. nov 2019

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre