Ambulantný pôrod na Slovensku

romca22
26. nov 2017

Je na Slovensku ambulantný pôrod možný? Máte s tým skúsenosti?

jenny257
26. nov 2017

Keď si to vydupeš tak áno ale vacsinou doktori s tým moc nesúhlasia .....a ani nie sú schopní urobiť vsetky tie vysetrenia za 24 hodin..ale mam kamošku co sla domov po dvoch dnoch...

evittam
26. nov 2017

@jenny257 To nie je ambulantny porod.
@romca22 "Dupat" mozes kolko len chces, na SVK to nie je mozne. Jedine teda,ze podpises reverz ale ani to som si nie na 100% ista. Ale teoreticky ta tam nikto držať nemoze, ine je to s dieťatom, bohužiaľ, u nas na teba mozu "postvat" socialku, pripadne ti ZP nepreplatí porod....co nie je zanedbatelna ciastka.

romca22
autor
26. nov 2017

@jenny257 a kamoška podpísala len reverz aby ju pustili alebo potrebovala na to ešte nejaké iné potvrdenia?

romca22
autor
26. nov 2017

@evittam niekde som čítala, že sa to dá ale že treba dopredu oboznámiť nemocnicu a dohodnúť sa s pediatrom. Ale čo je na tom pravdy neviem

jenny257
26. nov 2017

@evittam ja viem co je ambulantny porod 🙂 ked nie su schopní do 24 hodin urobit tie vysetrenia tak ich neurobia ani do dvoch hodín ....
@romca22 pokial viem nic nepotrebovala okrem toho , ale to s tym nepreplatenim porodu je fakt - tam musis byt 24 hodin v nemocnici....a moznych je vela veci , co sa standardne nerobia a predsa sa s tým občas stretnem aj na slovensku.....

evittam
26. nov 2017

@romca22 To si treba zistit v porodnici, ktorú si vyberies. A mozem vediet preco to vôbec riesis?

evittam
26. nov 2017

@jenny257 Zakladatelka rieši ambulantny porod nie vyšetrenia. Tie sa dajú urobiť kedykolvek pokiaľ je prístup pôrodnice aky si predstavuje.😉

jenny257
26. nov 2017

@evittam ono to spolu súvisí -toto bol argument prečo sa ambulantný porod "nedá" ....ked som sa ja informovala o tom....

siska53
26. nov 2017

@romca22 co viem nie,dokonca ak absolvujes taky porod v zahranici,nepreplaca sa to. Cize musis byt v porodnici viac ako 24hodin.

myjusiatko
26. nov 2017

Pridaj sa do mojej skupinky tu na koniku, Najdes tam nejake informacie. 🙂

myjusiatko
26. nov 2017

@evittam Ambulantny porod je v podstate akykolvek porod, kedy zena ide skor na svoju ziadost, nez po obvyklych 4 dnoch. Takze aj po 48hod sa to da povazovat za ambulantny porod.

myjusiatko
26. nov 2017

@romca22 V skratke staci vyziadat reverz pre seba a pre dieta. Ako zakonny zastupca mozes odist s polocne s dietatom pokial ste v dobrom zdravotnom stave (bez priameho ohrozenia na zivote). Je dobre sa najskor opytat, ako na tom ste a az po potvrdeni, ze ste zdravi, zaziadat o reverz.
Reverz je pre nich, ty mozes s dietatkom odist aj bez neho. Tzv. ujst. Ale potom ti nemusia priznat narok na porodne. K tomu potrebujes mat podpisany reverz. Ten reverz je brany ako suhlas s ukoncenim hospitalizacie (aj ked dr suhlasit nemusi).

myjusiatko
26. nov 2017

@siska53 mrkni do skupinky ambulantny porod, tam jedna baba pisala, ze je to hlupost a musia to preplatit aj ked je to menej nez 24hod. Popisovala tam skusenost.

romca22
autor
26. nov 2017

@jenny257 na tie vyšetrenia by som si zašla potom už z domu všetky, len ma zaujímalo ako postupovať, čo treba vybaviť

evittam
26. nov 2017

@myjusiatko Ambulantný porod-znamena porodit ambulantne a ist domov a nie lezat dva dni v porodnici.Čo kto považuje na SVK ako ambulantny porod je mi fakt jedno. Na SVK ma vsetko svoj iny nazov.

myjusiatko
26. nov 2017

@evittam rodila som v cr a odisla som z porodnice po 48hod. Do 72hod je to povazovane za ambulantny porod.

romca22
autor
26. nov 2017

@evittam idem rodiť tretí krát a predošlé dva pôrody som mala zlé skúsenosti

romca22
autor
26. nov 2017

@myjusiatko bez dieťatka by som určite neodišla a samozrejme chcem odisť odtial len ak bude všetko s bábatkom a mnou v poriadku, v tom prípade by mi mali dať podpísať reverz aj keď sa im to pravdepodobne nebude páčiť?

myjusiatko
26. nov 2017

@romca22 ano, je to tvoje pravo a ich povinnost. Nemozu vas tam drzat.

myjusiatko
26. nov 2017

pokial by sa osivali, chci kontakt na pravne oddelenie nemocnice.

evittam
26. nov 2017

@myjusiatko 72h lezis v porodnici....Cize to nema s ambulantnym porodom nič spoločné. A týmto končím nasu debatu. Hadat sa nemienim.

dzina007
26. nov 2017

Podpisat reverz sa da. Len si treba uvedomit ze ak nahodou na druhy treti den pride silna zltacka (co sa stat moze) a bude potrebny navrat do nemocky kvoli ozarovaniu tak uz vas nedaju spat na oddelenie sestonedelia ale na klasicke detske oddelenie co je vacsinou este horsi pristup. :-/

evittam
26. nov 2017

Inak - cim skor sa "hrabat" domov, pripadne rovno rodit doma a ked náhodou nastanú komplikacie tak uz su aj porodnice a lekari potrebne....

dzina007
26. nov 2017

Myslela som tym ozarovani to horske slnko. Moj tam bol dva dni skoro v kuse aky bol zlty jak citron.

myjusiatko
26. nov 2017

@dzina007 to je pravda. Ale netreba sa vzdavat. Dietatko ma pravo na neustalu pritomnost zak zastupcu.

malasandrika
26. nov 2017

Mňa len zo zvedavosti zaujíma, aký je problém vydržať v nemocnici tých pár dní? Pre mňa to bol wellness 😄

dzina007
26. nov 2017

@myjusiatko jasne to ma. Ja lrn si pamatam ked som raz bola v nemocke s malym trojmesacnym. Co prve sme tam chytili od inych deti sople a moja izba bola hned vedla izby kde boli deti s infekcnym rotavirusom. Takze mi nebolo vsetko jedno. My sme ho chvalabohu nevychytali ale veru kamoska ten rotavirus od deti v nemocke chytila. ☹

jenny257
26. nov 2017

@malasandrika pre mňa napríklad nie 🙂 som prerevala celých 5 dni....a keby ma tam nechali dlhsie jak povodne chceli tak uz ma tam porazi .....pristup personalu otras a ta strava druhy otras....

myjusiatko
26. nov 2017

@evittam ano, pretoze lekar je na to, aby liecil. A platime si zdrav. poistenie a mame narok na lek starostlivost ako kazdy iny. Nesuvisi to nijako s dlzkou hospitalizacie. Zdrava matka a zdravy novorodenec patri domov, do svojho prostredia, k otcovi, surodencom. Tam je mu a aj matke najlepsie. V kruhu rodiny.

evittam
26. nov 2017

@malasandrika Ja som bola tiez spokojna. Ale pravda je,ze som sa nemohla dočkať kedy pojdeme konečne domov. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre