Aniball a pôrod veľkého bábätka

9. aug 2021

Ahojte, tie, ktore ste pred porodom pouzivali Aniball a zaroven porodili velke babatka (napr. 4 a viackilove), ako u vas dopadol porod? Ulahcil vam Aniball porod takeho velkeho babatka?

A este jedna otazka 😃 V navode Aniballu sa pise, ze zena ma byt uvolnena, pouzivat len svaly panvoveho dna a v podstate balonik vytlacit nadychom a ze tym sa nauci ako tlacit pri porode. Ale neviem si uplne predstavit pri porode tlacit iba nadychom. Ako to je teda? Dakujem za nazory a skusenosti 😊 Som prvorodicka 😃

anile12
9. aug 2021

Prvorodička, babo 4kg a bez jedinej ranky. Neľutujem kúpu. Som mu vďačná lebo nastrihu som a neskutočne bála. Ja som sa nejak nezameriavala na techniku proste som ho nejak dostala von 😂😂

s_a
9. aug 2021

tak určite ti aniball pomôcť môže 😊 a čo sa týka ale tlačenia, ja som bola tak mimo z bolesti že som vôbec nevedela ako tlačiť a tlačila som ako keby som bola na veľkej potrebe 🤭 a vyšiel nejako a celkom rýchlo 😀

mabenn
9. aug 2021

Skoro 4kilovy syn, urcite aniball pomohol aspon ciastocne...a to tlacenie pochopis tam vtedy zrejme...ja som mala problem s vytlacanim aj balonika aj dietata, trvalo mi to, ale podarilo da

petamich
9. aug 2021

baby to riesili u nas v skupine, ze v navode je asi blud, lebo vytlacat nadychom, to sa snad ani neda ;) mam za sebou prvy porod a teda tlacila som pri vydychu

a za mna aniball som nepouzivala, nejak som sa neodhodlala a kusok blbie mi odhadli vahu, namiesto 4 kg mal maly 4.5 a hlavicku 36 cm - lekara som sa pytala, ci by aniball pomohol (museli totiz pouzit extraktor a som pozasivana az za usami) a povedal, ze pri takto velkom dietati si nie je isty ale ze minimalne ta aniball nauci ako tlacit 🤷‍♀️ ja osobne napriek tejto skusenosti neviem, ci by som sa rozhodoa inak ale preletelo mi to hlavou

s_a
9. aug 2021

@petamich nie je tam napísaný blud a ani váhu babatka neodhadli "kus blbe", vždy je tam môže byt polkila odchýlka, bohužiaľ sa to nedá nikdy presne odvážiť len cez sono

petamich
9. aug 2021

@s_a tlacit pri nadychu? baby z nasich juloviek sa zhodli, ze je to blud, kedze vsetky tlacili pri vydychu, neviem ako ty ale ja si to ani predstavit neviem a teda pri porode som ani nahodou pri nadychu netlacila ale ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem

a ano som si vedoma tej odchylky a ja prva to vzdy vysvetlujem 🙂 kedze dieta nevedia "vybrat" a odvazit, ked ti ale porodnik v piatok povie, ze vypocitana 3.8 a on to vidi na 4 kg pri porode, ktory mal byt povodne vyvolany a napokon porodis v pondelok 4.5 kg tak ano lekar mi to odhadok blbie 🥴 ale tak co narobime

autor
9. aug 2021

@anile12 To je super, to mi dava nadej 😊

autor
9. aug 2021

@s_a Tiez to tak vidim...popravde si to neviem predstavit, ze budem v pohodke uvolnena a len tak nadychmi ho vytlacim 😂😂

autor
9. aug 2021

@petamich Mne tiez povedal lekar, ze vyzera to tak, ze maly bude 4 kilovy a ze to mi ziaden lekar nemoze slubit, ze budem bez nastrihu a nejakeho poranenia. Ale ze, teda, mam trenovat a 30cm natrenovat.

hviera81
9. aug 2021

no pri nadychu sa neda tlacit...

tramtada31
9. aug 2021

Dcéra necelé 4 kila bez stehu a nastrihu, syn skoro 5 kil, 37cm obvod hlavy a 3 male stehy, bez nastrihu. Pri oboch detoch som po porode sedela na zadku a normálne sa najedla. Za mna odporucam.
K tomu tlaceniu, aniball sa vytláča lahsie, dalo sa nádychom, ale porod som musela so zadržaným dychom, lebo by som mala deti v bruchu do dnešného dňa😀
Ale rodila som v Rakusku, tam ženy nenastrihuju, ani neskáču po bruchu, takze mensia pravdepodobnost šitia.

tramtada31
9. aug 2021

@hviera81 dá, len zrejme veľké dieťa s tým nevytlačis.

hviera81
9. aug 2021

@tramtada31 no, uprimne, s nadychom tlacit nie je prirodzene.... neviem si predstavit ani na zachode ze s nadychom tlacim. bud s vydychom alebo so zadrzanym dychom.....

autor
9. aug 2021

@tramtada31 To je super, ze sa ti tak podarilo 😊 V kutiku duse verim, ze tiez tak dopadnem 😃

tramtada31
9. aug 2021

@hviera81 podľa mna sa jedna o techniku, ktorá sa dá naucit. Aj pri cvičení máš podsadit panvu, nie je to prirodzene, no napriek tomu zdraviu prospešnejšie.
Autorka držím palce. Ja som vôbec nevedela, že budem mat tak veľkého syna, lebo my s mužom sme priemerne vysokí, mne sono 2 týždne pred porodom robili naposledy, brucho som nemala až take obrovské, takze to bol sok, keď sme videli, aký jasličkár zo mna vyliezol😀

autor
9. aug 2021

@tramtada31 Budem trenovat len som chcela poznat skusenosti s velkymi babatkami 🙂 My sme s manzelom tiez taki priemerni aj vyskou a vahou a pribrala som len 5 kil, tak tiez mi nejde do hlavy po kom to dite je 😃 Brucho tiez nemam nejake velke...neviem kde sa taky valibuk ukryva 😃

petamich
9. aug 2021

@tramtada31 predsa len to ide nadychom? v tom pripade @s_a sa ospravedlnujem, ja som si to fakt nevedela predstavit 🙂

ivangeline
9. aug 2021

Ani ja som si to nevedela predstavit.. az som si to zazila. :D

kiki68
9. aug 2021

3,7kg , bez nastrihu, 3 stichy ( skrabol ma rukou, lebo isiel ako superman, ruka pri hlave. Takze nemam dole ziadnu jazvu

jaga18
9. aug 2021

Ja som minulý týždeň porodila syna síce len 3500 g, ale hlavička 36 cm plus šiel na supermana ručičkou vpred. Aniball som na koniec nepoužila. Aj keď to bolo ukrutne, zvládla som to bez nastrihu a poranenia. Záleží aj na Dr a aj každá žena, každé telo je iné.
Keď ti Aniball dodá sebadôveru, tak smelo do toho, určite to zvládneš. Ci už s ním, či bez neho. Držím palce

medeaa
11. aug 2021

pri porode sa tlaci pri vydychu, resp. nadych, zadrzat dych a tlacit, vydych. Aspon mne tak pro porode hovorili. Nacvicila som s anibalom skoro 30 cm, maly mal 32 cm hlavicku a pozasivana som ako stara deka 😅🤷🏻‍♀️. Ale rozhodne by som opat cvicila s anibalom, je to lepsie ako nepripravovat sa vobec, podla mna.

marzii35
15. aug 2021

Odporúčam všetkými desiatimi. Prvorodička a mala som iba 3 malé stehy. Ďalší deň som sa cítila ako keby som ani nerodila. Mala som síce iné problémy opuchnuté nohy a unavená no hneď po prepustení z porodnice som "behala" ako keby som ani nerodila. A to som nacvicila iba 25cm a maly mal 33cm obvod hlavičky. Takže určite choď do toho . Moje všetky kamosky ktoré rodili v tom čase alebo par mesiacov po ho nechceli ze je to "blbe" a každá mi povedala že nie porod ale šitie bol horor 😁 jedna okolo 30stehov a to uz je co povedať . A ta váha podľa ultrazvuku je len taka orientacna jednej znamej tvrdili ze maly bude mat 5kg a mal 4 takze to by som brala s rezervou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre