Antolská, číslo dverí 106 - epidurálka

effy777
31. jan 2022

Ahojte ženy
Ako to pls prebieha k poučeniu na epi na Antolskej?
Mne dali že každý deň sa to robí (po-pia) od 13:00 na pol hodinu. Len akým štýlom? Že sa zoberie viac tehuliek pokope do nejakej miestnosti ?
Ďakujem za spätné info 💛

jazula
31. jan 2022

Ahoj 🙂. O 13tej nás zavolali do ambulancie všetky, čo sme tam čakali (tuším 5 nás bolo), začala doktorka hovoriť poučenie, trvalo to asi 5 minút. A potom sme jej po jednej dali preukaz poistenca, ona sa spýtala, či má daná kočka alergie, vytlačila potvrdenie, tehuľka podpísala a išla domov. Ďalšia tehuľka dala preukaz, povedala alergie, podpísala a tak ďalej 🙂. Z môjho pohľadu formalita.

vanda323
31. jan 2022

@jazula Ešte čo sa na takom poučení rozpráva

tinka_1807
31. jan 2022

@vanda323 Nič špeciálne, niekedy povedia, ako prebieha aplikácia, ako to to zavedu. Skor bol priestor na tvoje otázky. Ja som mala Epi na Antolskej a spokojnosť, nabudúce by som si dala znova ;) Vedia ju pichnúť tak, aby ste trochu cítili kontrakcie, ale nie zas úplne. A na šitie mi dopichli vyššiu dávku a nič som necítila Nemusíte sa báť, sú tam dobrí anesteziologovia. 🙂

diamond007
31. jan 2022

@jazula presne...vystihla si to 🙂

jazula
31. jan 2022

@vanda323 Úprimne…netuším 😂😂. Kým sme sa pousádzali, pani doktorka bola už v polovičke výkladu a kým som začala dávať pozor, bol aj koniec 😂

effy777
autor
31. jan 2022

@jazula takze je to také retro si posadania do lavíc a počúvania? 😃

jjanulienka
31. jan 2022

Ja som tam išla mimo toho času, podpísala som papier povedala mi tri vety a išla som prec...

effy777
autor
31. jan 2022

@tinka_1807 to znie ako sen od jednej známej som počula že ju epi stopla a nevedela ani tlačiť. Ale s mojím prahom bolesti si nevie predstaviť byť bez epi samozrejme ak ju stihnem 😃

jazula
31. jan 2022

@effy777 Také niečo, našťastie ale bez skúšania… Inak mne nestihli ani dopichnut. A veľmi milá pani doktorka mi to pichala 🙂

effy777
autor
31. jan 2022

@jazula a mala si aj niekoho zazmluvneného? A druhá vec k tým izbam samozrejme ak by bolo voľné tak sa dá aj dopredu či aj po uhradiť za nadštandartku?

jazula
31. jan 2022

@effy777 Nemala som nikoho. Nadštandardnú pôrodnú sálu treba vopred, izbu pri odchode (to sa platí podľa počtu nocí, ťažko vopred 🙂)

effy777
autor
31. jan 2022

@jazula si prídem jak do školy v prírode akurát miesto nočného pochodu bude bábo 🥰😃 no som zvedavá na celok

tinka_1807
31. jan 2022

@effy777 No ano, niekedy sa pichala veľká dávka Epi a potom sa naozaj môže stať, že ti utlmí kontrkacie až tak, že to nebudeš vedieť tlačiť, lebo nebudeš nič cítiť 🙂 Ale dnes už prevažná časť anesteziologov dáva iba primeranú dávku, že aby ti neutlmili celkom bolesť, aby žena trochu cítila kontrakcie práce kvôli tomu, aby vedela, kedy tlacit. 🙂 Aspoň tak som počula od pôrodnej asistentky. Ale osobne mám veľmi dobrú skúsenosť s Antolsku, ak ideš tam rodiť, tak sú tam naozaj veľký odborníci, ja som tam stretla fakt len dobrých a ľudských porodnikov a aj anesteziologov ;) Priestory su na nič na standarde, ale pre mňa bola priorita personál a ten bol za mňa dosť fajn. 🙂 Na sestonedeli už je to trochu horšie s personalom :D Ale zas väčšina mi prišla fajn, ale nájdu sa asi 2 sestričky nie moc mile, ale to treba jedným uchom dnu a druhým von 🙂

effy777
autor
31. jan 2022

@tinka_1807 ja sa viac bojím šestonedelia ako samotného pôrodu😃 kamoška tam vychytala nrjkau babu čo jej nadávala že koji svoje dieťa a ona nemôže spať 😃ale osobne sa ja obávam ako zvládnem starostlivosť o to malé bábätko

tinka_1807
31. jan 2022

@effy777 neboj sa, všetko zvládneš ;) Hlavne kľud a teš sa na to, keď už budete spolu s bábätkom ;) Mala som rovnaké pocity, ale neboj sa, určite zvládneš. Ten strach budeš už mať podľa mňa trochu stále. Aj ja ho mám. :D najskôr strach z prídu, potom zo stránka o bábätko, potom o staršie o batoľa, neskôr o výchovu,... :D Proste my ženy máme prirodzene strach, keďže ide o zodpovednosť za druhého. Ale povedz si, že urobíš všetko pre to, aby si bola skvelou mamkou a to bábo to určite bude vždy cíti, aj keď nebudeš dokonalá. ;)

jazula
31. jan 2022

@effy777 Jasné, že to zvládneš 🙂. A ja som so svojou spolubyvajucou kojila na striedačku, čo ale bolo horšie, pravidelne niektorá zabudla pred vybratím bábätka z postieľky vypnúť monitor dychu…takže sme aj tak nakoniec boli hore všetky štyri 😂😂 (2 novomamy a 2 malé princezné)

effy777
autor
1. feb 2022

@tinka_1807
@jazula
Ďakujem baby ste svetové 🙃 dnes som sa celý deň tešila na výlet pre potvrdenie na epi 😃 vrchol môjho dňa

annlia
2. feb 2022

@effy777 prosím ťa ako sa dostanem do tej ambulancie?dnes idem tam prvý krát aby som zbytočne nebludila🙈dakujeem

effy777
autor
2. feb 2022

@annlia ahoj trošku neskoro odpisujem ale predpokladám že si to našla ?😊 Ja som bola na seba hrdá kým som si zvykla na tie poschodia a chodby.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre