Blíži sa pôrod a nemám nikoho, s kým by som sa porozprávala

veve14
3. jún 2016

Ahojte.Som prvorodička a mám strach čo ma čaká.
Ano viem každá žena je iná a pôrod tak isto.Ale možno vaše skúsenosti
by mi dodali trošku odvahu 😒 dakuejm

sibalka21
3. jún 2016

Ked chces mozes napisat IP, ale myslim ze ziadne skusenosti ti nedodaju odvahu, porod je bolestivy a ako v mojom pripade, dlhhhy zazitok :D

dkethe
3. jún 2016

raz som precitala mudru vetu, miesto citania o porode si treba citat a studovat o kojeni 🙂
ale ked nemas vobec ziadne info, tak najlepsie prelustrovat internet ako to prebieha a nie pustat sa do diskusii - tie su obcas strasidelne :D

gir
3. jún 2016

Ničoho sa neboj. Ja som mala rodiť prirodzene, skončilo to sekciou a bol to najkrajší zážitok v živote. Hlavne nečítaj strašidelne historky z pôrodu a ani o kojení. Všetko budeš riešiť "za pochodu". Teš sa bábätko a čo bude a ako bude hoď za hlavu. 😉

n0mi
3. jún 2016

Precitaj si radsej odborne clanky co ako prebieha. Lebo z for sa mozes dovediet krvilacne pribehy.

pribinak
3. jún 2016

Tu na fore hrozí jedno velke nebezpečenstvo, niektore mamky ti tu napisu pribehy ako 3 dni hrozne rodili a podobne. Radsej si najdi odborné články, alebo si prečítaj nieco v knihe

cammille
3. jún 2016

Porod je krasny zazitok - ja som rodila 4x, rychlo a hladko, par minut bolesti ktore sa dali vydrzat😊 Ja radsej pojdem 10x rodit ako raz k zubarovi 😊 Ked chces viac popisat, kludne cez IP😊

janickacrazy
3. jún 2016

@cammille nuž ty možno, ale nie každá má také šťastie, ja by som išla radšej 100krát k zubárovi ako jeden porod, ale podľa mna je pravdivá jediná veta: porod je neprenosný zážitok, čiže u každej ženy úplne iný, takže je zbytočné strašiť či ukludnovať, že to nič nie je, to dopredu aj tak nikto nevie, či bude porod jednoduchý alebo komplikovaný

cammille
3. jún 2016

@janickacrazy ano, je to velmi individualne, ale vzdy je lepsie buducu mamicku ukludnit a pozitivne ju naladit, ako ju zbytocne strasit...

tobnuf
3. jún 2016

Ahoj 🙂 naozaj sa nemas coho bat .. neboj ked to pride opadne s teba vsetko strach .. ja som sa ako prvorodicka tiez velmi bala a spominam na svoj porod ako na najkrajsi zazitok .. je to tak strasne prirodzene a krasne .. psychika robi strasne vela .. nemysli na to .. ak chces kludne napis IP mozme pokecat 🙂

stepanka274
3. jún 2016

@veve14 presne ako tu píšu dievčatá, treba byť pozitívne naladená, ja som tiež veľmi nevedela čo ma čaká, ani z rozprávania som si to až tak nevedela predstaviť, potom som si pozrela jedno video, ktoré mi to trochu pomohlo predstaviť a bolo to lepšie, nakoniec bola sekcia, ale tiež to bolo v norme, naozaj prežilo to veľa veľa žien, tak sa neboj, bábo musí von!

monilik
3. jún 2016

@veve14 mala som dva úplne odlisne porody, ale oba s rovnakym koncom, ked som drzala babo v naruci, na cely porod som zabudla... prvy bol zdlhavy nechcela som sa otvarat mala som epidural, takze viac-menej bezbolestne. druhy bol rychly a bolestivy, ale na bolest som zabudla hned ako bol maly vonku. porod je prirodzena vec, netreba sa ho bat, nikto ti dopredu nepovie ako to budes znasat ty, ale panika ti urcite nepomoze 😉

soffovka
3. jún 2016

Kazda to ma inak, ale vysledok stoji zato.. Treba na to pozerat ako optimista - bude to ok, rychle, bezproblemove a o chvilku sa uz budes tesit s maleho chrusta. Byt prilis v strese moze vsetko zablokovat. Podla mna 50% je o nastaveni mysle a zvysok o genetike... Ja som si stale vravela, ze do 2 hodin to dam a samozrejme som mala obavy, ako to vsetko bude a ako to zvladnem, ci nebudem robit cirkus a vrieskat ako najata.... a aj som si pokricala, aj som sa nasmiala...a nakonieco to bolo do hodky.. Nie vzdy je to take jednoduche,ale skus sa na to pozerat z tej krajsej stranky, velmi ti to pomoze. Drzim palce

ajana1
3. jún 2016

@veve14 odporucim ti ist na predporodny kurz a najlepsie aj s partnerom. Aspon u nas ti vysvetlia fyziologiu porodu, co sa deje s tvojim telom a aj babatkom, naucia ta par cvikov ktore ti zjednoduchsia porod ale hlavne budes vediet co ta caka. Mne bol moj manzel velkou oporou pocas porodu, mozno by si mohla zvazit ci by ti to tiez nepomohlo aby ta podporil.

kleina
15. okt 2020

Niet sa čoho báť. Je to najkrajší zážitok v mojom živote, niečo úžasné. Prečítaj si niečo o hypnopôrode. Psychicky sa pripravíš a celú dobu sa budeš kľudná a vyrovnaná usmievať a tešiť na vaše bábätko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre