Blížiaci sa pôrod

15. máj 2023

Ahojte ☺️ môj prvý pôrod sa veľmi veľmi rýchlo blíži... Čím je to bližšie tým viac nad tým premýšľam. Myslím na to aké to bude krásne keď budem poklad držať už v náručí, keď sa budem učiť dojčiť, keď budem cítiť jeho vôňu...
Nemám strach z pôrodu pretože som urobila všetko preto aby som bola čo najlepšie pripravená a všetko ostatné už musím nechať na osud a lekárov ☺️ verím však že všetko dopadne dobre...
Moja otázka však znie... Ako ste tieto posledné momenty prežívali vy a ako ste zistili že už prichádza pôrod? Čo sa dialo?

ariannazara
15. máj 2023

Praskla mi večer na posteli voda, ráno mi dali vyvolávacia, o 10.00 klystir. O 12:20 epidural a 12:59 sa narodil krpec. ;) u mňa to bolo v pohode.

mojvlk
15. máj 2023

Ach ja o týždeň skôr, ráno som mala mať poslednú poradňu u môjho tešila som sa na sono, že ho uvidím ... Na pôrod som ešte nemyslela ...v noci praskla voda a miesto sona som ho mala naživo 🥰

anjelicek26
15. máj 2023

U kazdej je to ine, ale ak chces prijemne citanie, o druhej rano mi praskla voda, o stvrtej zacali trakcie, o siestej uz bola mala na svete... narodila sa do ruk anesteziologicke, ktora ma sla uspat na cisarsky...nestihli... a vraj neprejde cez moju panvu...nakoniec vlastne dobre takto...

vanka18
15. máj 2023

mne voda nepraskla.. ja som si spokojne spala. o tretej nadránom som pocítila bolesti, ale znovu som zaspala a o 9tej sme vyrazili do pôrodnice - pre istotu, 5 dní som prenášala. ja som ani nevedela, že sú to kontrakcie, keď ma napojili na pásy, povedali mi, že o chvíľu rodím a o 12.10 bol malý vonku 🙂 držím palce.

nikasmile
15. máj 2023

Ja som sa nevedela dočkať pôrodov 🙂 pozitívne naladená a oba super. Oba začali pravidelnými kontrakciami. Verím, že to budeš mať podobné.

ivangeline
15. máj 2023

Dieta slo nizsie. Castejsie tvrdnutie bruska. Bolesti. S pravidelnejsie. Horsie noci. Az to prislo. ;D Bolesti neutichali. U mna to vsak boli slabe bolesti. Az tie posledne na tlacenie su za mna neznesitelne a hotovo. Porodila som. :D

jaskolka
15. máj 2023

V podstate nijako zvláštne. Posledné týždne už boli náročné, keďže bruško veľké, ťažko sa chodilo, otacalo, pri synovi som v podstate už len sedela a lustila krížovky posledné dni a pri dcére sa nedalo, keďže bol už syn 😆😆
Ale čo sa týka príznakov pôrodu, ani pri jednom som nemala nehake zvláštne. V podstate až do úplného začiatku pôrodu sa nič nedialo, čo by naznačovalo že už to sa blíži. Prvý pôrod (prenášala som 8 dní) začal náhlymi silnymi bolestivými kontrakciami a druhy (2 týždne pred termínom) odtecenim vody. Do par hodín boli deti na svete.
Pri synovi som sa ešte deň pred pôrodom prechádzala po obchodoch a pri dcére v deň pôrodu som si farbila vlasy. 😆😆

leniel
15. máj 2023

nenechávaj to na lekárov, neodovzdávaj to osudu. Je to tvoj pôrod - máš ho plne v rukách ty. Želám ti, aby lekár nemusel vôbec zasahovať, aby to šlo hladko 🙂 uvoľni sa, a nastav sa takto 🙂 za mňa je 90% úspechu v hlave 😉 A inak som sa snažila oddychovať čo najviac, vyspať sa dobre. A keď to prišlo a nastúpili kontrakcie, bola polnoc. Bola som unavená, nechcelo sa mi ísť nikam, ľahla som si a väčšinu noci som ich driemajúc predýchavala.

leniel
15. máj 2023

@leniel malinký bol 7:30 medzi nami, bez jediného škrabnutia, krásny pôrod <3 úplne pokojný, bez strachu, pochybností...🙂 tiež ti želám taký.

4stanka4
15. máj 2023

Po utreti na WC som mala na papieri krv,.tak sme šli do pôrodnice, nebolelo ma vôbec nič, prišli sme 22:20, vysetrili ma, papierovacky, srandicky so sestričkami, potom som zbehla za manželom ze idem rodiť, on sa opýtal ze kedy? a ja ze asi teraz lebo mi fakt nebolo nič 😀 23:10 pichli vodu a 23:20 bola malá na svete 🙂 radosť rodiť 😉 inak ja som mala super tehotenstvo, mikrobrusko-a to som chuda žiadne nevoľnosti ani som nevedela ze som tehotna ozaj balada a týždeň pred pôrodom sme boli na motocross a manželovi kamaráti sa pýtali ze kedy mam termín a ja ze štvrtok 😀

jamidea
26. mar 2024

Spinila som uz dva dni ako na konci menzesu. A potom uz zacali bolesti pomaly. U vsetkych 3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre