Bolesť od polovice zadku až vo vnútri celej nohy

ulu465
17. mar 2014

Ahojte, od druhého porodu ma trapi dost silna bolest spodnej polovice zadku, ktora sa taha cez stehno az do vnutra lytka. Zacalo to cca mesiac po porode a trva dodnes teda 8mesiacov...Boli to tak az mi je do placu, akoby ma nieco hlboko silno bolelo, pichalo...Ale neboli to tych 8mesiacov stale, poboli dva-tri dni, potom je den dva klud a opat sa bolest vrati....povodne som si myslela ze to ma boli jazva po druhom nastrihu ale po hladani na internete ma napadlo ze to moze byt skor zapal sedacieho nervu...u lekara-gynek.som s tym bola ked to zacalo a povedal ze zrejme mi pri nastrihu prestrihli aj nerv ale ze s tym sa nic neda robit, ze to chce cas...Tak preto sa pytam, ci tu je niekto kto mal podobne problemy ako ja....alebo neviem za kym s tym zajst, ci k obvodnému...ale bolest je naozaj silna, mam problem nohu vystriet, zohnut, niekedy i doslapnut na nu

ulu465
autor
21. mar 2014

@ajka30 rozmyslala som aj nad tym...ja ich mam zial dost vyrazne...kiezby to radsej boli ony ako chrbtica...ach jo

lussinda2
21. mar 2014

@ulu465 ahoj toto mala svagrina no jej to zacalo este pred porodom, po porode sa jej to zhorsilo tak, ze chodila o francuzskej barle, pchali do nej vsetko mozne, bola aj na nejakych elektrodach nic nepomohlo, ona na tej nohe nevedela ani stat. Nakoniec som ju zobrala k fyzioterapeutovi, ten jej stlacil nejaky bod skoro pri konecniku a baba zo stola sla bez problemov, na druhy den robila drepy. Skus nejakeho vyhladat, mozno ti pomoze. Drzim palce

mau
21. mar 2014

@ulu465 Snáď bude diagnóza priaznivá... Držím palce!
Keby si našla nejakého dobrého fyzioterapeuta, vie ti pomôcť aj tapingom. Tape si vieš určite kúpiť aj v AT a zatejpovať by ťa mohol aj manžel podľa inštrukcií. Skoré zotavenie.

miriama11
21. mar 2014

@ulu465 tak uz to ma lepsie .jeden den ma bolesti druhy nie strieda sa to.lieci sa uz skoro mesiac.ale bolesti mala aj pred tym ale stale to odkladala a z toho sa jej ten nerv aj zapalil lebo jej to dlhodobo drazdilo.tak rychlo si este pobehaj lekarov a nech ti nasadia liecbu.dufam ze to stihnes

cerez
22. mar 2014

@ulu465 Tak predsa zápal sedacieho nervu ako som predpokladala. Súcitím s tebou, no hlavne nech ti bolesti povolia.

dada318
23. mar 2014

tak je super, že sa môžeš nejako liečiť... mňa to bolí už 3 týždne a nepomáha mi skoro nič... tá koňská masť to trocha zmierňuje, ale keď zdvihnem balenie minerálky, tak večer sa nemôžem na posteli ani otočiť... och.. dúfam, že to prejde, snáď to nebudem mať celé tehotenstvo :(

darina1952
24. mar 2014

@ulu465 hmm...škoda že si to nezačala riešiť skôr ☹ bolesti sa nemajú odkladať - z niečoho vznikli a treba ich liečiť. Z vlastnej skúsenosti viem, že sa na tele "niečo pokazí" raz-dva a potom sa to lieči 3x tak dlho.
Popros neurologičku nech ťa nabalí tabletkami aby si sa doliečila ...nebolo by zlé, keby si stihla chodiť aj na rehabilitácie, ale to asi kvôli tomu sťahovaniu nestihneš 😒
V každom prípade ti držím palce a prajem skoré uzdravenie 😉

ulu465
autor
24. mar 2014

@darina1952 ja som s tym boal hned ale u gynek. kedze ma to bolelo akoby od toho nastrihu, keby mi povedal ze s tym treba na neurologiu urcite by som sla, ale povedal ze to chce cas a ze sa to samo upravi, tak som stale cakala a stale nic 😒 az ma to donutilo....ja si tiez myslim ze to uz nestihnem...a dakujem

ddanuskaa
10. mar 2016

@dada318 ahoj, prepac, ze ti pisem, ale mam podobny problem ako si mala ty. Som tehotna a strasne ma boli lava strana zadku, vyzera, ze som asi nachladla, neviem :-\ ako ti presla bolest? Co ti pomohlo? Bola si s tym u lekara? Mam problem normalne fungovat, ta bolest je hroznaaa... ☹

f3rari
10. mar 2016

Ahojte, ja som toto mala ako tehotna, z nicoho nic som sa len jedneho dna zobudila a bolela ma lava strana od zadku a strielalo mi to do nohy. Bolelo to neznesitelne az do porodu, neurologicka si myslela ze to len babo tlaci na nerv a dostala som nakoniec nejaky setrnejsi obstrek ale nepomohol. Potom infuzie magneziove,tie to trosku uvolnili.Ale nic moc. Po porode ako keby utalo tak som si myslela ze to asi fakt bolo tak ze babo mi niekde tlacilo. No len pred par mesiacmi bolest opät dorazila tak som bola na ct a vysledok je taky ze mi tehotenstvo,tie kg navyse a vlastne cela ta tehu zataz sposobili par mm vysunutie platniciek ktore mi tlacia na miesny vak..Takze tak.. 😒

ddanuskaa
10. mar 2016

@f3rari a zacalo ti to uz od zaciatku tehu? Ja som este len 11tt, myslim, ze babo je este velmi male nato aby niekde tlacilo, neviem...☹ ale poriadne to boliiii ☹

f3rari
11. mar 2016

@ddanuskaa Ahoj, zacalo to asi od 5-6 mesiaca,vtedy som zacala dost naberat na vahe. Myslim, ze 11tt je naozaj malo, mozno budes mat "iba" zapal..Ale viem si predstavit, najhorsie ze ti na tu bolest nevedia nic dat nakolko je tam tehotenstvo..ja som bola uplne frustrovana,ubolena a kym mi mohla dat nieco "silnejsie" v podobe obstreku to som uz bola vo vyssom stadiu tehu,dovtedy iba paralen od bolesti,ale to bolo akurat tak na h...o kedze to nepomahalo..

ddanuskaa
11. mar 2016

@f3rari uz to preslo, nastastie 🙂 zistila som, ze mi pomaha suche teplo, mam oblecene silonky, leginy a este na to teplaky + okolo pasa zaviazana mikina..a fakt to pomaha, bolest presla 🙂 vdaka za info, drzte sa

dada318
11. mar 2016

@ddanuskaa ahoj, ja som to mala cele tehotenstvo a aeste asi aj dva emsiace po porode, potom sa to samo upravilo, ale raz za cas to citim, vraj mam seknuty nerv a musim si ist dat napravit, akosi nebol cas :D ale az do konca tehotenstva som s tym bojovala a po porode dcera spala pri mne na posteli, lebo som ju do postielky nevedela polozit, tak ma to bolelo...

mirka0044
3. júl 2016

@f3rari a môžem sa spýtať ako si rodila?

mirka0044
3. júl 2016

@dada318 a rodila si normálne, či sekciou?

f3rari
4. júl 2016

@mirka0044 maly je cisar 🙂 Ale s tym to nesuviselo 😉

timotej
7. mar 2021

@ulu465 ako to preslo?

ulu465
autor
7. mar 2021

@timotej prestahovala som sa do AT, nasla super lekara kt.mi to uvolnil (malinko narezal) a nerv si nasiel cesticku inakade a obnovil sa. Odvtedy je vsetko opat v poriadku (po roku bolesti). Bolelo to stale viac a viac a lekari na slov.ma len odbijali, ze to chce cas.

ulu465
autor
7. mar 2021

@timotej a nesuvelo to so zapalom sedacieho nervu ako sa neskor ukazalo. Bolo to tou epiziotomiou

timotej
7. mar 2021

@ulu465 ja mam zapal sedacieho nervu uz pol roka. Riesi to ortoped v BA a zlepsuje sa to. Za dva mesiace spravil vela roboty s injekciami a liekmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre