Bolesť po pôrode bez nástrihu

silvikaaa1
4. mar 2015

Ahoj dievcata mam na vas jednu otazku. Zajtra budem presne 2 tyzdne po porode. Bol rychly, bez komplikacii, kedze som cvicila s balonikom nemala som ani nastrih hradze len nejake 2 vnutorne"kozmeticke" stehy aby som sa rychlejsie zhojila. Ked som bola v nemocnici tak som mala bolesti ale to bolo spojene s tym ze sa mi vdaka tlaceniu urobili hemoroidy a tak....teraz som sa ich uz vdakabohu zbavila ale mam dole take bolesti ako keby ma tam niekto silno kopol alebo ako by som tam mala zavesene nejake zavazie :((( neviem co to je ci ma bolia dole nejake vazy alebo svaly panvy lebo2 tyzdne pred porodom ma velmi bolela lonova kost ako si maly robil dole priestor, ale teraz je to take ze neviem stat 10 min. vkuse lebo neviem vydrzat od bolesti :((( Poradte mi dievcata stretli ste sa s tym niektora u seba? Nechcem volat doktorovi aby ma neodbil ze to kazdu dole nieco boli..... Dakujem za rady 🙂

mirkava
4. mar 2015

@silvikaaa1 ahoj, ja som mala sice velke sitie v narkoze, ale bolesti vyse dvoch tyzdnov take, ze ked sme isli do poradne s malym tak som si musela dat dva paraleny aby som to ako tak zvladla a aj tak som mala bolesti. Mohla so stat na nohach len chvilocku a vecko bolo postrach cislo jeden. Bolesti ustali sami od seba. Bola som aj u lekara nech ma skontroluje - pozrel a ukludnl ma.

mirkava
4. mar 2015

@silvikaaa1 a ostal mi poklesnuty mocovy mechur 😢

zuzkag2
4. mar 2015

@silvikaaa1 ahoj, tiez som rodila bez nastrihu, a mala som len 2 kozmeticke stehy vnutri 🙂 a mala som podobne bolesti ako ty. ja hlavne ked som si sadla, akoby ma nieco tlacilo pod konecnikom. a teda pri stati, mala som pocit, ze mi niekto stoji na tych vnutornostiach a chce mi ich vytlacit. mne to dr vysvetlil ako stahovanie lonovych kosti, a teda mna pod tym konecnikom bolela nehorazne kostrc. bolelo ma to niekolko mesiacov, a potom preslo. tie lonove kosti ma bolia pri niektorom pohybe dokonca dodnes. ale nic strasne 😀 to nie je

silvikaaa1
autor
4. mar 2015

@zuzkag2 a ako dlho sa ti teda tie kosti stahovali? lebo ja som cakala ze to bude nejak ustupovat ale zatial nic :( stale rovnaka bolest

zuzkag2
4. mar 2015

@silvikaaa1 dlho, mozno aj pol roka, ale taka ta silna intenzivna bolest trvala mozno mesiac, potom sa to ukludnovalo.

culia1
4. mar 2015

cauko, ja som mala druhy porod rychly a bez nastrihu a veru prezivala som nieco podobne ako pises, mala som pocit, ze mi snad vypadnu vnutornosti po par minutach stania, mne to ustalo asi do konca šestonedelia. Drzim palce!

hradnapani
4. mar 2015

@silvikaaa1 toto je uplne bezne, presne toto som citila aj ja, hoci som mala nastrih, ale jazva ma vobec nebolela. ta bolest bola lokalizovana inde, tak ako pises. Pomohol jedine cas a oddych. Chodza bola narocna, statie zle. Nejako do mesiaca do ustalo, najhorsie boli prve dva, tri tyzdne. A ked som si dala do poriadku tie hemoroidy (avenoc cipky zabrali),, tak to odislo uplne. Nie nadarmo to sestonedelie so setriacim rezimom ma svoj zmysel.

zdena12345
5. mar 2015

ja som bola podobne- balonik, jeden steh ktory na druhy den vypadol🙂 zhojene bez problemov a tiez bolelo- pichalo prve 2-3 mesiace pri moceni aj pri pokuse o sex... este aj teraz zaboli, 7 mes. po porode ale je to lepsie. chce to cas

silvikaaa1
autor
5. mar 2015

@zdena12345 , @hradnapani , @culia1 , @zuzkag2 , dakujem vam dievcata za vase rady vidim, ze s tymi bolestami nie som sama 🙂 tak snad to co najrychlejsie prejde, lebo vonku je konecne slniecko a ja ked si predstavim ze v bolestiach sa mam ist prechadzat tak sa mi viete ako chce... 😒

zuzkag2
5. mar 2015

@silvikaaa1 vyskusaj trosku cvicit panvove dno, napriklad si lahni na chrbat, zohni nohy v kolenach do praveho uhlu, a zdvihaj panvu pokial vladzes. ale zatni pri tom ricinu. ono aj tie svalove upony su ponatahovane, treba ich spevnit. alebo ked stojis, tak stahuj mechur, akoby sa ti chcelo cikat, a nemas kam ist.

silvikaaa1
autor
5. mar 2015

@zuzkag2 predstav si dnes som isla k mojej obvodnej gyn. a prisla na to ze tie moje 2 stehy sa mi roztrhli a ze to ma asi tak boli, tak som dostala masticky a globulky tak som zvedava ako sa to bude hojit.... joj tak ma to zlostilo lebo fakt si doma davam pozor nic nerobim len o maleho sa staram a len 2 stehy mam aj tie sa mi natrhnu a tolko bolesti jak to sposobilo :( spravila mi aj vyter tak dufam, ze tam nie je nejaka infekcia :(

lauricka
5. mar 2015

@silvikaaa1 podla mna budes mudrejsia po sestonedeli, po oboch porodoch mam skusenost, ze taka zakladna rekonvalescencia tych 6 tyzdnov trvala...jeden som mala nastrih a druhy nie a bolo to viacmenej to iste

zuzkag2
5. mar 2015

@silvikaaa1 au, tak to musela byt uplne ina bolest, a sialena ☹ snad sa ti to rychlo zahoji, daj potom vediet. budem drzat palce.

silvikaaa1
autor
6. mar 2015

@zuzkag2 jasne dam tak sama som zvedava ako tie lieky a masticka zaberu... dala som si este viac kludovy rezim a ked nemusim tak ani nechodim hlavne lezim, aby sa to raz dva zacelilo...

maminka1986
21. apr 2020

@silvikaaa1 no 2 stehy tak ta boleli hm, ja som mala nastrih po zadok, a musela som fungovat veru a bolesti strašne, tak neviem co by si ako bola pri takom nastrihu velkom :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre